Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

2023’Te Tekrar Monk Mode / Ludwig

Metal Yorgun

Deneyimli Üye
* dün krize girdim. uyumadan hemen önce, aklıma p*rno yıldızları geldi. ilk başlarda çok silik bir biçimde gelen düşünceler, zamanla daha keskinleşti. acayipti çünkü ben uzun bir zamandır, bu kadar iştahlı olarak bir kadın vücuduna özlem çektiğimi hatırlamıyorum. 1 aya yakındır, tetikleyicilerden bile etkilenmiyordum. bu seferki çok basit dahi olsa bir krizdi ve uyudum. rüyamda aklıma gelen p*rno yıldızlarını gördüm. sanki bir p*rno sitesi açmışım ve p*rnolara bakıyormuşum gibi. sonra rüyalandım. tetikleyicilerden çok az etkileniyordum.
* libidomun geldiğini son 1 haftadır hissediyordum zaten. yine de bana yük olacak bir biçimde gelmiyordu. PMO bağımlısı olduğum zamanlardaki o cinselliğin sürekli akla gelmesi hali olmuyor. cinsellik çok az akla geliyor. libido=azgınlık olarak algılamamak lazım.
* libidomun gelmesiyle bugün 3 saat ders çalıştım. sonrasında başım çok ağrıdı bırakmak zorunda kaldım. uzun zamandır böyle odaklanmamıştım. sanırım flatlinedan yavaş yavaş çıkıyorum.
* testesteronumda dengesiz olmakla beraber yer yer, arttı. testesteronum artınca kendimi batmanin gotham city'ye bir gökdelenden bakarken hissettiği gibi hissediyorum ve kimseye kendimi kanıtlayasım gelmiyor, hatta bugün bir insan bana, sen insanları çok rahat harcarsın dedi. bense buna karşı hiçbir açıklama yapma gereği duymadım. evet dedim sadece. acılara karşı oldukça dayanıklı hissediyorum birde.
* odaklandığım zaman süper bir odaklanma yaşadım arkadaşlar. başka hiçbir şey düşünmeden bir işin içinde kaybolduğunuzu düşünün. bunu daha sık olmakla beraber yaşamaya başladım. bu hissi şöyle tarif edebilirim. bir denizde dalmak gibi. her şeyi unutuyorsunuz ve tamamen yaptığınız işe odaklanıyorsunuz.
* çok huzurluyum. mutsuz olduğum bir günde bile. sürekli enerji doluyum. kendimi şöyle hissediyorum. hayat bana bir kapı bile değil, ufacık bir aralık dahi açsa onu mükemmel değerlendirerek hayatımı mükemmelleştireceğimi hissediyorum.
* ahiret hayatımı, sanırım nf sayesinde kurtardım. artık günahlar daha uzak geliyor bana, günah işlememek için ayrıca bir enerji harcamıyorum. sevaplar ise daha cezbedici geliyorlar. dini olarak da kendimi kanıtlama ihtiyacından kurtuldum. hatta dini düşüncemin anlaşılmasını bile istemiyorum arkadaş ortamlarında. ayrıca vicdanımı çok temiz hissediyorum.
* kızlar, kızlar... kızlarla aram çok iyi, bana tüm merhamet ve şefkat duygularını hissettiriyorlar. bana oldukça iyi davranıyorlar yani. erkeklerle aramdaki sürtüşmeler daha fazla kızlarla olanlara göre fakat, biz erkeklerle de aram oldukça iyi.
* bir erkek olarak cinsiyetime büyük saygı duymaya başladım.
* şu anda maskülen hissediyorum.
* her gün rüya görüyorum. her gün çok uzun rüyalar görüyorum. rüyalarım direk bilinçaltımın yansıması oluyor. rüyalardan uyanınca kendimi çok huzurlu hissediyorum.
* beynim kişisel gelişimim için, enerjisini o kadar iyi harcıyor ki. sanki beynim tetikte bekliyor, beni aşağıya çeken en ufak bir durum görür görmez, o meseleyi hallettiriyor bana, bu yüzden depresif olamıyorum. sürekli savaşmak savaşmak istiyorum. bazen beynim, zor gördüğü durumların üstesinden gelmek için bana rüya gördürüyor. bu rüyalar neticesinde uykudan uyandığım zaman kendimi daha güçlü hissediyorum. sanki rüyalarımda tramvalarımdan kurtuluyorum. bu rüya görme durumuna dini yaşantımda katkı sağlıyor olabilir.
* nf yaparak, hiç bir kayba uğradığımı hissetmiyorum. 1.gününden bu güne kadar. sürecimin içinde geçirdiğim her gün ayrı altın değerinde benim için. tekrar olsa tekrar yaparım. sancılıydı, ezildiğimi hissettiğim zamanlar oldu, hissetmediğim zamanlar oldu, insanlara durumumu halimi anlatamadığım zamanlar oldu, evet, çok acı çektim. bununla beraber bu acılardan o kadar keyif aldım ki! aptal ekranlarda, türlü aptallıklar yapan, o aptal kız/erkek sürüsünün, aptal suratlarına bakarak, kendimi aptallaştıran PMO keyfinden 1687432598726598 kat daha fazla bir keyif. sürecimin 1.günümden 89. günüme kadar her gün PMO'dan nefret ettim. en mutlu olduğum zamanlarda bile gözlerimi gökyüzüne diktim ve PMO'dan nefret ediyorum dedim. her gün tazeledim nefreti. bilerek unutmadım. arkadaşlar, şu an 89. gündeyim. ben her gün PMO'yu hatırladım. her gün süreçte olduğumu hatırladım. nefretimi taze tutmak için.
* kadın düşkünlüğüm azaldı. belki yoktur. kızlar ilgi gösterince şımarmıyorum. bir ortama kız girince, o kızın ilgisini çekmek için fazladan efor sarfetmiyorum. kızları takıntı haline de getirmiyorum. bazen düşüşler yaşıyorum elbette, kendimi hiçbir zaman uyuşturmadığım için, her düştüğümde daha güçlü kalkıyorum. kızlar konusunda düştükçe güçleniyorum. mesela bir kızla flörleşiyordum. kıza kendimi övmeye çalışmadım. ben şöyleyim ben böyleyim tarzı konuşmalarda bulunmadım. kız benim hakkımda konuştuğunda bile, konuyu değiştirmesini rica ettim. ayrıca, tam tersi bencilce düşünmek yerine kızı koruma içgüdüsünü çok derinden hissettim. üzülmemesi için vs. onu sarıp sarmalamayı istemiştim.
* hedeflerim ders çalışma sürelerimi arttırmak ve böylece daha başarılı bir insan olmak. daha disiplinli, düzenli olmak, yararlı prensipler ve alışkanlıklar edinmek.

Metal Yorgun

Deneyimli Üye
* bugün, dopamin yoktu. bazı günler geliyor bazı günler gidiyor gibi. bugün hiç odaklanamadım ve ciddi bunalımlara girdim. dün hissettiğim dini şeyleri, bugün de hissedemedim.
* bugün sadece 1 saat ders çalışabildim, o da verimsizdi.
* moderatör arkadaşlar, ismimi mezun listesine ekleyebilirler.

Samuray

Son Dopamin Bükücü
Üst Düzey Moderatör
* bugün, dopamin yoktu. bazı günler geliyor bazı günler gidiyor gibi. bugün hiç odaklanamadım ve ciddi bunalımlara girdim. dün hissettiğim dini şeyleri, bugün de hissedemedim.
* bugün sadece 1 saat ders çalışabildim, o da verimsizdi.
daha sınava 4 gün var knk. hazır mısın peki?

Black Rose

Admin/Üst Düzey Moderatör
Üst Düzey Moderatör

Dostum tebrik ederim. Derli, toplu bir mezuniyet neverfap hikayesi yazdığında ekleyeceğiz.
Ek olarak şu bahsettiğin özel tavsiye veya taktiğini de unutmadığımıza emin olabilirsin. Müsait vaktinde anlatmanı bekliyoruz, acele etme.

Metal Yorgun

Deneyimli Üye
sözüm söz. finaller bitsin hele. uzunca bir neverfap başarı hikayesini de yazmayı düşünüyorum.

Metal Yorgun

Deneyimli Üye
* 111.günde başarı hikayemi, tavsiye ve taktiğimi yazmayı düşünüyorum.
* geçirdiğim en ağır flatline dönemleri. bazen sesimin bile çıkmadığı oluyor.
* 25 gündür ağır bir krize girmedim. 10 günde bir hafiften canımın çektiği oldu o kadar.

Tıp Fakültesi

Merkür Yolcusu
* 111.günde başarı hikayemi, tavsiye ve taktiğimi yazmayı düşünüyorum.
* geçirdiğim en ağır flatline dönemleri. bazen sesimin bile çıkmadığı oluyor.
* 25 gündür ağır bir krize girmedim. 10 günde bir hafiften canımın çektiği oldu o kadar.
Bekliyoruz başkan.

Metal Yorgun

Deneyimli Üye
gecikti, özür dilerim ama flatline tahminimden uzun sürüyor. (8 yıldır bağımlı 10 yıldır da kullanıcısıyım. flatline'ın kısa sürmesini bekleyemem zaten.)
rahat bir nefes alabilirsem daha kısa sürede yazacağım.

Metal Yorgun

Deneyimli Üye
önsöz:
yazı saçma sapan duruyor. estetik açısından çok noksanlı fakat, elimden bu geliyor dostlarım. beyin fonksiyonu olarak kötü haldeyim.
dostlar, buraya bir tavsiye bırakmak istiyorum. bu tavsiye net olucak. direk kısa bir paragraf. bu tavsiyeye uyduğunuz zaman pmo'yu bırakacaksınız.
öncekilerden farklı, ciddi, dikkate alınmak istediğim bir yazı yazdım. lütfen birden fazla kez, tane tane okuyunuz. bu yazıyı tüm ciddiyetinizle okumanızı rica ediyorum ben ciddiyetle yazdım. moda girmeniz açısından matrix videosunu açın pür dikkat sonuna kadar izleyin. müziği de açmanızı tavsiye ediyorum.
yazıya başlamadan önce video:

daha iyi bir etki için müzik :

%100 ihtimalle pmo'yu bırakacaksınız . bu tavsiyede gaza getiren sözler olmayacak, düşünce, fikir belirten bir yazı da olmayacak. sadece size ne yapmanız gerektiğini söyleyeceğim. tavsiyeyi 2'ye ayırmayı düşünüyorum. ilk tavsiye herkese hitap eden bir tavsiye olacak, pmo'yu bırakma yöntemi olacak arkadaşlar. 2. tavsiyeyse, pmo bırakmada, süreçte sizi daha da rahatlacak, (kendim de bu sürece başlamadan önce yaptığım bir katalizör olacak aslında). 1. tavsiyedeki yöntemin garanti sonuç verebilmesi için, 2. tavsiyeyi isteyen uygulayabilir şeklinde olacak.
* bu tavsiyeyi 90. günde mezun olduktan sonra vereceğim.
* bu tavsiyeyle size pmo'yu bırakmayı vaad ediyorum. en kestirme, en kısa yoldan hem de. pmo hakkında okuduğunuz hiç bir şeye zıt olmayacak. sıradan vaad verenlerden farklı olduğumu tavsiyeyi siz de uyguladıktan sonra fark edeceksiniz.
* 2. tavsiyeyse biraz, aykırı bir tavsiye. 2. biraz isteğe bağlı.
* kafamda bu tavsiyeleri netleştirdim.
* bu tavsiyeleri neden şimdi vermiyorsun diyebilirsiniz. bunun 2 temel sebebi var; 1- flatlineda olmam, kafamın çorba gibi olması, düşündükleri buraya rahat bir biçimde aktramamam. 2- bu tavsiyelerin, doğru olduğunu size mezun olarak kanıtlamak isriyorum. daha mezun olamamış bir insan olarak, size mezun olmanın kısa yolunu vermem oldukça saçma olur.
* bu tavsiyelerin, kesin sonuç alabilmesi için, bana kesinlikle güvenmeniz lazım. zor bir şey de değil. saçma da değil. hatta siz bunu neden yapmadım da diyeceksiniz.
* bu tavsiye, gece 2'de aklıma geldi, aklıma geldiği gibi icraate geçirmek için bu yazıyı yazıyorum, yoksa halim vaktim pek müsait değil. zira önceki yazılarımı okudum. sonra da şöyle dedim, neden buraya, pmo hakkında kesin sonuç alınacak, mükemmel bir yöntem bırakıyorum. böylece, benim faydalandığım bu yöntemden herkes faydalanır. bu yöntemin ne kadar garantici olduğunu sizler de yazılarımda gördünüz ve göreceksiniz. bakın benim en rahat geçen sürecim bu (22 aydır yapıyorum. 22 aydaki tüm süreçlerimden bahsediyorum). açık konuşuyorum.sürecimi bozmayacağım. bundan eminim evet. size de bozmamanız için bu yöntemi aktaracağım. bu topluluğa derin bir katkım olsun istiyorum sadece. çünkü benim pmo'yla allahın izniyle işim bitti arkadaşlar yanlış anlama olmasın kafada bitirdim tarzı aptalca bir şey değil, neyse ilerde anlayacaksınız. neredeyse 2 yıldır uğraşıyorum. pmo hakkında video, yazı, makale her şeyi okudum. bütün başaranların da bu yöntem sayesinde başardığına eminim. 2. vereceğim tavsiye, hah tamam kafa çalıştı bir an. 1=>yöntem/2=>tavsiye. 2. vereceğim tavsiyeyi her bırakanın yaptığını düşünmüyorum. daha isteğe bağlı, olacak. hatta 2. tavsiye baya bir saçma olacak.
* zaten bu başlıkta inş. 90. günümden sonra muhteşem yazılarla süsleyeceğim. kafaya oturdu her şey dostlarım. yazacaklarım, konular her şey hazır. o zaman bu kardeşinizde dopamin de olacak, cümbüşü o zaman izleyin siz. hatta finallerim de bitmiş olacak. gün harcayacağım buraya gün !
* söz veriyorum. babamın çocuğuyum sözüm senettir. bu başlığa gelen, p***o ve masturbasyonu bırakmaya karar vermiş, kadın/erkek, BU BAĞIMLILIĞI BIRAKACAK. bunun en büyük kanıtı benim ;
1-aşırı bağımlıyım. haftada en az 2-3 gece sabaha kadar izlediğim olurdu. haftada her gün izlerdim. (nf ile tanışmadan önce)
2-sürecimin, diğer ki süreçlere göre çok daha rahat geçmesi. (yaklaşık 22 aydır deniyorum)
3-yöntemin basit olması ve aslında sizin bu yöntemi zamanında uygulamış olmanız. sadece tekrar uygulayacaksınız.

bunu bedava yapacağım. sırf kişisel tatmin için. aslında bedava değil bunu yaparken keyif alacağım aynı zamanda. düzeltiyorum, bunu karşılığında yalnızca keyif almak için yapacağım.

her zaman, pmo hakkında bilinçlendiri bir yazı yazmayı istemiştim. belki bu nasip olmuştur. bu konu başlığımızda yapacaklarım şu inş :
1-) 0-90 arası olan karanlık tarafı aydınlatmak. 0-90 gün arasında neler oluyor ? insan ne yaşıyor bu 0-90 gün arasında. bunu da gün gün yazarak yaptım. (bozduktan sonra bile durdu süreçlerim burada, aslında hedefim o zamanlar da buydu zaten)
2-) bilgilendirici ve bilinçlendirici yazılar. bunu mezun olduktan sonra yapacağım. çok sıkı tecrübelere dayanan yazılar olacaklar ve çok büyük etkileri olacağını düşünüyorum.
3-) bahsettiğim, yöntem ve tavsiye olacak. bununla beraber de bağımlılığımıza öldürücü darbeyi vuracağız inş.

dipnot: 1. madde motivasyonuyla buraya yazdığım yazıların çok saçma ve uzun olduğunu düşünebilirsiniz. buna rağmen okumanız gerek. çünkü amacım saçma olması zaten, zira bu süreçte yoksunluk evrelerinde aklımıza gelen düşünceler çoğu saçma, duymadıysan bağırıyorum SAÇMA. SAÇMAAAAAAAAAA.
buradaki 0-90 arasındaki yazılarımı okuyan insanlar, kendilerini süreç içerisinde yalnız hissetmezler. saçma düşüncelerin nasıl gelip gidebileceğini bizzat görürler. ben buraya, parmağımı kaldırma mecalim yokken sırf bu düşünceyle gelip yazdım. faydalı olacağından emin olduğum düşüncesiyle.
zira bu forumda gördüğüm en büyük eksik insanların yalnızca, etkilerden bahsetmesi ya da birinin sürecini bozup kendini yalnız hissetmesi sebebiyle, buraya atıyorum 60.günde bozduğunu yazıp yanlışlarını listelemesi.
ya da bir kişinin, günlük yazması fakat, içeriğinin günlükle alakalı olmaması, yaşadıkları zorlukları paylaşmamaları. günlüklerde ayrıntı olmaması. biz okurların da okurken samimi bir hissiyat alamayışımız.

dipnot 2 : şizo gibi görünebilirim. bende biraz şizofrenlik olduğundan şüpheleniyorum zaten. şayet olurda buraya çok güzel şeyler yazarsam ve bu başlık ünlü olursa, yöntemime laf atanlar olacaktır. ,kararlı olan arkadaşların, bu yönteme inanmalarını istiyorum. kesinlikle başarılı sonuç alacağınızdan da şüphe duymamanızı istiyorum. çünkü ben bu yöntemi vererek, yalnızca sizin akılsız başınıza sağlam bir yumruk atıcam ve siz kendinize geleceksiniz. kendiniz olduğunuz zaman başarıyla mezun olacaksınız inş.
şunu da ekleyeyim buraya, bu yöntem size basit kaçabilir, ya bu muydu vs. diyebilirsiniz. zaten bu yöntem basit bir yöntem. fakat uygulanmayan bir yöntem. ben 22 ayda bu yöntemi neredeyse hiç uygulamadım.
bu yazıyı okuyanlar yalnızca bu konunun altına 40 gün sonra dönsünler. ve tavsiyeyle beraber yöntemimi okusunlar.

mezuniyete henüz 40 günüm varken, burada böyle artistik yapmak da ayrı bir mesele de. allah yanıltmasın.zaten ben bu süreci evlenene kadar devam ettireceğim, yaşım 23, allah beni yanıltmasın sevgili kardeşlerim haydi sağlıcakla.
yönteme başlıyorum

Metal Yorgun

Deneyimli Üye
gaza gelmek için müziği kısık sesle açınız

baylar, başlıyoruz ;

* süreçten kaçmayın arkadaşlar. basit gibi görünse bile aslında pmo'yu bırakamamanızın sebebi bu, süreçten kaçmanız. süreçteyken aklınıza pmo gelsin istemiyorsunuz. tam tersi aklınıza hiç pmo gelmeden mezun olmayı istiyorsunuz.

* her geçen günde şunu hatırlıcaksınız, bağımlıyım, hala öyleyim, her an pmo yapabilirim, bu sizi deli gibi strese sokacak ama pmo bağımlısı olduğunuz zamanki stresten bin kat daha az bir stres. aynı zamanda ruha daha fazla keyif veren bir stres. bu nedenle pmo'yu bırakmak her ne kadar zor da olsa, bu meydan okuma size büyük keyif vereceği için ve ilerleme kat edeceğiniz için bozma duygusundan her geçen gün daha da uzaklaşacaksınız.

1.5 yıllık başarısızlıktan sonra başarılı olmamı sağlayan düşüncelerim. uyguladığım taktik

1-)
Sürecine başladıktan sonra bozma korkundan dolayı sürekli strese gireceksin. en önemlisi bu bu stresi yok sayma, hatta stresi benimse onun hakkında düşün bile. süreçte olduğunu her gün hatırla bu seni bozma korkusundan dolayı strese sokacak olsa bile. bu stres sayesinde mezun olacaksın. batman kuyudan çıkarken adam ne diyordu, ölümden kork, korku insanın en güçlü duygularından biridir. sürecini her gün hatırlarsan, sürecini bozmaktan daha çok korkarsın ve sürecini bozmazsın, gafil avlanmazsın. bundan dolayı en mutlu günlerimde bile birden mutsuz olduğum zamanlarım oldu. en coşkulu olduğum zamanlarda kendime süreçte olduğumu ve bozabileceğimi hatırlattığım için yüzüm asıldı. fakat her krizimi yendiğimde içimde yeni bir savaşçı doğuyordu.

2-) 1 numaralı taktikten dolayı, her gün pmo'yu hatırlayacaksın. bundan dolayı daha çok krize gireceksin. bu mükemmel işte. her gün krize girdiğin için başaracaksın. beynin gerçekten bağımlılığı bırakmaya başladığını hissediyor. zavallı beynin kandıramıyor kendisini. KENDİSİNE YALAN SÖYLEYEMEDİĞİ İÇİN. SENİ GAFİL AVLAYAMADIĞI İÇİN. her gün seni krize sokuyor. isteğini sana direk belli ediyor dostum. beynin artık bıçağını arkasında tutmuyor. bıçağı sırtına saplamıyor. bunun tam tersi ne biliyor musun. çok başıma geldi. 5-6 gün hiç krize girmezsin. süreçte olduğunu hatırlatmazsın kendine ve bam! birden sağlam bir kriz gelir ve bozarsın. bunun sebebi beyninin artık 2 şeye bağımlı olması : 1.pmoya bağımlı ve sen sürecini görmezden geldiğin için beynin içten içe pmo'ya bağımlı olduğunu kabul etmiyor. 2. pmo'yu bırakmaya da bağımlı olmaya başladığın için; daha az sıklıktaki daha fazla keyif veren pmo aktivitesi.
her gün süreçte olduğunu ve pmo'yu bıraktığını, o güzelim çıtırlardan, seksi kızlardan vazgeçtiğini beynin her gün hatırlarsa, bağımlı olduğun ve bırakmaya çalıştığın konusunda ortada yalan kalmaz.

3-) başına ne gelirse gelsin asla bozma. pmo yapma. bir kere karşıma çıplaklık çıktı.( kendi hatam mahal vermişti buna üstelik, çıplaklık içerebilecek bir linke tıklamıştım. -ekşi sözlükteki bir linkti- ) gözümü direk sağ üst köşeye kaydırdım. flu olarak kadının göğüs bölgesini gördüm. buna rağmen hemen toplandım ve pmo yapmadım. (önceden battı balık yan gider mottosu vardı biraz)

4-) süreçteyken karşında zor bir düşmanın olduğunu unutma. pmo'yu bırakmanın zor olduğunu bil ve bundan dolayı kendinle daha çok gurur duy. kendimden bahsederek anlatayım, 9 yıl düzenli olarak izledim. 12 yıl önce ilk defa arkadaş ortamında izledim. orada burada görürsem izledim. 9 yıldır da haftada 1 defa izliyordum. bazen her gün bazen 2-3 günde bir bazense aynı gün içinde saatte bir izlediğim zamanlar oldu. aşırı güçsüz hissettiğim dönemler hariç(ki o dönemlerde çok sık tüketirdim) kabataslak bir ortalamaya tutacak olursak, 9 yıl boyunca her gün izledim diyebilirim. ilk faktör bu,
ikinci faktör olarak, kötü ruh hallerinde izlediğimiz için, pmo'nun bizde oluşturduğu bağımlılığın daha derin olması.
bu iki faktörle beraber baya sağlam bir bağımlıyım diyebilirim. bu iş okumayla etmeyle düzelmiyor, gerçekten yapmanız lazım.

Metal Yorgun

Deneyimli Üye
* sürekli başlayıp bozduktan sonra, süreçleriniz tramvatik bir hal almaya başlıyor. bu nedenle en az 1 hafta olmak üzere, pmo yaptıktan sonra sürece başlama. ve en az 1 hafta boyunca hiç bir şekilde nf hakkında düşünme sadece rahatla, dindar arkadaşlar yine 5 vakit namazlarını aksatmasınlar ve gusül alıp bol bol dua edebilirler. zaten bir an gelecek ve siz içinizde gerçekten bırakmanın gücünü hissedebileceksiniz.
* flatline'ın daha hafif geçmesini istiyorsanız sosyal medya, you tube, müzik, şeker bırakmalısınız.
* özellikle sosyal medya, insana kendi dertlerini unutturuyor. bu nedenle, insanı krizlere karşı daha zayıf bir hale sokuyor. sosyal medya ve you tubeyi hiç kullanmayın.
* bu dönemde arkadaşlar, keyif alarak, rahat bir biçimde porno izlemenizi istiyorum. ki porno bağımlılığı ve hemen akabinde sürece girme tramvasını aşın ve sanki nf'yi ilk defa duymuşsunuz gibi, ilk sürecinize başlayın.
* pmo dönemini fazla uzun tutmayın fakat fazla kısa da tutmayın. orgasm olduktan sonra şiddetli bir biçimde sürece girme isteği gelecektir. bu isteği dinlemeyin.

* ardından bir anda PMO'yla ilişiğinizi kesin. taktiği kullanın, basit görünüyor olabilir. hiç de öyle değil.

not: burada yazıla süreçler benim başımdan bizzat geçmiştir.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6