Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Basit Günlük

Lazkopat

Emektar Üye

25% Başarı - Büyük Tehlike

Description​

Bir şeyler yanlış gidiyor, ama ben anlamıyorum. Sabah zamanında uyandım. Kahvaltıdan sonra derse başladım. İlk seans normal geçti. İkincide ise stress dalğası geldi. Ondan sonra yemek yedim ve ekran sürem başladı. O zamanda bir bağımlı gibi ekranlara başladım. Sonra hazz dengesi bozuldu sanırım. Sinirlilik hali yükseldi, stress krizleri başladı. Bununla birlikde krizlerde yükseldi. Düşünce saldırıları sıklaştı ve güçlendi. Lakin ben her zamanki gibi kuralları esnetmedim ve direndim. Keman çalarak bu durumu atlatmayı denedim. Kısmen başardım. Lakin bir şeyler oldu ve sonrasında krizler aynen devam etdi. Akşama doğru iyice güçlü stress krizleri ve krizler gelmeye başladı. Krizler artık süreci kaybettirecek kadar güçlü. Çok tehlikeli bir durum bu. Kendimi bir az toplayıp, rasyonel düşünmeye çalışıyorum. Yarın bu konuda ne yapacağımı hala düşünüyorum. Çok dikkatli olmak gerek.

Zincir​

271. Gün
Kriz Dönemi
✅✅✖️
Hocam yaz gelmişken rutinine soğuk duşu ekle derim. Ben her duşa girdiğimde alıyorum ve çok iyi hissettiriyor. Odaklanmaya iyi anlamda etkisi var sanırım. Deneyimlerim bu yönde.

Start

Uranüs Yolcusu

50% Başarı - Tehlike​

Description​

Sabah zamanında uyandım, ama zamanı geç belirlemiştim. Football izledikden sonra geç uyumuştum. Sinirli ola bileceğimi bildiğimden bu duruma hazırlıklıydım. Sonrasında sabah rutini ve meditasyondan sonra youtube izledim. 30 dakika. Gereksiz vakit öldürdüm, ama gerekli idi sanırım. Sonrasında durumu analiz etdim. Hatanın beynin hazz dengesizliyinde olduğunu biliyordum, ama detaylı bir analiz yapmamıştım. Bu analizden sonra sorunun diger bağımlılıklardan hala tam anlamıyla kurtulamamam ve tam olarak konfor alanından çıkmamamda olduğunu anladım. Uzun süre boyunca ara-ara yoğun ders çalıştığım olmuştu, ama hiç uzun vadeli ve disiplinli bir şekilde çalışmamışdım. Diger bağımlılıklardan ise hiç bir zaman kurtulmayl başaramamıştım. Şimdi onlar içinde detaylı bir plan hazırlıycam ve kurtulucam. Ama ilk 1 hafta daha düzeni stabilleştiricem. Ya da başarısız olucam.
Bu gün krizler şiddetli geldi. Gece bir kriz hatırlamıyorum ama. Düzeni stabilleştirmek ve stressi kontrol altına almam gerek. Çok tehlikeli bir durum. Çok dikkatli olmak gerek.

Zincir​

272. Gün
Kriz Dönemi
✅✅

Start

Uranüs Yolcusu

75% Başarı - Tehlike​

Description​

Raporları şimdilik böyle basit yazıcam.
Sabah zamanında uyandım, ama uyanmadım. 30 dakika falan uyuyup kalmışım. Ama gece yorgundum diye pek sorun değil. Derse 1 saat geç başladım, ama 45 dakika ders çalışdım. İlave olarakda bundan fazla çalışdım. Ama şimdilik limit 45 dakika. Esas mesele süreçde düzeni sağlamak. Ekranları dünki gibi bir az fazla kullandım. Ama gerekli işleri bitirdim. Ders çalışdım, piyano çaldım. Stress bu gün neredeyse yok gibiydi. Ama bu böyle devame tmeye bilir, her zaman stressle mücadeleye hazır olmak gerek. Çok dikkatli olmak gerek.
Bu gün neredeyse kriz yoktu. Ama arada bir güclü düşünce saldırıları geldi. Yinede dün geceden beri bariz bir azalma var. Ama çok tehlikeli bir durum. Çok dikkatli olmak gerek.

Zincir​

273. Gün
Kriz Dönemi
✅✅

Start

Uranüs Yolcusu

77% Başarı - Tehlike​

Description​

Sabah zamanında uyandım, çünki belirli bir zaman yoktu. Ama yatakta fazla kalma ve alarmsız uyanma tehlikeli bir durum ve bu tehlikeyi yaşadım. Sonrasında düne göre bir az stressli olduğumu fark etdim. Ama bunun normal olduğunu bildiğimden devam etdim. Dersi bir az odaklanmakta zorlanarak çalıştım. Yemek zamanı bir film izlemeyi yeniden denedim ve yeniden o garip pişmanlık hissi geldi. Neden öyle olduğunu şimdilik çözemedim, ama film izlemeyi bir dengeye ve standarta oturtucam. Mesela, yarın film yok. Keman dersinde bir az aksaklık yaşandı. Dersi tam bitirmek istemiştim, ama stressten ve dersin uzunluğundan odaklanmakta zorlandım ve tam bitiremedim. Üstelik çalışma disiplini yoktu. Artık onuda ders gibi 45 dakika süreyle çalışıcam minimum olarak. Ekran sürem yine fazlaydı. Ama bu haftalık ona dokunmuycam. Yarından artık farklı bir program düşünüyorum. Sabahları ders, günortaları keman, akşamları bahçe işleri. Böylece düşünme vakitlerimde olucak. Öte yandan kahvaltıdan sonra köpeği yürüyüşe çıkarıcam. Son olaraksa yemek sorunu var. Belirli düzene tabi değil ve bazen bir az fazla yediğim oluyor. Onu yeni kurallar ekliyorum. Genel olarak ruh halim düzeliyor. Ama daha bir çok problem ve şahsi problem yerinde duruyor. Yavaş-yavaş onlarıda düzeltmek lazım.
Bu gün neredeyse kriz yoktu. Ama arada bir güclü düşünce saldırıları geldi. Çok tehlikeli bir durum. Çok dikkatli olmak gerek.

Strategy​

1. Alarmla uyanmak
  2. Yarın film izlemememk
  3. Keman derslerini 45 dakika standart yapmak (18-e kadar bitirmek).
  4. Sabahları ders, günortaları keman, akşamları bahçe işleri
  5. Kahvaltıdan sonra köpeği gezdirme
  6. Yemek disiplinine yeni kurallar

Zincir​

274. Gün
Kriz Dönemi
✅✅✅

Start

Uranüs Yolcusu

80% Başarı - Tehlike​

Description​

Sabah alarmla uyandım, ama ondan önce yarı-uykulu uyanmış ve öylece uzanmıştım. Bu da yine tehlikeli bir durum oldu. Uyku düzenini kurmak gerek. Ama şimdilik football yüzünden pek mümkün gözükmüyo, en azından alarmla uyanıcam. Sonrasında köpeği yürüyüşe çıkardım ve döndüğümde 1 saat gecikmeli olsa da, ders çalıştım. Sonrasında da ders çalıştım, gün içerisinde. Ama hata olarak bunun kaydını tutmadım, sadece matematik sevdiğimden çalıştım. Günortasında uyuyp kalmışım, bu yüzden keman dersleri akşama kaldı. Uyandıkdan sonra spor yaptım. Bahçe işlerine pek zaman kalmadı, akşam yine ders çalıştım. Bahçe işlerini spor olmayan günler yapıcam. Film izlemedim bu gün. Yemek yine istediğim kadar olmasa da, en azından kurallara uydum. Daha nasıl bir yemek rutini gerekiyor çözemedim. Ama film kurallarını belirledim. Artık haftada sadece 3 kere, 2, 4, ve 7-ci günler film izliycem. Geri kalan günler yasak. Genel olarak başarılı oldu bütün kurallar.
Bu gün neredeyse kriz yoktu. Ama arada bir güclü düşünce saldırıları geldi. Gece ise uyanmadan önce tehlikeli bir şeyler oldu, pek bilinçli olmasam da, düşünce saldırıları gibi bir şeyd ve ben zayıf karşılık verdim sanırım. Çok tehlikeli bir durum. Çok dikkatli olmak gerek.

Strategy​

1. Uyku Düzeni Kurmak
  2. Film kuralları ✅
  3. Keman derslerini 45 dakika standart yapmak (18-e kadar bitirmek). ✅
  4. Sabahları ders, günortaları keman, akşamları bahçe işleri ya da spor ✅
  5. Kahvaltıdan sonra köpeği gezdirme ✅
  6. Yemek disiplinine yeni kurallar ✅
  7. Ders çalışmalarının kaydını tutmak ve zincirleri hazırlamak

Zincir​

275. Gün
Kriz Dönemi
✅✅✅✅

Start

Uranüs Yolcusu

80% Başarı - Tehlike​

Description​

Sabah zamanında uyandırıldım, ama alarmdan önce. Sonrasında köpeği gezdirdim ve ders çalıştım. Dersi normal çalıştım. Ama gün içerisinde boş vakitlerin çoğunda ders çalıştım, matematik sevgisinden. Ama genel olarak çalışmamda dikkat dağınıklığı ve odaklanma sorunu var. Her anlaşılması zor konuda sinirlerim geriliyor. Yemekten sonrakı dersten sonra uyuyup keman çalışıcaktım. Ama keman yerine yine ders çalıştım. Burda bir tenbellik yaptım. Matematikde o konu genel olarak anladığım bir konu artık ve o yüzden kolay gidiyor. Keman-da ise notaları okumak ve çalmak hala benim için zor, uzun zaman ara vermiştim. Dikkatimi toparlamam gerek, kendimi buna zorlamam. Bu gün bunu yapmadım. Ama yarın zincirleri mutlaka hazırlıycam ve bu işe bir disiplin getiricem, günde 45 dakika. Sonrasında sporu erteledim ve bu da hataydı. Sporu akşama bırakmak hata. Artık saat 18 kadar bitiricem. Ekstra yemek sayısı fazla ve gereksiz. Üstelik miktarıda fazla. Yarın bu kural ve zincir sorunlarını yemekten önce halledicem.
Bu gün ve dün gece güçlü krizler geldi. Sanırım gün içerisindeki fazla yorgunluktan ve bilinçaltındakı düşüncelerden ve tetiklenmelerden kaynaklanyor. Filmler artık fazla tehlikeli olmağa başladı. 1 hafta hiç bir film izlemiycem, beyin kendine gelmeli. Ya da başarısız olucam. Gece ve günortasında uyurken yüzüstü yarı-düşüncelere daldığımı hatırlıyorum, yarı-uykulu. Güç içerisinde de düşünce saldırıları güçlü bir şekilde geliyor. Strateji bunlarla savaşıp azaltmak ve kaynaklarından uzak durmak. Çok tehlikeli bir durum. Çok dikkatli olmak gerek.

Mistakes​

1. Keman Çalışılmadı - Tenbellik
  2. Sporu Ertelemek
  3. Fazla Yemek
  4. Kuralsız ve Zincirsiz

Strategy​

1. Uyku Düzeni Kurmak
  2. Film kuralları ✅
  3. Keman derslerini 45 dakika standart yapmak (18-e kadar bitirmek). ✅✖️
  4. Sabahları ders, günortaları keman, akşamları bahçe işleri ya da spor ✅✖️
  5. Kahvaltıdan sonra köpeği gezdirme ✅✅
  6. Yemek disiplinine yeni kurallar ✅✖️
  7. Ders çalışmalarının kaydını tutmak ve zincirleri hazırlamak✖️

• Krizlerle savaşılıcak ve azaltılıcak
  • Filmlerden bir hafta uzak durulacak
    • Yalnız animasyon fimlerine izin var

Zincir​

276. Gün
Kriz Dönemi
✅✅✅✅✅

Start

Uranüs Yolcusu

80% Başarı - Tehlike​

Description​

Sabah uyanması dünden önceki gün gibi oldu. Artık sabahları saat 06-da uyanma kuralını uyğuluycam. Ondan sonra gitdim ve ekmek aldım. Sabah bir az yürümek iyi geldi. Bunu yarın da yapıcam. Sabah bu haftanı analiz etdim, hatalırımı belirledim ve stratejimi belirledim. Ondan sonra bir az boşluk oldu. Yemek yedim ve ekrana bir az fazla zaman harcadım. Sonrasında matematik çalışarak ertelediyim matematik tarihi kitabını okudum. Sonra uyudum ve uyandığımda matematik çalıştım. Gerektiğinden 4 katı fazla çalıştım. Odaklanmış bir şekilde bu sefer. 2 farklı seans halında. Arada köpeğide yürüyüşe çıkardım ve keman dersleri yine kaldı. Bu sefer tenbellik değildi, matematik çalıştım. Ama artık mutlaka buna başlamak gerek. Yarın mutlaka keman çalışıcam. Ya da başarısız olucam.
Bu gün güçlü krizler geldi. Uyumazdan önce ve gece güçlü krizler geliyor. Stratejimi belirledim bu konuda ve uyğuluycam. Ya da başarısız olucam. Çok tehlikeli bir durum. Çok dikkatli olmak gerek.

Mistakes​

1. Keman Çalışılmadı

Strategy​

1. Sabahları 06-da uyanmak
  2. 1 Hafta Film Yasak
  3. Keman derslerini 45 dakika standart yapmak (18-e kadar bitirmek).
  4. Sabahları ders, günortaları keman, akşamları bahçe işleri ya da spor
  5. Kahvaltıdan sonra köpeği gezdirme
  6. Yemek disiplinine yeni kurallar
  7. Ders çalışmalarının kaydını tutmak ve zincirleri hazırlamak

Zincir​

277. Gün
Kriz Dönemi
✅✅✅✅✅✅

Start

Uranüs Yolcusu

80% Başarı - Tehlike​

Description​

Sabah zamanında uyanamadım. Kendi hatamdı. Kötü bir hata. Sonrasında her şey normal gibi gidiyordu. Sadece dünki gibi ders çalışma isteği yoktu. Sadece ekranlara bakmak istiyordum. Kendimi bir az zorlayıp ders çalıştım minimum seviyyede. Ama odaklanmakta normalden fazla zorlandım. Sonrasında yemek yedim ve uyudum. Uykudan uyanmadan önce krizler gelmeye başladı. İlk başta sanki yenilecekken kendimi toparladım. Kriz hala geliyor ve ben uzanıyordum, ama krizle mücadeli ediyor ve onu zayıflatıyordum. Tabii o da benim irademi zayıflatıyordu. Burdakı hatam alarmla uyanmamak oldu, yine. Günortaları gereğinden fazla uyuyorum. Bunlar krize etki eden önemli sebepler. Uyandığımda ise stress artık iyice belirgin olmuştu. Zaten ondan önce sevdiğim yemeği yememek için bir mücadele halindeydim kendimle. Keman çalmak istedim, ama beynim o stressle çalışamadı. Bende kitap okumak istedim. Ama okuyamıyordum. Beynim hiç bir şeyden zevk alamıyordu. Bu an bunun normal olduğu hatırlayıp, kendimi sağlıklı düşünmeye zorladım. Esas kurallar çiğnenmiycek, ama diger işler yumşaltılmalıydı. Bende onu yaptım. İlk önce yasal hakkım olan 1 ekstra küçük yemeği yedim. Sonrasında markete gitdim ve dondurma aldım. Normalde dondurma haftada 2 kere yasal. Ama ekstra olan günleri ikisi bir arada tüketmeme kararı aldım artık. Üstelik dondurma miktarına da bir sınırlama getirdim. Yürümek ve ardından dondurma bir az stressi azaltdı. Ama hala stress vardı. Spor yaptım (zamanında) ve zorlandım. Çünki sabrım yetmiyordu spora. Spor bitdikden sonra yemek yaptım kendime, yemek zamanıda stress devam ediyordu. Beyin iyice sabırsızdı. Şimdi de devam ediyor. Ama yavaş-yavaş azalıyor. Bunun sebebi bağımlılık krizleri. Sadece pmo değil, diger küçük bağımlılıklardan uzaklaşmakta beyini bir stresse sala biliyor. Lakin bunları artık temelli çözmek gerek. Uzun süreç sayılır bu süreç, ama hala bazen temelde çözmediğim sorunlar böyle tehlikeli dönemlere neden ola biliyor. Önemli olan bu durumları kontrol altına almak ve sorunları çözmek. Çünki bu hastalık hiç bir zaman tam iyleşmez. Yapmak gereken onu kontrol altında tutmak. Çoğu insanında başaramadığı bu. Artık stressli durumlara karşı yeni bir strateji geliştirdim. Üstelik, disiplin sürecini sıfırlıyorum ve belirli koşullar yerine getirilirse zincir devam edicek artık.
Bu gün güçlü krizler geldi. Uyumazdan önce ve gece güçlü krizler geliyor. Onları yeniyorum, ama bazen krize kaybetmeye yakın olduğum oluyor (uyurken). Güçlü krizler genellikle yarı- bilinçsizken etkili ola biliyor. Uyanık olduğum zamanlarda da güçlü krizler geliyor, ama genelllikle bir kaç saniyelik ve çabuk yene bildiğim krizler. Ama hepsi çok tehlikeli. Bu gün ayrıca bir hata yaptım. Beyin bazen sağlıklı düşünme gücünü kaybede biliyor. Önemli birinin bir videosu önüme çıktı ve merak duyğusu iyice bastırdı. Normal video olsa bunun kriz olduğunu anlar ve videoya girmem. Ama şimdi merak işin içine girdi ve beynim bir anlık kendini kaybetti (krizin etkisiyle). Lakin bir az sonra kendimi toparladım. Bu gibi durumlarda beyni kontrol altında tutmak kritik önem taşır. Çok dikkatli olmak gerek.

Mistakes​

1. Keman Çalışılmadı
  2. Zamanında uyanılmadı

Strategy​

1. Core Routines Tamamlamak - Uyku, Meditasyon, Yemek, Spor
  2. 45 dakika ders çalışmak
  3. 45 dakika keman çalışmak
  4. Film izlememek
- Bunlar disiplin zincirinin şartlarıdır.

Zincir​

278. Gün
Kriz Dönemi

Start

Uranüs Yolcusu

80% Başarı - Tehlike​

Description​

Sabah zamanında uyandım. Köpeği gezdirmek yerine arabayla şehre gitdim, bir seferlik bir sorun yok burda. Geri döndüğümde ders çalıştım. Yasak olarak bir hata yapmadım, ama fazla zaman kaybettim başlayana kadar. Vakit kısıtlı ve bu çok büyük bir hata. Sonrasında yemek yedim. Sonra bir az daha ders çalışıp uyudum. Alarmla uyandım, ama bir az fazla uyudum yanlışlkla. Kuralı unutmuşum. Uyandığımda vakit kaybettim yine. Sonra ders çalıştım. Keman çalışamıyorum nedense günortalarında. Sonrasında spor yaptım. Ama yavaş-yavaş stress yükseliyordu. Sporu iyice stressli yaptım. Sonrasında öz-kontrolümü kaybettim. Bu ciddi bir hataydı. Sportan duşa gitmek sırası geldiğinde arada fazla vakit harcadım boş işlerle. Kendi davranışlarımın kontrolünü kaybettim. Zaten mesele burada kednimi kontrol etmekti. Keman hala çalmadım. Ama çalmış sayıcam ve akşama doğru bitiricem. Olmazsa yarın düzeltirim.
Bu gün düne göre daha az kriz vardı. Ama yine tehlikeli düşünceler salıdıyor. Özellikle dün gece. Beyin hala tetikleyicilere karşı hassas. Ama iyileşme var sanki. Çok tehlikeli bir durum. Çok dikkatli olmak gerek.

Mistakes​

1. Öz-kontrol kaybedildi - Stress zamanı

Strategy​

1. Core Routines Tamamlamak - Uyku, Meditasyon, Yemek, Spor ✅
  2. 45 dakika ders çalışmak ✅
  3. 45 dakika keman çalışmak ✔️
  4. Film izlememek ✅
  • Krizlerle savaşılıcak ve azaltılıcak ✅
  • Filmlerden bir hafta uzak durulacak ✅

Zincir​

279. Gün
Kriz Dönemi
✔️

Son düzenleme:

Start

Uranüs Yolcusu

80% Başarı - Tehlike​

Description​

Sabah zamanında uyandım. Ders çalışdım zamanında. Ama bu gün stress normalden fazlaydı. Yine de kendimi zorlamayı başardım. Minimum 45 dakikanı bitirdim. Sonrasını devam etdiremedim. Yemek yedim ve uyudum. Yine kuralı unutup fazla uyumuşum, ama bu sefer tehlikeli durum yaşanmadı. Yine de alarmdan sonra uyanılmalıydı. Uyandığımda ise stress daha da güçlenmişdi. Keman çalmalıydım, ama çalmak istemiyordum. Nedense bir türlü başlayamıyorum. Ders çalışmağı seçtim. İlk başta iyice zorlandım odaklanmakta, ama sonrasında stress gitdi. Odaklanmış bir şekilde uzun süre çalıştım. Sonrasında bir boşluk oldu diger meseleler ve yemekten dolayı. Ondan sonra yine bir orta-uzun seans. Lakin kemanıda artık çalmak gerek. Sanatı seviyorum. Matematik sevdiğim kadar. Ama genel olarak bu gün başarılıydı. Yine de zincir kırıldı.
Bu gün krizler yine geldi. Ama artık sanki azalmaya başladı. Stress kontrol altına almayı öğrendikce zayıflıyor. Yine de hala tehlikeli seviyyede. Çok dikkatli olmak gerek.

Mistakes​

1. Keman çalışılmadı

Strategy​

1. Core Routines Tamamlamak - Uyku, Meditasyon, Yemek, Spor ✅✅
  2. 45 dakika ders çalışmak ✅✅
  3. 45 dakika keman çalışmak ✅✖️
  4. Film izlememek ✅✅

Zincir​

280. Gün
Kriz Dönemi
✔️✔️

Start

Uranüs Yolcusu

80% Başarı - Tehlike​

Description​

Sabah zamanında uyanamadım, ama pek benlik bir olay değildi. Uyku problemi iyice sorun olmaya başlıyor. Bunu çözmek için artık ciddi önlemler almak gerek. Dahili ve harici olarak uyku düzenine zarar vere bilecek şeyleri kısıtlıycam. Uyku düzeni düzelince, onlarda artık sorun olmayacak. Sonrasında ders çalıştım. Ama bir türlü beynimi tam aktiv kullanamadım. Minimum çalışmanı bitirdim zamanında. Ama genel olarak fazla vakit kaybettiğimi düşünüyorum, özellikle ekranlara. Sonrasında uyudum ve yine fazla uyudum. Bu da ikinci bir sorun. Zamanında uyanmayı öğrenmem gerek. Sonrasında spor yaptım. Sporu yaparken stress yoktu. İyi hissediyordum. Ama daha sonra stress geldi ve davranışlarımı kontrol etmekte zorlandım. Bir süreliğine öz-kontrolü kaybettim. Ama sonrasında toparladım. Ders çalışmak ise zor oldu, beyin sanki çalışmıyordu. Bu gidişatda sorunları anlamağa başlıyorum artık. Uyku ve stress kontrolü iki büyük sorun. Stress kontrolünde gelişmeler kaydediyorum. Artık ona rağmen çalışmaya devam ediyor ve sonrasında bir az sakinleşiyorum. Ama uyku hala sorun.
Bu gün krizler yine geldi. Ama artık sanki azalmaya başladı. Stress kontrol altına almayı öğrendikce zayıflıyor. Yine de hala tehlikeli seviyyede. Günortasında ve gece uykuda krizler geldi ve ben yüzüstü uyuduğumu hatırlıyorum. Doğru, bunlar bilinçli olarak yapılmamıştı, ama çok tehlikeliler. Çok dikkatli olmak gerek.

Mistakes​

1. Zamanında Uyanılmadı
  2. Günortasında zamanında uyanılmadı

Strategy​

1. Core Routines Tamamlamak - Uyku, Meditasyon, Yemek, Spor ✅✅✅
    1. Uyku düzenini kurmak ✖️
  2. 45 dakika ders çalışmak ✅✅✅
  4. Film izlememek ✅✅✅

Zincir​

281. Gün
Kriz Dönemi
✔️✔️✔️

Start

Uranüs Yolcusu

75% Başarı - Tehlike​

Description​

Sabah zamanında uyandım. Ama ders çalışamadım, başka bir yere gitdim. Sonra eve döndüm. Ama fazla vakit kaybettim. Sebebi ekranlardı. Sonrasında ders çalıştım. Ama daha sonra öz-kontrol hataları yaptım. Bunun nedenini düşünmem gerek. Yarın yeni bir hafta başlayacak. Bu haftanı analiz edicem ve yeni haftaya başlıycam. Hala önemli hatalar ve sorunlar duruyor.
Bu gün tehlikeli krizler geldi. Krizler azalıyor ama hala tehlikeli boyutta. Yarın bunuda düşünücem. Çok tehlikeli bir durum. Çok dikkatli olmak gerek.

Mistakes​

1. Öz-kontrol kaybedildi

Strategy​

1. Core Routines Tamamlamak - Uyku, Meditasyon, Yemek, Spor ✅✅✅✅
    1. Uyku düzenini kurmak ✖️
  2. 45 dakika ders çalışmak ✅✅✅✅
  4. Film izlememek ✅✅✅✅
  • Krizlerle savaşılıcak ve azaltılıcak ✅✅
  • Filmlerden bir hafta uzak durulacak ✅✅

Zincir​

283. Gün
Kriz Dönemi
✔️✔️✔️✔️✔️

Start

Uranüs Yolcusu

75% Başarı - Tehlike​

Description​

Dün haftanın analizini yaptım ve yeni haftada için hedeflerimi belirledim. Bazı sorunları düzelticem ve yeni alışkanlıklar kazanıcam. Öncelik ders çalışmayı daha sistemli hale getirmek. Artık sabah ve günortaları 2 seans, akşam 1 seans şeklinde çalışıcam. Uyku düzeni düzelticem. Son 2 gündür zamanında uyanıyorum, ama uyumak zamanında olmuyor. Artık bunları sistemli bir şekilde çözücem. Bu gün ise zor bir gündü. Dün akşamdan kalan bir stress vardı. Özkontrol sorunları devam ediyor hala. Artık bunlara da sıra geliyor yavaş-yavaş. Çünki hayat bir düzene giriyor. O stress yüzünden sabah ders çalışmadım. Bir kararla belki faydalı olur diye pas geçtim ve dinlenmek istedim. Ama hata olduğunu anladım. Çünki başka yapıcak bir iş bulamadım. Ama dersde çalışamazdım zaten. Telefona baktım ve yeniden uyudum. Sonrasında kalktım, yemek yedim ve bir daha uyudum. Üzerimde bir yorğunluk ve stress vardı. Güçlü süreç krizleride gelmeye başlamıştı. İkinci uykudan sonra ders çalışmaya kendimi zorladım. Ama sonrası kolay geldi. 2 seans çalıştım. Sporu erteledim. Hem yorgundum hala, hem bazı başka meseleler vardı. 1 seans daha ders çalıştım ve geç vakitte sporu bitirdim. Bu gün önemli dersler öğrendim ve bunları uyğuluycam. Ya da başarısız olucam.
Krizler açısından çok tehlikeli geçiyor günler. Dün güçlü krizler geldi. Tetikleyicilere ve düşüncelere karşı çok hassasım. Sebebini hala tam anlamadım. Ama onları yendim. Sanırım bu yüzden de rüyalandım gece. Bu gün yine aynı şekilde oldu. Ama günortasındakı uykuda bir gariplik yaşandı. Yarı-uykulu halde bir boğulur gibi oldum. Felç gibi kalmıştım. O anda sanki sakinleşmek için bir düşünce istedim, ama aynı zamanda savaştım. Sonuçta savaşı kazandım. Ama çok tehlikeli bir krizdi. Sonrasında da benzer krizler geldi. Bu krizlerin sebebini anlamak ve ortadan kaldırmak gerek. Tetikleyicileri azaltıdım zaten. Ama bence bu krizlerin sebebi beynin hala tam anlamıyla sakinleşmemesi. Hala stress halinde. Bunu düzeltmek için meditasyon yapmak ve normal düzene devam etmek gerek. Öte yandan krizlerle de savaşmak ve onlara karşı güçlü olmak gerek. Çok tehlikeli bir zaman. Çok dikkatli olmak gerek.

Mistakes​

1. Öz-kontrol kaybedildi
  2. Stress zamanı hata olarak Program değiştirildi
  3. Değişen Programı sonradan güne adapte etmedin. Özkontrolün bir diger zayıflığıydı.

Strategy​

1. Core Routines Tamamlamak
    1. Uyku
    2. Meditasyon
    3. Yemek
    4. Spor
  2. Sabah ve öğlen 2, akşam 1 seans ders çalışmak
  3. Ekran Kurallarına Uymak

Zincir​

285. Gün
Kriz Dönemi

Start

Uranüs Yolcusu

80% Başarı - Tehlike​

Description​

Bu gün zamanında uyandım. Ders çalışmaya başlamak zordu. Uykulu bir halim vardı. Üstelik stressliydim. Ama başladım ve 2 seans çalıştım. Yemekten sonra yeteri kadar uyuyup yine 2 seans ders çalıştım. Ders çalışmada hala bazı sorunlar var. Mesela, odaklanma. Bu taktik odaklanmada yetersiz kalıyor. Bu gün sporu erteledim. Eski zamanı iyi değil, ama böyle olunca da geceye kalıyor. Buna bir çözüm bulucam. Bu gün öğrendiğim diger şey ise akşamları dinlenmek. Yoksa iradem tükeniyor. Ders çalışmak ve odaklanmak hala zorluyor.
Bu gün krizler düne göre azdı. Kriz ve tetikleyicilerle mücadele edip onları zayıflatdım. Ama hala tehlikeli seviyyede. Çok dikkatli olmak gerek.

Mistakes​

1. Sporu erteledin

Strategy​

1. Core Routines Tamamlamak ✅
    1. Uyku ✅
    2. Meditasyon ✅
    3. Yemek ✅
    4. Spor ✅
  2. Minimum Ders Çalışmak ✅
  3. Ekran Kurallarına Uymak ✅

Zincir​

286. Gün
Kriz Dönemi
✅

Start

Uranüs Yolcusu

80% Başarı - Tehlike​

Description​

Bu gün normal geçti. Genel olarak hayatım bir düzene girdi. Ders çalışmak normal düzeyde. Ama kalitesi kötü. Sebebi ise sinirsel problemler. Sinirli ve gergin oluyorum. Bu gün 4 seans ders çalışsam da, bir türlü yol kat edemedim. İlaveten, diger şahsi sorunlar var. Onlara da zaman geldi artık. Özgüven, öz-kontrol, müzik 1 durum tepkisi ve felsefesi. Bunlar bazıları. Günlük yazmak şeklinide değişmek gerek. Pek faydası olmuyor bu şekilde. Yarın şöyle yazıcam:
  1. Kısa bir description
  2. Genel gün düzeni tamamlandımı
  3. Ders kalitesi nasıldı
  4. Hatalar nelerdi
  5. Süreç durumu
Krizler hala devam ediyor. Tehlikeli düzeydi. Gündüz ve gece krizler geliyor. Nedenini tam anlamıyorum hala. Sanırım onları savaşıp yok etmedikce gelicekler. Bu yüzden kriz durumlarını analiz etmek ve onlara karşı önlem alarak onları bitirmek gerek. Son zamanlar işe yaradı gibi. Ama hala belirsiz. Çok dikkatli olmak gerek.

Zincir​

294. Gün
Kriz Dönemi

Start

Uranüs Yolcusu

80% Başarı - Tehlike​

Description​

Bu gün bir az farklı geçti. Şahsi ve ailevi sorunlar vardı. Sporu sabah yaptım ve başka bir eve geldim. Burda derse bir az geç başladım ve bir az kendi hatam (öz-kontrol) bir azda durumlar gereği 4 değil 3 seans çalıştım. Şimdi devam ede bilirim, ama yorğunum. Anlamı pek yok. Genel olarak gün içerisinde başarılı oldum. Kendi kontrolümü kaybetmedim ve şahsi sorunlara rağmen odaklanmayı kısmen başardım. Ama şimdilik iyi, genel olarak değil. Ders çalışmağı her şeyin üstünde tutmağı öğrenmem gerek.

• Günün genel düzeni tamamlandı.
  • Ders kalitesi orta-aşağı seviyyedeydi. Odaklanmamda sorunlar devam ediyor.
  • Hatalar: Dersi ve düzeni bütün sorunların üzerinde tutmayı kısmen başaradım. Bilmiyordum bunu tam olarak. Ama artık anladım.

Krizler hala devam ediyor. Film izlerken normalden daha fazla tetikleniyorum. Başa çıka biliyorum güç içerisinde. Ama böyle devam etmesi çok tehlikeli. Geceler ise sanki bir şeyler oluyor, ama hatırlamıyorum uyanınca. Artık kararımı verdim. Nasıl ve nerede gelirse gelsin, krizlerden kaçmayacak ve onlarla savaşacağım. İşe yarıyor gibi, ama somut bir delil yok şimdilik. Çok dikkatli olmak gerek.

Zincir​

295. Gün
Kriz Dönemi

Start

Uranüs Yolcusu

75% Başarı - Tehlike​

Description​

Zamanında uyandım. Yemek yedim. Ama sonrasında hatalar yaptım. Bu hataları çözemezsem devamı gelir ve düzeni bozar. 10.30-da ders çalışmalıydım. Ondan 30 dakika önce de telefonu bırakmalı. Telefonu bıraktım. Ama sonrasında piyano çaldım bir az. Bu ilk hataydı. Ders her şeyin üstündedir ve ne olursa olsun ilk mümkün zamanda minimum çalışma bitirilmelidir. Ondan sonra ise yeni hazır olan bir yemek yedim (izin vardı) ve daha sonra ders çalışmaya başladım (1 saat gecikmeli). Ama bu seferde stress yüksek düzeydeydi. Ancak 1 seans, yani minimum düzeyde çalıştım. Sonrasında 3 saate yakın uyudum. Uyandığımda ise yine aynı hatayı yaptım. Ders çalışma isteğimi bastırdım. Ders her zaman, ama her zaman bütün duyğuların ve durumların üstünde üst düzey bir rasyonel düşünce seviyyesinde olmalıdır. Bu gün bir daha ders çalışamadım. Uyandıkdan sonrada stress fazlaydı. Bu stressi kontrol etmekde de fazla hata yaptım. Stratejileri unutdum. Buna neden notlarımı tekrarlamayı ihmal etmemdi. Sorunlar birikti ve sonunda patladı. Bunu yarın analiz edicem ve aynı hatalara düşmemek için önlemlerimi alıcam.
Krizler hala devam ediyor. Film izlerken normalden daha fazla tetikleniyorum. Başa çıka biliyorum güç içerisinde. Ama böyle devam etmesi çok tehlikeli. Geceler ise sanki bir şeyler oluyor, ama hatırlamıyorum uyanınca. Artık kararımı verdim. Nasıl ve nerede gelirse gelsin, krizlerden kaçmayacak ve onlarla savaşacağım. İşe yarıyor gibi, ama somut bir delil yok şimdilik. Çok dikkatli olmak gerek.

Zincir​

296. Gün
Kriz Dönemi

Start

Uranüs Yolcusu

80% Başarı - Tehlike​

Description​

Haftanın analizini yaptım ve detaylı planlar hazırladım. Artık ders çalışmanı yeni bir sürece dönüştürdüm ve detaylıca planladım. öz-kontrol ve irade için planlar yaptım. Uyku düzeninide artık düzeltmek için bazı planlar yaptım. Mükemmel değil, amma gitdikce iyileşicek bu planlar. Esas olan başlamaktı. Artık rapor yazmayıda verimli bir şekle dönüştürmek için plan yaptım. Önemli olan konuları zincir şeklinde yazıcam ve altında da her gün nasıl geçtiğini not edicem.
Krizler devam ediyor, ama sanki azalma var. Dün gece ve öğlen olmak üzere iki kere rüyalandım. Rahatsız ediciydi. Bunlar tam krizlerin azaldığı ve benim qalip gelmeye başladığım dönemde oldu, her zaman olduğu gibi. Lakin aynı zamanda kötü bir durum. Stressi kontrol altına almam ve sakin bir gün geçirmem gerek. Bu gün gece ise kriz gelmedi. Bir şey olduğunu da hatırlamıyorum. Ama durum hala çok tehlikeli. Çok dikkatli olmak gerek.

Strategy​

1. Uyku Düzeni
  2. Study
  3. Ekranlar
  4. Stress
  5. Özkontrol

Zincir​

297. Gün
Kriz Dönemi

Start

Uranüs Yolcusu

85% Başarı - Tehlike​

Description​

Dünden önceki gün iyi geçmedi diye sürecin başlanğıcını dünden hesaplıycam. Dünden önce misafir gelmişdi ve öz-kontrolü kaybetmiştim. Sebebi analiz etdim ve yapmam gerekenleri belirledim. Dün sabah geç uyanmıştım diye derse geç başladım. 2 seans ders çalıştım. Stress orta düzeydeydi. Beynin hala odaklanmak, düşünmek, ve kendini zorlamak kabiliyyeti çok az. Lakin spor gibi geliştirmeye çalışıyorum. Sonrasında film izledim. İkinci ders çalışma zamanı filmi bırakıp derse geçtim. 3 seans çalıştım. Bu öncekine göre daha iyidi, ama hala kalitesi pek iyi değildi. Stress devam ediyordu. Ondan sonra ders çalışmadım artık, zaten bitmişti seanslar. Filmi bitirdim. Zamanı aldı bir az, o yüzden bu gün ve yarın izlemiycem. 2 gün. Uyku ise zamanında olamadı, bir matematik sorunu fazla zamanımı aldı. Ama aşağı-yukarı hesaplarsak, zamanında uyudum.
Bu gün gece güçlü krizler geldi. Sebebini anlamadığım bir şekilde gece uyumaya çalışırken stressliydim ve krizler geliyordu. Güçlü krizlerdi. Onları yendim. Ama gece yarı-uykulu yine geldiler. Pek bir şey olduğunu hatırlamıyorum, ama tehlikeli durumlar yaşanmış ola bilir. Burada stressi yok etmek değil, stressli anlarda bile sakinleşmeyi öğrenip krizleri azaltmak gerek. Çok tehlikeli bir durum. Çok dikkatli olmak gerek.

Strategy​

1. Uyku Düzeni ✔️
    1. Zamanında uyunulmadı ✔️
    2. Zamanında uyanıldı ✅
  2. Study ✅
    1. Seanslar bitirildi
    2. Stressle savaşıldı ve kazanıldı
  3. Ekranlar ✅
    1. Kurallara uyuldu
  4. Stress ✅
  5. Özkontrol ✅
    1. Bazı istisnalar hariç, genel olarak başarılı oldu.

Zincir​

299. Gün
Kriz Dönemi

Start

Uranüs Yolcusu

85% Başarı - Tehlike​

Description​

Sabah zamanında uyadım. Yemek sanki bir az fazla yedim. Burada dikkatli olmak gerek. Sonrasında derse başladım. Bir az geç oldu, kitap okuyordum. Ekranlara detay düzeyinde baktım, ama bu bile ciddi vakit kaybına yol açıyor genelde. Genel olarak gün başarılı geçti. Ama öz-kontrolde hala ciddi sorunlar var. Kendi davranışlarım ve rutinleri yapmak konusunda. Mesela, geç uyudum. Konuşmaya dalmışım.
Gün içerisinde krizler az geldi. Ama uyumadan önce güçlü bir istek geliyordu. Bir şey yapma isteği olmuyor bu. Genelde sadece düşüncelere karşı hassaslık oluyor. Ama bir kaç saniye içerisinde yendim. Gece bir şey olduğunu hatırlamıyorum. Durum çok tehlikeli. Çok dikkatli olmak gerek.

Strategy​

1. Uyku Düzeni ✔️✔️
    1. Zamanında uyunulmadı ✔️✔️
    2. Zamanında uyanıldı ✅ ✅
  2. Study ✅ ✅
    1. Seanslar bitirildi
    2. Stressle savaşıldı ve kazanıldı
  3. Ekranlar ✅ ✅
    1. Kurallara uyuldu
  4. Stress ✅ ✅
  5. Özkontrol ✅ ✔️
    1. Hatalar yapıldı. Davranışlarda ve genel rutinleri yapmakda.

Zincir​

300. Gün
Kriz Dönemi

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6