Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Basit Günlük

Start

Uranüs Yolcusu

85% Başarı - Tehlike​

Description​

Bu gün genel olarak normal geçti. Early Morning 1, Morning 3, Afternoon 2 seans bitirdim. Dinlenme zamanlarını kontrolsüz bir şekilde uzatmak hatası yaptım. Bu yüzden odaklanmakta zorlandım ve Afternoon 3. seansı erteledim. Bunlar ciddi hatalardı. Dersin kalitesini düşürdüler. Kontrol konusunda hala zayıfım. Bunun asıl nedeni beynin sakin olmaması. Buna bir çözüm bulmak gerek.
Krizler devam ediyor. Geçen günlere nazaran daha azdı krizler. Lakin hala stabilleşmiş değil. Kendimi kontrol etmem, stressi kontrol etmem ve krizleri azaltmam gerek. Çok tehlikeli bir durum. Çok dikkatli olmak gerek.

Mistakes​

• Kontrol
    • Genel olarak fazla kontrolsüzdüm.
    • Beyin çok fazla düşünceyle kaynıyor.
    • Cok fazla konusmaya daldim ve dersi aksam calisamadim! Inanilmaz buyuk bir hata bu. Butun deyerleri mahv eden bir sey. Bu hatayi yapmamak gerek.

Zincir​

319. Gün
Kriz Dönemi

Son düzenleme:

Start

Uranüs Yolcusu

75% Başarı - Tehlike​

Description​

Bu gün kötü geçti. Sabah erkenden başka bir yere gitdim. Saat 12de döndüm. Yorğunluktan ancak saat 15-de çalışmaya başladım. İlk seans iyi geçti. İkinci seansda yanıma başka insanlar geldi. Burda ilk hatamı yaptım. Oradan uzaklaşıp odamda çalışmam gerekirdi. Ama bunu fazla erteledim ve en sonunda dikkatim dağıldı. İkinci seans böylece yarım kaldı. Sonra bir kez daha başladım. Bu seferde yine başka olaylarla dikkatim dağıldı ve bir az başım ağrıyordu. Sporu yapıp sonra derse geçmeye karar verdim. Bu ikinci hataydı. Mecbur olmadıkca minimum arka-arkaya 2 seansı bitirmem gerekirdi. Spordan sonra kafeye gitdim. Bu üçüncü ve en büyük hataydı. Kendimi kontrol etmem, doğru kararı vermem gerekirdi. Kafede ders çalışamadığımı biliyordum. Böyle bir durumda gitmemem ve dersi bitirmem gerekirdi. Bu son zamanlarda çok fazla böyle kafeler yüzünden geri kaldım. Daha derin sebeplerini araştırınca anladım nedenini. Yemeklerde, kafelere gitmekde kuralları fazla esnek yapmıştım. İlk başlarda stress yapmaması için. Ama artık iyice engel olmaya başladılar çalışmama. Bu hazzlardan vazgeçmem ve kendi hedefime doğru bir adım daha atmam gerekiyor. Zamanı geldi. Bunu yarın düşünücem. Kurallarını belirliycem. Esas olarak artık dersler bitmedikce kafeye gitmek yok. Ne olursa olsun. Yemeklerde sevdiğin her yemeği yemek yok. Bu iki kural ekleniyor. Üstelik genel olarakda kendimi kontrol etmeyi öğrenmem gerek.
Krizler devam ediyor. Geçen günlere nazaran daha azdı krizler. Günortasında uyurken uyku içinde bir kriz geldi. Bir az zorlandım, ama yendim. Yinede çok tehlikeli bir durum. Çok dikkatli olmak gerek.

Mistakes​

• Kontrol
    • Genel olarak fazla kontrolsüzdüm.
    • Beyin çok fazla düşünceyle kaynıyor.
    • Çok fazla dikkatim dağıldı ve sadece 1 seans ders çalıştım! İnanılmaz büyük bir hataydı. Sonrasında ise kafeye gitdim, derslerim kaldığı halde.

Zincir​

320. Gün
Kriz Dönemi

Start

Uranüs Yolcusu

85% Başarı - Tehlike​

Description​

Bu gün daha iyi geçti. Dün yaptığım hataları bu gün yapmadım. Sabah 4, Günortasında 3 seans ders çalıştım. Yemek kurallarını uyğuladım. Kafeye gitmedim. Ders çalışırken dikkatimi dağıtıcak şeylerden kaçmak için odama geçtim. Ama hala hatalar yaptım ders çalışırken. Bir az şaka muhabbetine daldım, kontrolü bir az kaybettim. Büyük hataydı bu. Kontrolde hala tam istediğim gibi olmuyor ve sebebini daha anlayamadım.
Krizler devam ediyor. Gece uyurken bir sahne gördüm rüyada. Ama tamamen rüyaydı. Uyandığımda bir az aklımda kaldı düşünce. Ama yenmeyi başardım. Krizler düşünce saldırısı olarak gün içerisinde geldi. Ama sanki artık krizler zayıflamaya başlıyor. Lakin daha kesin bilgiler için daha uzun vadeli veriler gerek. Çok tehlikeli bir durum. Çok dikkatli olmak gerek.

Mistakes​

Zincir​

321. Gün
Kriz Dönemi

Start

Uranüs Yolcusu

80% Başarı - Tehlike​

Description​

Bu gün pek iyi geçmedi. Ama bazı önemli şeyler öğrendim. Ders konusunda 6 seans çalıştım. Sabah 4, Günortasında 2. Kontrolün zayıflaması yaratıcı düşünmeye ve odaklanmaya engel oluyor. Günortasında kontrolü kaybettim ve fazla boş konuştum. Derse başladığımda odaklanamadım. Diger olaylar (benden bağımsız) 3. seansı bitirmemi engelledi. Akşam kafeye gitdim (son seansın yarısı bitmişdi diye kurallara aykırı değildi). Orda da kontrolü kaybettim ve bunun yaratıcı düşünmeye zararını gördüm. Genel olarak kontrol hakkında bazı fikirler edindim.
Krizler devam ediyor. Direkt düşünce saldırıları geliyor. Ama sanki bir ilerleme var. Kesin veriler için daha erken. Çok tehlikeli bir durum. Çok dikkatli olmak gerek.

Mistakes​

• Kontrol
    • Anlamsız konuşma ve davranışlar oldu. Kontrolü fazla kaybettim. Neticede derse odaklanmakta zorlandım ve seanslar verimsiz geçti.
    • Dinlenme arasında mesajlara baktım.

Zincir​

322. Gün
Kriz Dönemi

Start

Uranüs Yolcusu

80% Başarı - Tehlike​

Description​

Bu gün tam da iyi geçmedi. Early Morning 1s seans bitirdim. Morning zamanı ise yarım seans çalıştım ve baya uykum geldi. Odaklanamıyordum. Kendimi zorladım, ama olmadı. Bende bir konu bitirdikden sonra yarım saat uyumak istedim. 2 saat uyudum. Günortasında 3 seans çalıştım. Akşam 3 seans çalışıcam ve 7 seansı bitiricem. Günortasında da pek odaklanamıyordum. Ama kendimi kontrol etmeyi ve ne olursa olsun derse devam etmeyi başardım. Ama kontrol açısında çok kötü bir gündü. Bu sorun giderek büyüyor. Çözmek lazım artık.
Krizler devam ediyor. Düne göre fazlaydı. Direkt düşünce saldırıları geliyor. Ama sanki bir ilerleme var. Kesin veriler için daha erken. Çok tehlikeli bir durum. Çok dikkatli olmak gerek.

Mistakes​

• Kontrol
    • Kontrolü sabah kaybettim. Anlamsız ve sonuçları ciddi olan bazı şeyler yaptım.

Zincir​

323. Gün
Kriz Dönemi

Start

Uranüs Yolcusu

80% Başarı - Tehlike​

Description​

Bu gün normal geçti. Sabah 2 seans çalıştım. Sonrası dinlenme günüydü. Köye gitdim. Saat 6-da döndüm eve. Yorğunum, analiz ve strateji yarın ya da diger gün olucak.
Krizler devam ediyor. Düne göre daha azdı. Ama gece rüyalanma oldu. Bu genelde krizlerin azaldığına işarettir. Çünki her zaman krizleri yendikden ve krizler azaldıktan sonra oluyor. Ama kesin sonuç için daha erken. Çok tehlikeli bir durum. Çok dikkatli olmak gerek.

Mistakes​

Zincir​

324. Gün
Kriz Dönemi

Start

Uranüs Yolcusu

80% Başarı - Tehlike​

Description​

Bu gün zayıf geçti. Genel olarak sanırım yorğundum. Odaklanmakta zorlandım sabah. Ama 4 seansı kendimi zorlayarak bitirdim. Yine de pek verimli olmadı. Günortasında ise stress seviyyesi artdı (bende bir az sinir problemleri var. Sinirlerim normalden fazla gergin). Sadece 1.5 seans çalışmayı başardım, en sonunda başaramadım devam etmeyi. Bir az dinlenip spor yaptım. Spor yapınca da zorlandım, o yüzden genel bir yorğunluk ola bilir. Dersi bıraktığımda ekran, yemek gibi şeyler yapmadım. Bahçeye falan çıktım ve bir az sonra spor yaptım. Şimdi izin zamanı. Akşam bir daha çalışıcam. Genel olarak irade ve özkontrol konusunda büyük oranda başarılı, ama ders ve verimlilik açısından zayıf geçti.
Krizler devam ediyor. Düne göre bir anda krizler artdı. Gece güçlü bir kriz geldi. Gün içerisinde ise filmde tetikleyiciler bir az zorladı. Ama yendim onları. Günortasında uyurken uykuda kriz geldi. Genel olarak yorğunluktan geldiğini düşünüyorum. Ama bütün durumlarda krizleri bitirmek gerekiyor. Çok tehlikeli bir durum. Çok dikkatli olmak gerek.

Mistakes​

Zincir​

325. Gün
Kriz Dönemi

Start

Uranüs Yolcusu

80% Başarı - Tehlike​

Description​

Bu gün ders çalışmadım. Sabah zamanında uyandım. Derse başlayacakken dinlenme günü olmasına karar verdim bu günün. Pazarda dinlenmiştim, ama pek etkili değildi. Köye falan gitmişdim. Sadece olarak üzerimde bir stress ve yorğunluk vardı, o yüzden dinlenme günü yapmaya karar verdim. Ama yinede sabah minimum 1 seansı bitirmek için çalışmak istedim. 25 dakika sonra dersi bıraktım. Akşam geri kalanını bitirdim. Gün içerisinde saat 11e kadar az kitap okudum, sonra film izledim. Günortasında 3 saate yakın uyudum. Genel olarak iyi bir gündü. Ama akşama doğru bazı hatalar yaptım. Yemek kurallarından birini bozdum. Bir kavgadan dolayı bir az stressli oldum. Lakin kendimi kontrol etdim ve bu olumsuz hissleri yendim. Şimdi düzeldim büyük ölçüde ve spor yapmaya gidiyorum. Lakin çok önemli bir konu var. Yarın mutlaka ders çalışmam gerek. Böylem dinlenme günlerinden sonra konfor alanının etkisine yakalana biliyor insan, o yüzden yarın ne olursa olsun ders çalışıcam. Eğer hiç olmazsa ondan sonra durumu düşünürüm. Ama yarın bütün durumlarda dersi bitiricem.
Krizler devam ediyor. Düne göre daha azdı. Gece uyurken bir kriz geldi. Ama aniden uyandım ve krizi yendim. Gün içerisinde neredeyse gelmedi. Sadece tetiklenmek ister gibi oldu film izleyince, ama kendimi kontrol etdim ve onu yendim. Bu başarıyı uzun vadede kazanmak gerek. Çok tehlikeli bir durum. Çok dikkatli olmak gerek.

Mistakes​

• Yemek
    • Yemek kuralını bir anlık bir istekle değiştim. Fazla büyük kural değildi, ama kuralı değişmeyin kendisi büyük hata. Devamı gelir böyle hataların. Çok dikkatli olmak gerek.

Zincir​

326. Gün
Kriz Dönemi

Start

Uranüs Yolcusu

80% Başarı - Tehlike​

Description​

Bu gün kötü bir gündü. Bu gün ders çalıştım. Sabah çalışa bildim ancak. Günortasında başka bir yere gitmem gerekiyordu. Ama sabah çalışmamda hiç bir şey yapamadım. Çok ağır bir stress hakimdi ve kendimi kontrol edemedim. Sonrasında ise stress bir türlü geçmedi. Normal çöküş davranışları göstermeye başladım. Ama tecrübem sayesinde bunu anladım ve önledim. Ama yinede genel olarak ekranlara bakarak ve stressli bir gün geçti. Akşama doğru sakinleşince bir az kitap okumak istedim, ama onu bile başaramadım. Bende olan bir sinirsel hastalık bu, belkide bağımlılığın geriye kalan bir zararıdır. Genel olarak davranışlarımı ve genel kontrolu kaybettim. Fazla kaybettim. Bu durumu bu şekilde toparlamak zor. Bu sebepten bir az günlük tempoyu düşürüyorum, ama bunu çok dikkatli yapmak gerek. Yoksa tamamen zıt bir sonuç yarata bilir. Yarın sabah 2, günortası 2 seans ders çalışıcam. Film izlemek kesinlikle yasak olucak. Yemek zamanı ve kuralları aynen geçerli olucak. Ekran kuralları geçerli olucak. Dersten kalan boş zamanları fiziksel bir aktivite ile doldurmak gerekiyor. Ama daha nasıl yapacağımı bilmiyorum. Kontrol konusundakı bir boşluk bütün bu tehlikeyi yarattı ve düzeni yeniden stabilleştirmeli ve sorunun kaynağını bulmalıyım.
Krizler devam ediyor. Dünle aşağı-yukarı aynı seviyyedeydi. Günortasında uyurken yarı-uykulu bir şeyler oldu. Çok tehlikeli bir durum. Çok dikkatli olmak gerek.

Mistakes​

Zincir​

327. Gün
Kriz Dönemi

Start

Uranüs Yolcusu

80% Başarı - Tehlike​

Description​

Bu gün ne iyi ne de kötü, ama zor bir gündü. Sabah bahçe işleri ile uğraştım. Stress ilk uyandığımdan beri son 1.5 aydır olmadığı kadar yüksekti. Ama işl yapdıkca geçti bir az. Yine de gün boyu yüksek düzeyde kaldı. Günortasında zor bir şekilde 2 seans ders çalışdım. Arada bir film izledim. Ama hiç bir şey tam olarak keyif vermiyor, aksine stress yaratıyordu. Bu durumu biliyorum. Geçici bir durum ve tek yapmak gereken tempoyu azaltmak, ama kendini iş yapmak için zorlamak. Tempo çok yüksek olursa kendi üzerine çöker, çok az olursa da dışarı doğru patlar. O yüzden denge halinde kendini zorlamalı, ama aynı zamanda gerçekci olmasılın. Sonra bu durum geçiyor. İşte o zaman neden tam olarak böyle olduğunu düşünücem. Şu an hiç bir şey düşünemiyorum. Hala stress var. Sinirlerim çok gergin. Ama sabah bir analiz yapmıştım. Genel olarak neden bu durumda olduğumu anladım, ama şuan ki hisslere neden olan etkenler hala bilinmiyor. Bu çok tehlikeli bir şey.
Krizler devam ediyor. Gece ve günortasında bir şeyler oldu gibi yarı-uykuda olurken. Ama tam hatırlamıyorum. Stressli durum buna etki ediyor ola bilir. Çok tehlikeli bir durum. Çok dikkatli olmak gerek.

Mistakes​

Zincir​

328. Gün
Kriz Dönemi

Start

Uranüs Yolcusu

80% Başarı - Tehlike​

Description​

Bu gün düne göre iyi bir gündü. Stressi yenmeyi başardım, bu günlük. Sabah 3 seans, günortasında 1 seans ders çalıştım. Günortasındakı 1 seansa başka nedenlerden dolayı bitiremedim. Bu aslında zayıf bir sonuç, ama stress seviyyesi yükselmişti. Ders çalışma isteği yoktu. Odaklanmak zordu. Kendimi zorladım ve bu minimum seviyyeni bitirdim. Yavaş-yavaş düzelmeye başladım, ama kesin bir sonuç için bir az daha veri lazım. Bu günki hatam yeni film izlemek oldu. Beyni kısa sürede bu kadar bilgiyle doldurmak kötü bir sonuç yaratıyor. Yarın yeni film izlemiycem. Derside normal seansa çıkarıcam, eğer mümkün olursa.
Krizler devam ediyor. Uykuda bir şeyler oldu sanki, ama hatırlamıyorum. Psikolojik olarak bir baskı oldu, korku geldi kaybetmeye karşı. Ama psikolojimi kontrol etmeyi başardım ve bu durumu düzeltdim. Bu tehlike her zaman var, ama bunu düşünerek günü ve kendini mahvetmemek için bunu kontrol etmeyi öğrenmek gerek. Çok tehlikeli bir durum. Çok dikkatli olmak gerek.

Mistakes​

Zincir​

329. Gün
Kriz Dönemi

Start

Uranüs Yolcusu

80% Başarı - Tehlike​

Description​

Bu gün düne göre daha iyiydi. Ders konusundakı isteksizlik ve stress krizi bitdi. İlk defa başarılı bir şekilde bu sınavdan geçtim. Zor oldu, ama başardım. Stressli durumu kontrol etmek kazandığım en önemli yeteneklerden biri. Bu basit gözükse de, yapmak pratikte zor. Ama bazı sorunlar vardı. Çok boş konuştum ve genel olarak davranış kontrolüm çok zayıftı. Neredeyse yoktu. Dersden önce ekranları fazla kontrol etdim. Bu günün genel kalitesini olumsuz etkiledi. Ders çalışırken odaklanmak konusunda hata yaptım. Uyumak ve yemeyi dersden önce varsaydım. Ders bir az başka sebeplerden dolayı gecikince işler bir az karışmıştı. Ama ders her zaman önde olmalıydı. 2 seans geri kaldım bu sebepten. Çok ciddi bir sorun. Genel olaraksa bütün durumlarda kendimi kontrol etmeyi ve ders merkezli düşünmeyi öğrenmeliyim. Ama son 2 günde dersi bütün duyğuların üstüne koyarak, ne kadar mutsuz ve isteksiz ve stressli olsam da, istikrarı bozmadım ve şu an durum neredeyse düzeldi. Ama artık bir daha bu stressli duruma düşmemek için yeniden sistem inşa etmek gerek. Böyle stressli durumlar Programda geri kalmalara neden oluyor.
Krizler devam ediyor. Sanki bir az artdı. Buna kiçik problemlerde neden oluyor. Geç uyumak, kalitesiz uyumak, gün içerisinde kontrol kaybı gibi stress yaratan sorunlar ve s. Şu an bunları düzeltmek için bir fırsat var ve acilen kullanılmalı. Çünki durum uzun vadede çok ama çok daha tehlikeli ola bilir. Çok tehlikeli bi durum. Çok dikkatli olmak gerek.

Mistakes​

• Kontrol
    • Fazla boş konuşma ve davranış. Genel olarak bu konuda yorğundum bu gün, kontrol zayıftı o yüzden.
    • Dersi her şeyin üzerinde tutmadım. Genel olarak ders merkezli düşünmeliydim.

Zincir​

330. Gün
Kriz Dönemi

Start

Uranüs Yolcusu

80% Başarı - Tehlike​

Description​

Bu gün kötü geçti. Sabah ders çalışmam güçlü bir sinir-stress dalğası ile bölündü. Genel olarak stressi yüksek bir gün geçti. Ama çok iyi dersler çıkardım ve hangi yolu izleyeceğim daha da aydınlandı. Sorunu dün tam anlamıyla çözememiştim ve bunu hissedebiliyordum. Ama rasyonel düşünceye gelince bir şey bulamıyordum. Bu günki başarısızlıktan sonra neleri yanlış yaptığımı anladım. Bir analiz yaptım ve net ve gerçekci bir strateji oluşturdum. İlk 1 hafta için bir plan belirledim ve onu uyğuluycam. İlk hedef içinde bulunduğum stressli durumdan kurtulmak ve düzeni tam olarak geri kazanmak. Ama dikkat etmem gereken iki mesele var: 1) Stress krizleri gele bilir. 2) Duyğusallık krizleri gele bilir. İlkinde ne yapacağım planlandı, ama ikinci olursa tek yapmak gereken boş vermek. Onlar illüzyondan ibaretler ve rasyonel düşünceni bozmaya çalışıyorlar. Yeterince sağlam durulunca karşılarında birden gidiyorlar.
Krizler devam ediyor. Gece rüyalanma oldu. Şu anda içince bulunduğum stressli durumla doğrudan ilişkili bu durum. Beynim sakin kalamıyor. Zaten stratejimin en büyük amacı bu durumu çözmek. Çok tehlikeli bir durum. Çok dikkatli olmak gerek.

Mistakes​

Note:
Bazı sorunlar düzendeki boşluklardan kaynaklanıyor. Bu sebepten düzeni nasıl takip edildiyini anlamak için bir zincir başlattım. Sadece her gün Core Routines tamamlanmalı və Study info-dakı kurallara uyulmalı. Bunlar günün genel yapıtaşını oluşturan değişmez kurallar.

Notları tekrarlamakda dahildir buna. Bu çok ama çok önemli.

Zincir​

331. Gün
Kriz Dönemi

Start

Uranüs Yolcusu

80% Başarı - Tehlike​

Description​

Bu gün iyi geçti. Sabah zamanında uyandım. Ders çalışdım. Kahvaltıdan sonra ders çalışmaya başlamakta fazla oyalandım. 2.5 seans ders çalıştım. 2 olmalıydı normalde. Günortasında da 2.5 seans ders çalıştım. Totalde 6 seans oldu, sabah erkenden olanla birlikte. Dersin kalitesi pek iyi değildi, verimli geçmedi. Hala derse karşı isteksizlik var. Ama iyi yönde bir isteksizlik, çünki azalıyor kendimi çalışmaya zorladıkca. Son 1 haftanın etkleri yavaş-yavaş geçmeye başladı. Duyğusal değişiklikler yaşandı, ama dün yazdığım gibi onları görmezden geldim ve gitdiler. Stress saldırıları geldi, ama başa çıktım ve bir az zorlanarakda olsa dersleri bitirdim. Genel olarak düzene ve kurallara uydum.
Krizler devam ediyor. Ama bu gün baya azalma vardı. Uzun vadede nasıl olduğuna bakmak lazım ama daha kesin bir karar için. 1 haftanın sonunda yeniden değerlendirilicek. Çok tehlikeli bir durum. Çok dikkatli olmak gerek.

Mistakes​

• kontrol
    • Kahvaltıdan sonra derse geç başladım.

Zincir​

331. Gün
Kriz Dönemi
✅

Start

Uranüs Yolcusu

80% Başarı - Tehlike​

Description​

Bu gün iyi geçti. Sabah 3, Günortasında 2, akşam 1 seans ders çalıştım. Ama verimlilik zayıftı. Ciddi bir beyin odaklanma ve hızlı çalışma sorunu var. Bunu çözmek gerek. Akşam dinlenme zamanı bir stress geldi. Sanki bir şeyler yanlış gidiyormuş gibi. Ama sebebinin ne olduğunu anladım ve sonrasında düzeldi. Bu tür hisslerin sebebini anlama ve düzeltmede oldukca geliştirdim kendimi.
Krizler devam ediyor. Bu gün gün içerisinde neredeyse kriz yoktu. Ama uyurken yarı-uykuda bir şeyler olmak istedi gibi. Çok tehlikeli bir durum. Çok dikkatli olmak gerek.

Mistakes​

• kontrol
    • Ders calisirken dikkatimi toparlamak icin caba gostermedim. Aksine, daha da dagitdim dikkatimi.

Zincir​

332. Gün
Kriz Dönemi
✅✅

Start

Uranüs Yolcusu

80% Başarı - Tehlike​

Description​

Bu gün iyi geçti. Sabah seanslara geç başladım, ama 4 seans bitirdim. Günortasında ise 2 seans. 3-cü seansı hem yorğunluktan, hem de saat geç olduğundan bitiremedim. Verimlilik hala iyi değil, lakin bu hafta sonuna kimi bunu düşünmüycem.Hafta sonunda toplanan verilere göre bir şey düşünürüm. Genel olarak gün stabil geçti. Akşam eski filmlerden birini izledim, yeni izlediğim değildi. Farklılık olsun diye Örümcek Adam yeniden izledim. İyi geldi. Bir az yenilenmiş gibi oldum. Genel olarak ders çalışmak bir az zorlasa da, 4 gün öncesinden tamamen farklı. Artık durumu düzeltmeyi başardım. Ama son karar hafta sonu verilecek. Sadece, ekranlara çok fazla bakıyorum. Dersi tabletten çalışıyorum, dinlenme zamanı ise film izliyorum. Buna bir çözüm bulmak gerek.
Krizler devam ediyor. Bu gün gün içerisinde neredeyse kriz yoktu. Uyurken bir şey olduğunu hatırlamıyorum, sadece sanki çok az bir düşünce saldırısı geldi-geçti gibi. Ama net değil, hatırlamıyorum, neredeyse tamamen uykudaydım. Çok tehlikeli bir durum. Çok dikkatli olmak gerek.

Mistakes​

Zincir​

333. Gün
Kriz Dönemi
✅✅✅

Start

Uranüs Yolcusu

75% Başarı - Tehlike​

Description​

Bu gün kötü geçti. Bazı çok önemli hatalar yaptım. Bu hataları düzeltmek ve bir daha olmamasını sağlamak gerek. İlk hata sabah uyanırken oldu. Ani bir kararla kanepede bir az uyumanın zararı yok dedim. Çünki uzun süredir zaten disiplinliydim. Bir gün dinlenme olur. Lakin iki önemli hata vardı burda: 1) Eğer dinlenme günü dışında ani bir karar verirsen, bu kararlar kontrolden çıkar ve sonunda kendini kandırarak kaybedersin. 2) Şahsi kimlik meselesini direkt ihlal ediyor. Hedef dinlenmek değil, ne olursa olsun yapmam gerekeni yapmak. Diğer bir hatam ders çalışırken oldu. Kendini kontrol etmeyi öğrenmeli ve dikkatini dağıtıcak, ders çalışmanı bozacak durumları farketmeli (farkında olmalı) ve onlar yaşanmadan önlemelisin. Yoksa bu disiplin fazla uzun sürmez. Bu gün ve dün bütün seanslarda bu hatanı yaptım ve bu yüzden neredeyse hiç yol kat edemedim. Genel olarak, daima kendini kontrol altına tutmak ve yapmak gerekeni yapmak gerek. Bu durum bende stresse neden oldu. Günortasındakı ders çalışmamda kontrolü kaybettim. Dikkatim iyice dağıldı ve dağıldıkca stress artdı. Çalışamıyordum. Ama kazandığım tecrübeler sayesinde bu durumu yendim ve dersi bitirmeyi başardım. Bu önemli bir başarı idi.
Krizler devam ediyor. Bu gün gün içerisinde neredeyse kriz yoktu. Uyurken bir şey olduğunu hatırlamıyorum, sadece sanki çok az bir düşünce saldırısı geldi-geçti gibi. Ama net değil, hatırlamıyorum, neredeyse tamamen uykudaydım. Çok tehlikeli bir durum. Çok dikkatli olmak gerek.

Mistakes​

• kontrol
    • İlk hata sabah uyanırken oldu. Ani bir kararla kanepede bir az uyumanın zararı yok dedim. Çünki uzun süredir zaten disiplinliydim. Bir gün dinlenme olur. Lakin iki önemli hata vardı burda: 1) Eğer dinlenme günü dışında ani bir karar verirsen, bu kararlar kontrolden çıkar ve sonunda kendini kandırarak kaybedersin. 2) Şahsi kimlik meselesini direkt ihlal ediyor. Hedef dinlenmek değil, ne olursa olsun yapmam gerekeni yapmak.
    • Diğer bir hatam ders çalışırken oldu. Kendini kontrol etmeyi öğrenmeli ve dikkatini dağıtıcak, ders çalışmanı bozacak durumları farketmeli (farkında olmalı) ve onlar yaşanmadan önlemelisin. Yoksa bu disiplin fazla uzun sürmez. Bu gün ve dün bütün seanslarda bu hatanı yaptım ve bu yüzden neredeyse hiç yol kat edemedim. Genel olarak, daima kendini kontrol altına tutmak ve yapmak gerekeni yapmak gerek.
    • ekranlarda kontrolü fazla kaybediyorum son 3 gündür. Kendini toparlamalı ve zaman çalan ve uyku kalitesini bozan ve genel olarak bütün dikkatimi etkileyen bu davranışa bir son vermen gerek. Bunun kolay bir yolu yok, kendini zorlamalı ve ekranı bırakmalısın.

Zincir​

334. Gün
Kriz Dönemi
✅✅✅✅

Start

Uranüs Yolcusu

75% Başarı - Tehlike​

Description​

Bu gün iyi geçti. Duyğusal olarak iyi değildim, böyle zamanlar ne yemek yemek, ne ders çalışmak isterim. Yemek yemedim, 18 saat. Ama kendimi ders çalışmaya zorladım ve bu verimli geçti. Matematik severim. Zor zamanlarda çıkış yolu olur. Ama başlamak zor olur böyle zamanlarda. 5 seans çalışdım sabah. Yemek yemediğim için oldukca enerjiktim. Hala dikkatimi toparlamakta hatalar yapıyorum, ama çok büyük olmadıkca şimdilik görmezden geliyorum. Yemek yememeyi bir alışkanlık haline getirmek istiyorum. Bir az zor ola bilir. Yarın dersten sonra kahvaltı yapıcam.
Bu gün gün içerisinde neredeyse kriz yoktu. Uyurken bir şey olduğunu hatırlamıyorum, sadece sanki çok az bir düşünce saldırısı geldi-geçti gibi. Ama net değil, hatırlamıyorum, neredeyse tamamen uykudaydım. Çok tehlikeli bir durum. Çok dikkatli olmak gerek.

Mistakes​

Zincir​

335. Gün
Kriz Dönemi
✅✅✅✅✅

Start

Uranüs Yolcusu

85% Başarı - Tehlike​

Description​

Bu gün iyi geçti. Sabah yemek yememek ve ders çalışmak başarılı oldu. Şimdi bu sistemi daha uzun-vadeli hale getirecek şekilde genelleştirmek gerek. Sonrasında ders çalışmadım. Evdeki son günüm ve bir az kendimle vakit geçirmek istedim. Sürekli dersi düşünmek bazen kendinden uzaklaştırıyor. Öte yandan ikinci bir meseleni fark etdim, odaklanamadığım durumlarda ders nasıl olucak, neler yapmam ve yapmamam gerek bunlar net değil. Bunları belirliycem. Şahsi kimlik meselesinde de önemli gelişmeler oluyor.
Bu gün gün içerisinde neredeyse kriz yoktu. Uyurken bir şey olduğunu hatırlamıyorum. Çok tehlikeli bir durum. Çok dikkatli olmak gerek.

Mistakes​

Zincir​

336. Gün
Kriz Dönemi
✅✅✅✅✅✅

Start

Uranüs Yolcusu

85% Başarı - Tehlike​

Description​

Bu gün evden ayrıldım. Üniversite şehrine geldim. Moralim bozuktu diye ders çalışmadım. Sadece akşam minimum olarak 1 seansı bitirdim. Çünki ne olursa olsun günde en az 1 seans bitirilmeli. Aslında moralim bozuk olduğu için çalışmamam büyük bir hata. Ders çalışmak bütün duyğulardan kenarda, bağımsız bir süreç olmalı. Ama bu gün zaten ders çalışma günü değildi. Yolculuktanda yorğun gelmiştim, o yüzden bu günlük izin vardı. Zaten çalıştıktan sonra bir iyileşme geldi. Matematik ve Fizik bir iş değil. Lakin bu gün analiz ve stratejini bitiremedim. Yorğunum. Yarın bitiricem. Ya da başarısız olucam. 2 önemli konu düzeltilmeli: Yeni Ders Çalışma Sistemi, Yeni Yemek Sistemi, ve Uyku düzeni.
Bu gün gün içerisinde neredeyse kriz yoktu. Uyurken bir şey olduğunu hatırlamıyorum. Çok tehlikeli bir durum. Çok dikkatli olmak gerek.

Mistakes​

Zincir​

337. Gün
Kriz Dönemi
✅✅✅✅✅✅✅

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6