Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Basit Günlük

Start

Uranüs Yolcusu

75% Başarı - Tehlike​

Description​

Bu gün pek iyi değildi. Sabah ders çalışmam başka bir ders ve sorun yüzünden bölündü. Orada kendimi daha iyi kontrol etmem ve hemen derse dönmem gerekirdi. Fazla oyalandım. Çok ciddi bir kontrol hatasyıdı bu. İkinci defa çalışmağa başladığımda dikkatimi toparlamak zor oldu. Zorlanıyordum. Ama bir şekilde bitirdim. Yavaş-yavaş stress dalğası yükseliyordu. Buna neden olan gün içerisindeki belirsizlikler ve ufak hatalardı. Son zamanlar duyğusal olarak iyi değilim ve bunun sonucu olarak iki büyük hata yaptım. Minor Ekran Vakitlerini artırmak ve düşüncelere dalmak. İkisi günün kalitesine ve sakinlilik düzeyine büyük hasar verdi. Sonra bir hata daha yaptım. Bu tam hata değildi, çünki bundan ders çıkardım ve bir daha yapmıycam. Evden uzaktayım diye pek motive hissetmiyordum. Dersi 1 saat erteleyip LOTR izledim. Aslında bu tam olarak yasak değildi. Ama çok büyük bir hataydı ve artık yasak. Çok acil durumlar haricinde Study zamanını bölmek kesin olarak yasaktır. Ondan sonra 2 seans çalıştım. Ama oldukca zorlandım. Artık stress çok yükselmişti ve kendi kontrolümü neredeyse kaybediyordum. Lakin daha sonra durumu kontrol altına aldım. İlk önce traş, sonra spor, ve duş. Bunlardan sonra sağlam düşünce yerine gelmeye başladı. Daha başka hatalarda yaptım. Bunların hepisini yarın akşam analiz edicem.
Bu gün gün içerisinde neredeyse kriz yoktu. Arada bir kaç ani düşünce saldırısı geldi ve yendim. Stressden olduğunu düşünüyorum. Uyurken bir şey olduğunu hatırlamıyorum. Çok tehlikeli bir durum. Çok dikkatli olmak gerek.

Mistakes​

• kontrol
    • Universite sorunu ile fazla oyalandım.
    • Evden uzaktayım diye pek motive hissetmiyordum. Dersi 1 saat erteleyip LOTR izledim.
  • Minor Ekran Vakitlerini artırmak ve düşüncelere dalmak

Zincir​

338. Gün
Kriz Dönemi
✅✅✅✅✅✅✅✅

Start

Uranüs Yolcusu

80% Başarı - Tehlike​

Description​

Bu gün orta iyi geçti. Yorğunum, fazla detay yazamıycam. Üniversitede çalışmak istemesemde, kendimi zorlayıp bir az ders çalıştım ve odaklandım. Bu önemli bir ilerleme olsa da, hala yetersiz. Artırmak gerek. Bir analiz ve strateji hazırladım. Boşlukları belirledim. Strateji kısmı tamamlanmadı, hala bazı şeyler tam istenildiği gibi olmadı. Yarın aklıma geldikce bunları düzelticem. Ya da başarısız olucam. Esas olarak genel bir harita çizildi. Detallar ilerledikce tamamlanacak.
Bu gün gün içerisinde neredeyse kriz yoktu. Uyurken bir şey olduğunu hatırlamıyorum. Sadece sabah uykuluyken bir yüzüstü uzanma durumu oldu. Bir düşünce saldırısı, hafif olandan, geldi. Uykulu olduğum için pek anlamıyordum. Ama hafif olsada, çok ama çok tehlikeli. 1-2 saniye sürdü. Stressden kaynaklanıyor ola bilir. Analizde stress ile ilgili yeni gelişmeler oldu. Ondan sonra bir daha neredeyse kriz gelmedi. Çok tehlikeli bir durum. Çok dikkatli olmak gerek.

Mistakes​

Zincir​

339. Gün
Kriz Dönemi
✅✅✅✅✅✅✅✅✅

Start

Uranüs Yolcusu

70% Başarı - Tehlike​

Description​

Bu gün kötü bir şeydi. Bütün düzen yeniden çökme noktasına geldi. Ama çok önemli bir ders öğrendim. Şahsi bir sorun vardı. Bu sorun ilk önceleri pek etki etmedi. Ama sonra ufaktan düzeni bozmaya başladı. İlk önce ekranlarda fazla vakit geçirmeme neden oldu. Bu öyle video izlemek değildi, başka bir şey. Ama sonuçta uyku düzenini bozuyor, ders çalışma kalitesini etkiliyordu. Ondan sonra bu sorunun kendi stressi yaranmaya başladı. Burda bir diger hatayı yaptım ve dersi duyğusallıktan önde tutmayı tam başaradım. Genel olarak dersler normal çalışıldı. Ama kalitesi bozuldu ve bir-iki gün dersi tamamen stress yüzünden çalışamadığım oldu, sadece minimum düzeyde çalışmışdım. En sonunda bu sorun düzene büyük zarar verdi, stress artmasına neden oldu ve diger bir iki küçük olayla birleşince şiddetli bir şekilde zarar vermeye başladı. Dün stressli geçmişti. O yüzden sabah ders çalışmama ve sadece kitap okuma, müzik dinleme kararı aldım. Çok büyük bir hataydı. Bu durumlar sakin olduğunda işe yarar. Ya da düzen sağlamdır, ama duyğusal olarak iyi olmadığın için bir az sakinleşmek istersin. O zamanda iyidir. Ama düzen bozulmak üzereyken, stress yüksekken böyle şeylerden istediğin etkiyi alamazsın. Ters etki yapar. Öyle de oldu. Gün çok stressli geçti. Burada öğrendiğim ders duyğusallığı ve düzenin bozulmağını bir-birinden ayırt etmeyi öğrenmek oldu. Asla ve asla bu ikisini karıştırmamak gerek. Durmalı ve kendine sakince düzenin nasıl gitdiğini sormalısın. Düzende boşluklar varsa zorluk azaltılmalı, ama genel olarak devam edilmeli. Günün ikinci yarısında ders çalışmak istedim, ama stress dayanılacak boyutların sınırına gelmişti. 2 seans zor bitirdim. Ondan sonra spor yaptım ve şimdi kendime geldim bir az. Notlarımı tekrarlarken bu hatalarımı farkettim. Ama günün büyük bölümü sağlam düşünemiyordum bile. Yapmak gereken, düzeni yeniden sağlamak ve ondan sonra bu soruna neden olan teorik sorunları çözmek. Şahsi Kimlik meselesinden kaynaklanıyor teorik sorun. Ama burda ikinci çok önemli bir ders öğrendim. En önemlisi. Hiç bir şekilde hiç bir sorunun en temel düzen kurallarını, Core Routines ve Study İnfo kurallarını, ve genel olarak minimum disiplini bozmasına izin verme! Bunlar iradenin ve sağlam düşüncenin temel taşlarıdır. Bunların bozulması bütün her şeyi mahv eder. Her zaman tetikde olmalı ve bunlara zarar verecek en ufak tehtidleri bile yok etmelisin. Son zamanlar disiplin süreci sürekli kesintilere uğradı. Minimum olarak hiç bozulmasa da, Study sürekli verimsizlik problemleri yaşadı. Bu sorunun arkasında yatan en temel neden ikinci öğrendiğim dersdi. Sorunlar hep olur, mesele bunların süreçlere zarar vermesini önlemek.
Bu gün gün içerisinde neredeyse kriz yoktu. Ama krizlere karşı hassastım. Uyurken bir şeyler oldu gibi, ama 80% bilinçsizdim, pek hatırlamıyorum. Zaten uyanınca anında kendimi toparlıyorum. Bunlar dünki ve bu günki ağır stressden kaynaklanıyor büyük ihtimalle. Çok tehlikeli bir durum. Çok dikkatli olmak gerek.

Mistakes​

• Düzen
    • Dün stressli geçmişti. O yüzden sabah ders çalışmama ve sadece kitap okuma, müzik dinleme kararı aldım. Çok büyük bir hataydı.
      • Bu durumlar sakin olduğunda işe yarar. Ya da düzen sağlamdır, ama duyğusal olarak iyi olmadığın için bir az sakinleşmek istersin. O zamanda iyidir. Ama düzen bozulmak üzereyken, stress yüksekken böyle şeylerden istediğin etkiyi alamazsın. Ters etki yapar. Öyle de oldu. Gün çok stressli geçti. Burada öğrendiğim ders duyğusallığı ve düzenin bozulmağını bir-birinden ayırt etmeyi öğrenmek oldu. Asla ve asla bu ikisini karıştırmamak gerek. Durmalı ve kendine sakince düzenin nasıl gitdiğini sormalısın. Düzende boşluklar varsa zorluk azaltılmalı, ama genel olarak devam edilmeli.
    • Hiç bir şekilde hiç bir sorunun en temel düzen kurallarını, Core Routines ve Study İnfo kurallarını, ve genel olarak minimum disiplini bozmasına izin verme! Bunlar iradenin ve sağlam düşüncenin temel taşlarıdır. Bunların bozulması bütün her şeyi mahv eder. Her zaman tetikde olmalı ve bunlara zarar verecek en ufak tehtidleri bile yok etmelisin.

Zincir​

340. Gün
Kriz Dönemi
✅✅✅✅✅✅✅✅✅✖️

düzen bozulmak üzereyken, stress yüksekken böyle şeylerden istediğin etkiyi alamazsın. Ters etki yapar.
Bunu en çok yaşadığım alanlardan biri beslenme. O gün bir diyet tipini hayatıma katmak isteyip kendimi aldatıp baya dayandın açlık yaptın biraz ye dediğimde hep ters etki yapar. Söylediğiniz gibi ders çalışma, okuma ve diğer bağımlılıklar için de geçerli.
Çok etkili bir analiz yazısı olmuş. İnsan beyni böyle çalışıyor. Limbik sistem sürekli frontal loba karşı bir saldırı içinde. Bu yüzden frontal lobumuzu dirençli hale getirmek de temel mesele.

Start

Uranüs Yolcusu

80% Başarı - Tehlike​

Description​

Bu gün iyi bir gündü. Sabah ders çalışdım, üniversiteye hazırlıklı gitdim. Orada normal geçti. Fazla düşüncelere dalmadım orada. Ama hala yeterli değil. Tamamen kendin odaklı olmak gerek. Neredeyse tamamen. Üniversitede genellikle yorğun olurum ve ders çalışamam. Bu gün 1 seans çalıştım. Zor oldu odaklanmak. Pek verimli geçmedi. Ama ilk kez sistemli bir ders çalışmayı başardım, o yüzden bir başarıydı. Ama geliştirilmesi gerek. Eve dönünce bir az fazla yemek yedim, bütün gün hiç bir şey yememiştim. Çok fazla değildi, ama benim için fazlaydı. Buna dikkat etmek gerek. Akşam dersden dönünce irade yorğundu ve düşüncelere daldım. Bu büyük bir hataydı. Buna karşı önlem almak gerek. Geçen yılda bu hatanı çok yapardım. Düşüncelere dalmak insanı kendinden uzaklaştırır ve kontrolü kaybettirir. Her yorğun olduğunda buna dikkat etmek gerek. Müzikden ve telefondan uzak durmak gerek.
Bu gün gün içerisinde krizlere karşı hassasdım. Tetikleyicilere normalden fazla takıldım. Bu son zamanlardakı stressten kaynaklanıyor ola bilir. Ama kendini kontrol etmek gerek. Bu konuda düşünücem. Ya da başarısız olucam. Çok tehlikeli bir durum. Çok dikkatli olmak gerek.

Mistakes​

• Kontrol
    • Akşam dersden dönünce irade yorğundu ve düşüncelere daldım. Bu büyük bir hataydı. Buna karşı önlem almak gerek. Geçen yılda bu hatanı çok yapardım. Düşüncelere dalmak insanı kendinden uzaklaştırır ve kontrolü kaybettirir. Her yorğun olduğunda buna dikkat etmek gerek. Müzikden ve telefondan uzak durmak gerek.
    • Fazla yemek yedim. Bütün gün hiç bir şey yememiştim, ama bir anda o kadar fazla oldu.
Note: Günortasındakı uykuya dikkat et. Zamanında uyanmak gerek! Bütün sistemi mahvediyor yoksa.

Zincir​

341. Gün
Kriz Dönemi
✅✅✅✅✅✅✅✅✅✖️

Son düzenleme:

Start

Uranüs Yolcusu

75% Başarı - Tehlike​

Description​

Bu gün pek iyi bir gün değildi. Ama düzeni bozan son hataları görmem sebebinden önemli bir gündü. Sabah 2 seans ders çalıştım. Pek odaklanamadım. Sonra derse gitdim. Dersden döndüm, uyudum, ve ders çalışmağa başladım. Yine odaklanamadım. Çok verimsiz ve stressli bir ders çalışma oldu. Farkettim ki, bütün analizleri ve stratejileri bitirsemde, bir şeyler yanlış. Hala günün kalitesinde bir ilerleme yok, ders çalışma isteği zayıf, yemek yemek isteyi fazla, genel bir stresslilik hali var, irade yorğun, kendi üzerimdeki kontrolüm zayıf, ve s. Bunun neden böyle olduğunu düşündüm ve buldum. Analiz ve Stratejileri yaptım, ama hala tam anlamıyla pratik bir şekilde uyğulamadım. Yemek sistemi hala düzelmedi, daha yeni yaşam tarzına alışamadım. Ama artık nasıl yapıcağımı biliyorum. Aynı şekilde spor. Diğer bir sorun ise ders çalışmadakı hatalar. Dersi analiz edeceğim yeni bir sistem hazırladım. Yarın sabah ilk iş bunu bitiricem. Dersden de önce. Bunu ertelemek büyük bir sorun. Bazen sabahlar derse öncelik vermek istiyorum. Ama bu kez olmaz. İlk iş bu bitmeli! Son ve en önemli sorun ise Şahsi Kimlik meselesinde. MG sorunu hala çözülmedi. Genel olarak şahsi kimlikde bir boşluk var. Artık bunu doldurmak gerek. Çünki ta en başından bütün bunlara neden olan, sisteme büyük ölçüde zarar veren en büyük sorunlardan biri. Genel olarak, yarın sabah stategy kısmını bitirdikden sonra şöyle bir geri bakıcam ve durumun buraya nasıl geldiğini anlıycam. Her şeyi tam anlamış ve çözmüşmüyüm diye emin olucam.
Bu gün gün içerisinde krizlere karşı hassasdım. Tetikleyicilere normalden fazla takıldım. Bu son zamanlardakı zayıflamanın hala devam etdiğini gösteren işaretlerden biri. Hala tam anlamıyla düzeni düzeltemedim. İrade yorğun. Kontrol zayıf. Çok tehlikeli bir durum. Çok dikkatli olmak gerek.

Mistakes​

Zincir​

342. Gün
Kriz Dönemi

Start

Uranüs Yolcusu

80% Başarı - Tehlike​

Description​

Bu gün iyi geçti. Sabah analiz ve stratejini hazırladım. Eski analizleri inceleyerek 2 önemli nokta yakaladım. Onların stratejisini hazırladım ve bu gün başarılı bir şekilde uyğuladım. Ayrıca, bu gün fazla yorğun olduğumu farkettim. Son 1 haftada olan bütün problemler mental olarak yormuş. O yüzden dinlenme günü yaptım. Çünki sonraki günler bu mümkün olaycaktı. Dinlenme genel olarak kaliteli geçti. Minimum ders çalışmayı tamamladım. Lakin 2 hata yaptım: Yemekte kontrol kaybı ve music 1. Akşam yemeyi zamanı yemek bozulmasın diye bir az fazla yedim. Bu da uyku hali getirdi. Ne olursa olsun, verimlilik ve sağlam olmak her şeyin üzerinde olmalı. Ayrıca, bu direkt kimlik kurallarını ihlal ediyordu. Music 1 ise düşüncelere dalmağın ağır şekli. Bu sefer stressden değil, sadece normal olarak oldu. Erken durumu anladım ve bıraktım. Ama yine de tehlikeli ve zaman kaybı. Bir daha bu hataları yapmıycam. Ya da başarısız olucam.
Bu gün gün içerisinde krizlere karşı hassasdım. Tetikleyiciler daha güçlüydü. Gece bir şeyler olmuştu sanki yarı-uykuda. Bunlar son zamanlardakı stressin sonuçları ve durum düzeldikce düzelicek. Ama günortasında uyurken rüyalanma oldu. Ondan sonra krizler ve tetikleyiciler azaldı. Yine de, bu bir illüzyon. Hiç iyi değil. Çok tehlikeli bir durum. Çok dikkatli olmak gerek.

Mistakes​

• Kontrol
    • Yemek zamanı Kimlik meselesini unutmak.
      • Akşam yemeyi zamanı yemek bozulmasın diye bir az fazla yedim. Bu da uyku hali getirdi. Ne olursa olsun, verimlilik ve sağlam olmak her şeyin üzerinde olmalı. Ayrıca, bu direkt kimlik kurallarını ihlal ediyordu.
    • Music 1
      • Music 1 ise düşüncelere dalmağın ağır şekli. Bu sefer stressden değil, sadece normal olarak oldu. Erken durumu anladım ve bıraktım. Ama yine de tehlikeli ve zaman kaybı.
  • Notları tekrarlamamak.
    • Saat 21-e kadar bitirilmesi gerek artık. Bu gün uyku saatine yetişemiycem diye yapamadım.

Zincir​

343. Gün
Kriz Dönemi
✅

Start

Uranüs Yolcusu

85% Başarı - Tehlike​

Description​

Bu gün iyi geçti. Sabah bir az stressli başladım derse. Zaten uyandığımdan beri bir stressli ve dikkatsizdim. Ama ders çalışmaya başladıkdan sonra düzeldi. Dersde zor bir konudan başka konulara geçtim. Bir tekrara başladım, eski bilgileri güçlendirip devam etmek için. Stress geçti. Burda konuların zorluğu, ilerlemenin yavaşlaması, ve s. stresse neden oluyor. Bu normal. Tek yapmak gereken direnmek ve bitirmek. Günortasındakı dersi çalışırken 4 seans bitirilmeliydi, ama 3.5 seans oldu. 15-de çalışmaya başladım ve akşama kadar yetmedi. 18:30-da bırakdım. Zaten konuda bitmişti. Ama bu iyi değil. Enerjim hala yerindeydi. Günortası uykusu gereksiz yere çok fazla vakit alıyor. Bunu dengelemek şart.
Bu gün gün içerisinde krizler vardı. Gece ve günortasında uyurken yüzüste uzandım, yarı-uykulu zamanda. Çok tehlikeliydi bu. Zaten uykularımda bir garip geçiyor, sürekli kabuslar görüyorum. Çok fazla düşünmekten ola bilir. Genel olarak bu stress sorunu 6 aydır var ve daha son aylarda çözülmeye yaklaştı. Hata yaparak ve öğrenerek son zamanlarda bir ilerleme kaydedildi. Bu sebepten bu durumlar normal. Ama yinede çok tehlikeli. Artık durumu toparlamak gerek. Çok tehlike bir durum. Çok dikkatli olmak gerek.

Mistakes​

• Kontrol
    • Ders çalışırmaya başlarken 1 dakika bir şeyi merak edip ekşi sözlük baktım. Aslında pek zararlı değil. Ama bir selin başlanğıcı oluyor. Bunlar birikerek bütün düzeni bozuyor. Bu sebepten büyük bir hata ve bir daha tekrarlanmamalı!

Zincir​

344. Gün
Kriz Dönemi
✅✅

Start

Uranüs Yolcusu

85% Başarı - Tehlike​

Description​

Bu gün iyi geçti. Sabah ders gitdim ve döndüğümde universite derslerini çalıştım diye ders çalışamadım. Orda bazı hatalar yaptım. Günortasında uyuyamadım ve 14:15 gibi derse başladım. 4 seans bitirdim. Güzel geçti. Ama ikinci 2 seanslık perioda geçince bir isteksizlik geldi. Güçlü bir isteksizlik. Bu zaman bu kadar çok çalışmanın bir yük olacağını düşündüm. Uzun vadeli devam etdirilemeyeceyini. Ama sonra çalıştım ve devam etmek kolay oldu. Bunun nedenini düşünücem. Genel olarak, bazen, bir şeyler yanlış gidiyor gibi hissediyorum. Bu ilüzyon bir hiss-de ola bilir, gerçekten bir şeyler yanlış da ola bilir. Bunu düşünücem. Ama bu hafta hedefim düzeni sağlamlaştırmak. Bunun için de, düzenin kalitesini büyük ölçüde bozan küçük hataları (uyku zamanı telefon, ders öncesi ve arası music 2, yemekde düzensizlik, ve s.) ve düzenin güçlenmesi sırasında ona sorun yarata bilecek kenar faktörleri ortadan kaldırmak gerek. Bu haftanın hedefi net bir şekilde belli. Ama iki ufak sorun oldu: Akşam yemeği bir standarda oturtulmalı (düzensiz baya) ve spor yapamıyorum. Derslerden vakit olmuyor. Ama bir yolunu bulucam. Üstelik, yemekte halen bazı sorunlar var. Bunu da halledicem. Ya da başarısız olucam.
Bu gün gün içerisinde krizler zayıftı. Ama tetikleyicilere karşı hassastım. Genel olarak bu stress sorunu 6 aydır var ve daha son aylarda çözülmeye yaklaştı. Hata yaparak ve öğrenerek son zamanlarda bir ilerleme kaydedildi. Bu sebepten bu durumlar normal. Ama yinede çok tehlikeli. Artık durumu toparlamak gerek. Çok tehlike bir durum. Çok dikkatli olmak gerek.

Mistakes​

Zincir​

345. Gün
Kriz Dönemi
✅✅✅

Start

Uranüs Yolcusu

85% Başarı - Tehlike​

Description​

Bu gün iyi geçti. Sabah derse gitdim. Universitede 1 seans ders çalıştım. Eve döndüğümde ise dinlendim. Genel olarak Program buydu. Saat 09-dan akşam 5-e kadar üniversitedeydim. Genel olarak, bu gün ciddi bir hata ve ya başka bir şey olmadı. Akşam sadece anlamsız videoların fazla zamanımı çaldığını farkettim ve bazı YouTube kanallarını izlemeyi bıraktım. Bu sayede, akşam dinlenmemde iyi geçti. Ama, yine de, ders çalışmamdan hala memnum değilim. Şimdilik bu şekilde, özellikle üniversitede, minimum çalışarak bir istikrar oluşturucam. Sonrasında bunu artırıcam. Ya da başarısız olucam.
Bu gün gün içerisinde krizler zayıftı. Tetetikleyicilere karşı hassastım. Ama bu gün tetikleyicilere karşı düşüncelerimi kontrol etmeye zorladım kendimi ve sanki bir ilerleme kaydettim. Genel olarak bu stress sorunu 6 aydır var ve daha son aylarda çözülmeye yaklaştı. Hata yaparak ve öğrenerek son zamanlarda bir ilerleme kaydedildi. Bu sebepten bu durumlar normal. Ama yinede çok tehlikeli. Artık durumu toparlamak gerek. Çok tehlike bir durum. Çok dikkatli olmak gerek.

Mistakes​

Zincir​

346. Gün
Kriz Dönemi
✅✅✅✅

Start

Uranüs Yolcusu

90% Başarı - Tehlike​

Description​

Bu gün iyi geçti. Sabah 5 seans ders çalıştım. Orta düzeyde verimli geçti. Günortasında uyku 45 dakika oldu. Hatalar yaptım uyanma zamanı. Geç uyandım ve derse 25 dakika geç başladım. Ama bu sefer nasıl bir yol izlemem gerektiğini anladım. Günortasında 3 seans ders çalıştım. 4. seansda artık yorulmuş gibiydim. Ama aslında tam olarak değil. Genel olarak, günlük 8 seans hedefi tamamlandı. Ama gelecek sefer günortası seansını da 4 yapmak lazım. Üstelik, gerek olmadıkca 1 seansda bir değil, ancak ve ancak 2 seansda bir dinlenme gerek. 5 dakikalık kısa-ara dinlenmelerinde bir iki defa 10+ üzerine çıktım. Bu büyük bir hata.
Bu gün gün içerisinde krizler zayıftı. Tetetikleyicilere karşı hassastım. Lakin, tetikleyicilerle savaştım. Gördüğüm bazı şeyler tetiklenmeye gibi hisslere neden oldu. Kendime hakim oldum ve yendim. Ama hala tam güçlü değilim. Son aylardakı stressli dönem daha yeni geçmeye başlıyor. O dönemin sonucu olarak bu krizler yaşanıyor ola bilir. Çok tehlikeli bir durum. Çok dikkatli olmak gerek.

Mistakes​

• Study
    • Kısa dinlenmelerde 5 dakikadan fazla, 10+ dakika dinlendim. Büyük hataydı.

Zincir​

347. Gün
Kriz Dönemi
✅✅✅✅✅

Start

Uranüs Yolcusu

85% Başarı - Tehlike​

Description​

Bu gün orta-iyi geçti. Sabah üniversite derslerini çalıştım, sonra derslere gitdim. Akşam 5-de döndüm. Sonra bir az dinlendim. Kaliteli dinlenmeyi başardım. Bir süre oturup müzik dinleyip, çay içdim. Ondan önce music1 hatasına düşsem de, geç olmadan (fazla geç olmadan) kendimi toparladım. Ama daha dikkatli olmam ve hiç bu hataya düşmemem gerekirdi. Üniversitede minimum 1 seans ders çalışmayı bitirdim. Çok verimsiz geçti. Orda bazı hatalar yaptım. Bu hataları anladım ve gelicek sefer yapmıycam. Ya da başarısız olucam. Bu gün notları tekrarlamadım. Şimdi tekrarlamam gerekirdi. Ama yarın erteledim. Şimdi bir az yorğunum ve dinlenmek istiyorum. Bu sorun değil. Ama sürekli değiştirmeye başlar ve bir o güne, bir bu güne ertelemeye başlarsam, o zaman çok ciddi bir sorun olur. Artık bu kuralı değiştirmemek gerek. Artık sadece 2. ve 5. günler tekrarlıycam. Analizi 2. haftanın sonunda yapıcam. Ama Study analizini 7. gün bitiricem.
Bu gün gün içerisinde krizler zayıftı. Tetetikleyicilere karşı hassastım. Lakin, tetikleyicilerle savaştım. Gördüğüm bazı şeyler tetiklenme gibi hisslere neden oldu. Kendime hakim oldum ve yendim. Ama hala tam güçlü değilim. Çok tehlikeli bir durum. Çok dikkatli olmak gerek.

Mistakes​

• Study
    • Üniversitede ders çalışırken odaklanmanı bozan ciddi hatalar yaptım.
      • Çok fazla kenar meseleleri düşündüm. Ders zamanı bütün şahsi meseleler 2. planda olmalıydı.
      • Divanda çalıştım. Oturarak çalışmak gerek. Artık bu bir kural.
    • Universite derslerini çalışmak pek verimli geçmiyor.
      • İki derse yeterli zaman ayırmıyorum. Onları düzeltmem gerek.
      • Üniversitede dersleri dinleme ile ilgili bir kural gerek. Bazen dinlemiyorum. Vakit boşa geçiyor.
  • Kontrol
    • Düşünmeden birine bir mesaj yazdım. Çok büyük bir hataydı. Her zaman önce düşünmek gerekir!

Zincir​

348. Gün
Kriz Dönemi
✅✅✅✅✅✅

Start

Uranüs Yolcusu

85% Başarı - Tehlike​

Description​

Bu gün orta-iyi geçti. Sabah minimum 1 seans ders çalıştım. Sonra üniveristeye gitdim. Orada insan ilişkileri konusunda bir az düşündüm. Arkadaşlık konusunda bir şeyleri yanlış yapıyorum. Bunu hala düşünüyorum. Geri döndüğümde ise artık dinlenme günü başladı. Film izledim. Sonra bir az dinlenip, müzik ve çay arasına geçtim. Ama dünki gibi olmadı. Nedense hiç ilgim olmadı bu gün ona. Fazla düşünmedim. Telefona baktım. Kitap okudum. Genel olarak dinlendim. Dinlenme günlerinde kendimi neredeyse hiç bir şeye zorlamıyorum, Core Routines hariç. Çünki bütün hafta disiplinli geçiyor ve 1 gün dinlenip kendine gelmek gerek.
Bu gün gün içerisinde krizler zayıftı. Tetetikleyicilere karşı hassastım. Film izledim. Tetikleyciler güçlü bir şekilde etki etdi. Ama etkilenmemeyi başardım. Bütün her şey etkilenmeye neden oluyordu. En ufak bir şey bile. Ama her seferinde derin nefes aldım ve dikkatimi başka şeylere yöneltim. Bu konuda irademi güçlendirdiğim için hızlı bir şekilde yendim. Ama bu hiç iyi bir durum değil. Artık bütün bunların bir-birine bağlı olaylar olduğunu anlıyorum. Son zamanlardakı disiplin düşüşü iradeyide azaltmış, genel olarak stressi artırmıştı. Bunun sonucu olarak krizler artmıştı. O zamandan beri krizleri tam anlamıyla bitiremedim. Ama şimdi disiplin düzelmeye başladı. Krizler şiddetli olsa da, direnme gücümde bir ilerleme hissediyorum. Gece yarı-uykuluyken (80% civarında) bir düşünceye daldım. Çok uykuluydum, hatırlamıyorum. Ama bir anlık bir uyanma durumu oldu ve anında kendimi toparladım. Sonra bir şey olmadı. Bu ise hala odaklanmanın zayıf olduğunu ve gün içerisinde fazla stress yaşandığını gösteriyor. Bunları mutlaka halletmek gerek. Çok tehlikeli bir durum. Çok dikkatli olmak gerek.

Mistakes​

• Kontrol
    • Groupda bir mesaj yazdım ve sonra kuralları bozarak mesajlara sürekli baktm. Çok büyük bir hataydı.

Zincir​

349. Gün
Kriz Dönemi
✅✅✅✅✅✅✅

Start

Uranüs Yolcusu

75% Başarı - Tehlike​

Description​

Bu gün orta geçti. Kötüye yakın, ama kötü değil. Dün akşam sabah saat 12-ye kadar dinlenme kararı aldım. Çünki son zamanlar her gün erken uyanıyor ve ders çalışıyordum. Kahvaltı etmiyordum. Bu gün bi farklılık olmasını istedim. Erken uyandım, yemek yedim, ve yeniden uyudum. Bir-iki saat sonra uyandım. Ders çalşmaya ise saat 15-de ancak başlaya bildim. Burada ilk büyük hatamı yaptım. Her zaman net olmak gerek. Bu tip değişiklikler net kurallarla yapılmazsa, düzen bozulur. Rasyonel bir şekilde bir karar vermeli ve bunu ne olursa olsun uyğulamalısın. Ama ders çalışırken işler iyi gitmedi. Stress yükseldi. Derse odaklanamadım. Bu günün Programı tam belirlenmemişti diye ani bir kararla dersi bıraktım (minimum 1 seans bitirdikden sonra). Onun yerine film falan izlemek istedim. Ama bunun hata olacağını biliyordum. Ders çalışmaya pek halim yoktu. Başım ağrıyordu. Bir az uzandım. Sonra iradenin zayıflamasından dolayı bir hata yaptım. Yine mesajları kontrol etdim fazla. Bu da beklenen şekilde güçlü bir kalite düşüşü ve stress yaratdı. Bu çok önemli bir sorun ve derhal hall edilmesi gerek. Rasyonel bir şekilde. Ondan sonra durumu kontrol altına aldım. Bu başarıydı benim için. Film izlemek kesinlikle olmazdı. Onun yerine yemek yedim, normal kısa videolardan birini izledim. Daha sonra böyle olmayacağını anladım. İyice sıkılıyordum. Hiç değilse üniversite derslerini çalışayım dedim ve başladım. Kötü gitmedi. Ama ilk başlarda bir stress geldi yine. Bu tip stressleri bildiğimden kontrol etmeyi başardım ve geçti. Sonra ise gün içerisinde ani stessin nedenini anladım. Hastalanmak başlamış. Şu an gitdikce şiddetleniyor. Beni halsiz eden buymuş. Sebebini anlamadığımdan kendimi iyice stresse salmışım. Yarın bu kötüleşe bilir. Bunun için bir planım var. Normal program devam edicek. Eğer çok halsiz olursan diger alternativlere geçilicek. Şimdi bir çok şeyi yazamadım. Yarın bunları analiz edicem mutlaka.
Bu gün gün içerisinde krizler zayıftı. Tetikleyicilerde de bir zayıflama vardı. Dünden sonra bu konuda güçlendim, sanırım. Ama bu daha tahmin. Uzun vadeli sonuçlar gerek. Çok tehlikeli bir durum. Çok dikkatli olmak gerek.

Mistakes​

• Kontrol
    • Yine mesajları kontrol etdim fazla. Bu da beklenen şekilde güçlü bir kalite düşüşü ve stress yaratdı. Bu çok önemli bir sorun ve derhal hall edilmesi gerek. Rasyonel bir şekilde.
    • Ders çalşmaya ise saat 15-de ancak başlaya bildim. Her zaman net olmak gerek. Bu tip değişiklikler net kurallarla yapılmazsa, düzen bozulur. Rasyonel bir şekilde bir karar vermeli ve bunu ne olursa olsun uyğulamalısın.

Zincir​

350. Gün
Kriz Dönemi
✅✅✅✅✅✅✅✅

Start

Uranüs Yolcusu

80% Başarı - Tehlike​

Description​

Bu gün iyi geçti. Aslında normalden oldukca zayıf geçti, ama hasta olduğum için bu sayılmaz. Sabah zamanında uyandım. Çok büyük bir hata yaparak yerimde bir kaç dakika uzandım geri. Hasta oldum ya da olmadım, kalkmak gerekir. Meditasyonu bitirdikden sonra uzanmak istedim. Ama sonra kendimi zorlayarak ders çalıştım. Ders çalışırken moralim yerine geldi ve bunu sevdiyimi yeniden anladım. 4 seans bitirdim. Ama günortası uykusu 2-3 saat oldu. Hasta olduğum için halsizdim. Daha sonra uyandığımda 2 seans çalıştım. Halsiz olduğum için devamı gelmedi. 6 seans bitirdim. Eskiden normal bir günde ancak başara bildiğim bir sayıya şimdi hasta olurken ulaşıyorum. Ama yeterli değil. Zaman az. Kendimi derse daha çok odaklamalıydım. Telefonda mesajları kontrol etmek hatasına çok düştüm. Bu çok büyük bir hata. Analizi bu gün yapamıycam.
Bu gün gün içerisinde krizler vardı. Ani düşünce saldırıları şeklinde geldiler. Günün ikinci yarısından sonra onları nasıl yeniceyimi anladım ve bitdiler büyük ölçüde. Gece çok tehlikeli bir şekilde düşünceye dalmışım. Bunu hatırlasam da, yine de, bilinçli değildim pek. Cosinüs fonksiyonunu düşünürken bir yüzüstü uzanma hali oldu. Bu anlamsız. Ama rüyada bazen ola biliyor. Günortasında uyurken bir anda rüyada olduğumu farkettim ve orada krize girdim. Doğru bu. Bir az zorlansam da, ordakı krizide yendim. Ama rüya sona doğru ilginçti, merak etdim sonunu. Krizle alakası yoktu. Sadece bir bölümünde kriz geldi. Krizler hastalandığımda artmaya başladı. Sanırım etki ediyor yorğunluk ve uyuma isteyi. Çünki bu kadar fazla krize girmezdim normalde. Kriz derken, bir kaç sanileyik ani bir düşünce saldırıları. Bir anda çakan şimşek gibi. Lakin, kontrol altına alınmazsa, bir gün çok ciddi zarar vere bilirler. Çok tehlikeli bir durum. Çok dikkatli olmak gerek.

Mistakes​

• Kontrol
    • Sabah 15 dakika geri uzandım. Çok büyük bir hataydı.
    • Sürekli mesajları kontrol etdim. Bu çok büyük bir hata.
    • Mesaj yazarken 10 dakika düşünmeliydim. Yapmadım. Unutdum. Çok büyük bir hataydı.

Zincir​

351. Gün
Kriz Dönemi
✅✅✅✅✅✅✅✅✅

Start

Uranüs Yolcusu

80% Başarı - Tehlike​

Description​

Bu gün pek iyi geçmedi. Sabah zamanında uyandım. Hastalık bitdiği için derse gitdim. Geri döndüğümde, üniversite dersini çalışıcağım için kahvaltı etdim. Üniversite dersleri pek zorlu olmuyor. Ama sonrasında büyük hatalar yaptım. Bir az video izledim ve derse geç başladım. Ders çalışırken sürekli bir haber gelir diye WhatsApp kontrol etdim. Bunlar büyük hatalardı. Dersi düzgün çalışmama engel oldular. En sonunda öğle yemeğini yemedim ve uyumaya gitdim. Uyandığımda derse devam etdim. Bu sefer bu hataları yapmadan üniversite dersini bitirdim. Daha sonra minimum 1 seans ders çalışdım. Bu aslında 4-5 seans olmalıydı. Hafta içerisindeki hatalar, hastalık, ve bu günki dikkatsiz hatalarım nedeniyle üniversite dersleri birikmişti. Bu hataları bir daha yapmamak için pazartesi günlerinin kurallarını ve programını detaylandırmak gerek. Bir az farklı bir gün, sabah erkenden derse gitmek Programı bölüyor. Bu da boşluklara neden oluyor. Genel analizi yarın dersden döndüğümde yapıcam.
Bu gün gün içerisinde krizler neredeyse yoktu. Geçen seferki taktik işe yarıyor gibi. Uyurken bir şey olduğunu hatırlamıyorum. Çok tehlikeli bir durum. Çok dikkatli olmak gerek.

Mistakes​

• Kontrol
    • Üniversitede dersleri dinleme ile ilgili kural gerek.
    • Pazartesinin kuralları ve programı detaylandırılmalı

Zincir​

352. Gün
Kriz Dönemi
✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅

Start

Uranüs Yolcusu

80% Başarı - Tehlike​

Description​

Bu gün orta geçti. Ne tam iyiydi, ne kötü. Sabah üniversite dersi çalıştım, sonra üniversiteye gitdim. Orada 1 seans minimum dersi bitirdim. Akşam eve döndüm ve dinlenme zamanı başladı. Kural olarak tke büyük hatam mesajları sürekli kontrol etmemdi. Bu çok büyük hata ve en sonunda büyük sorunlara neden olucak. Bundan sonra bunu bilerek, bu kurala mutlaka uyucam. Lakin, bir şeyler iyi değildi bu gün. Şahsi olarak. Üniversitedeki genel ortam olsun, kendi davranışlarım, sosyal ilişkiler, ve bazı diger meseleler. Kötü bir şey yoktu. Bunların hepsi oldukca ilerledi. Ama genel olarak sanki ben değilmişim gibi bir hiss var. Ama bunu bir sorun olarakda kategorize edemiyorum. Eger gerçekten sorunsa, en sonunda anlaşılacak.
Bu gün gün içerisinde krizler neredeyse yoktu. Uyurken bir şey olduğunu hatırlamıyorum. Çok tehlikeli bir durum. Çok dikkatli olmak gerek.

Mistakes​

• Kontrol
    • Pazartesinin kuralları ve programı detaylandırılmalı

Zincir​

353. Gün
Kriz Dönemi
✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅

Ben olmama hissi konusunda yalnız değilsin Start. Toplum içerisine bende yarı yarıya bu problemi yaşayabiliyorum. Denetimsel alandan biraz çıkılabiliyor. Bir çözüm yolu hep arıyorum hala tam anlamıyla bulmuş değilim.

Start

Uranüs Yolcusu
Ben olmama hissi konusunda yalnız değilsin Start. Toplum içerisine bende yarı yarıya bu problemi yaşayabiliyorum. Denetimsel alandan biraz çıkılabiliyor. Bir çözüm yolu hep arıyorum hala tam anlamıyla bulmuş değilim.
Evet, ama bu problemler normal. Bunları çözdükce gelişiyoruz. Ben bundan önce bir çok sorunla yüzleşiyordum. Sürece başlarken çok büyük sosyal sorunlar, disiplin, özgüven, ve s. vardı. O zamandan bakınca şu an çok gelişme var. Ama sorunlar bitmez. Her daim ileri gitdikce yenileri gelir. Eğlenceli olanda bu.

Start

Uranüs Yolcusu

75% Başarı - Tehlike​

Description​

Bu gün kötü geçti. Ama bazı önemli dersler öğrendim. Sabah uyandım. Ama pek uyanık değildim. Uyku sarhoşu gibiydim. Rutinlerden sonra bir az daha uyudum. Bu sebepten derse 45 dakika geç başladım. Ama kurallara aykırı bir şey yoktu. Ders ise stressli geçti. Nedenini bilemiyorum. Bu stress nerden kaynaklandı bilmiyorum. 3 seans çalıştım ve sonrasında artık devam etmenin anlamsız olucağını anladım. Bir az dinlenip, yemek yedim. Ondan sonra uyumak istedim. Ama uyuyamadım. Bende uzanarak telefona baktım. Evrim Ağacı, müzik, ve s. Ama keyifliydi. Kendime geldim. Sonra 2 seans daha ders çalıştım. Arada emailleri kontrol ederken çok önemli bir haber geldi. Belçika-da bir dönem üniversite okuma programına kabul olmuştum. Sevindim, insanları arayıp haber verdim. Ama bir çok önemli hata yaptım. Şahsi Kimlik ve Disiplin hataları. Derse odaklanmak gerekirdi. Zaman boşa gitdi. Giden zaman bir daha geri dönmüyor, bunu anlamak çok ama çok önemli. Harcamamak lazımdı. Ama bunların hepsinin arakasında Şahsi Kimlik sorunu var. Bir şeyler yanlış gidiyor. İçden içe mutsuz olduğumu hissediyorum. Disipline de etki ediyor bu. Bu sorunu mutlaka bulmak gerek. Başlamam gereken nokta kendimi kaybetmem. Sürekli sanki başka dünya ve düşüncedeyim. Kendimi kaybediyorum. Kendi düşüncemi.
Bu gün gün içerisinde krizler çok fazlaydı. Sürekli kriz geldi. Bu günki ruh halimle ilişkili ya da ona direkt sebep olmuş ola bilir. Krizleri yenmeyi başardım. Ama çok tehlikeli seviyyelerdeydi krizler. Çok tehlikeli bir durum. Çok dikkati olmak gerek.

Mistakes​

• Kontrol
    • Bir haber yüzünden kontrolü kaybettim. Ders yarım kaldı. Büyük bir hataydı.

Zincir​

354. Gün
Kriz Dönemi
✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6