Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Basit Günlük

Start

Mars Yolcusu

79% Başarılı !​

Description​

Evet. bu gün düne göre iyiydi. Sabah zamanında kalktım, ama yorgunluktan yeniden uyudum. Gece geç uyumuştum ve zaten küçük sınavım vardı diye ekstra dinlenmenin zararı olmayacağını düşündüm. Kuralı bozdum, ama yanlış bir şey yaptığımı düşünmüyorum. Üniversite için sabah ders çalışırken ve üniversitede çalışırken bir az zorlandım ve gerginlik artdı. Kendini mutsuz ve depresif hissediyordum. Çalışamadığımı ve başarısız olucağımı düşünüyordum. Ama bir taraftanda bunun bir illüzyon olduğu gerçeğini kendime hatırlatıp onunla savaşıyordum. Neticede sınav kolay oldu, ben geçtim ve bir anda ruh halim düzelmeye başladı. Bu gibi durumlarda kötü hissetme neden kaynaklanırsa kaynaklansın odağı korumak gerek, bu gün bunu öğrendim. Rasyonel düşünmek çok önemli. Eve gelince ise kendime akşam dinlenme izni verdim, programda çalışmak olsada. Bir kaç gün sonra 3 sınav var ve bir az dinç olmam gerek. Bu kararında yanlış olduğunu düşünmüyorum. Bu hafta sonunda neden bir kaç günlük psikolojik bir çöküş yaşadığımı ve bunu nasıl yendiğimi analiz edicem. Ya da başarısız olucam. Müzik1 kuralını tam bozmasamda, kurala uydum diyemem, ama düne göre ilerleme kaydettim. Telefona bakma kuralıda aynı şekilde.
Bu gün kriz neredeyse yoktu. Sadece uykuda bir şeyler olduğunu hatırlıyorum gece. Ama rüyadamıydı yoksa ne hatırlamıyorum, dünle aynı şekilde, ama daha az hatırlıyorum. Ama gerçekse çok tehlikeli bir şeyler oldu. Günlük stressi kontrol altına almak ve çok dikkatli olmak gerek.

Mistakes​

1. Verimsiz Çalışdım, Zaman Kaybettim
  2. Sürekli Bir Şeyler Düşünüyorum. Bunlar Zararlı ve Hayat Kalitesini Bozuyor.
  3. Telefon Kuralını Bozdum - Düne göre daha az
  4. Sosyal İletişim Kuralını Bozdum
  5. Stressin Kontrolünü Kısmen Günortasında Kaybettim
  6. Keman Derslerine Başlayamadım

Successes​

1. Duyğularımı Kontrol Etmeyi Başardım - Çabaladım

Zincir​

159. Gün
Disiplin Dönemi
Disiplin Süreci 29. Gün

Disiplin

✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅

Kurallar
✖️

Son düzenleme:

Start

Mars Yolcusu

82% Başarılı !​

Description​

Evet, bu gün düne göre iyiydi. Gece geç uyudum, bir değerlimi ama değerli arkadaşla sohbet etdik. Aslında hataydı, kurallara göre hiç bir şey yatma saatini engelleyemezdi, ama sohbet çok ilginçdi. Hataydı, ama pek pişman değilim. Sabah zamanında kalktım, ama uykum olmamasına rağmen kanepede uyudum. Bu büyük bir hataydı. Sonra ders çalışmaya başladım, odaklanmakta zorlandım. Ama bir az sonra odaklandım. Yinede verimsiz ders çalışıyorum, zamanım boşa gidiyor. Bu durumu çözmek gerek. Sonrasında yemek yedim ve bir az film izledim. Film izlemek zamanımı alıcaktı baya, ama iyi ki, bir az şartlar gereği, bir azda kendi farkındalığımla durumu atlatdım ve bir az dinlenip yeniden ders çalışdım. Bu sefer kısmen daha odaklı çalıştım. Bir azdan ise yeniden bir az çalışıcam. Bu sefer zamanında uyuycam. Müzik1 kuralını bu gün bozdum, düne göre daha az olsada, büyük bir hata bu. Kendimi kontrol etmem gerek. Hisslere güvenilmemeli. Telefon kuralınıda bozdum, ama çok daha az. Artık bu kuralları bozmuycam. Ya da başarısız olucam. Genel olarak stressiz bir gündü, sabah ders çalışması hariç. Verimli çalışma ve kafamda dikkat dağıtan düşünce ve sahneler sorununu halletmek gerek.
Bu gün kriz neredeyse yoktu. Sadece uykuda bir şeyler olduğunu hatırlıyorum gece. Ama rüyadamıydı yoksa ne hatırlamıyorum, dünle aynı şekilde, ama daha az hatırlıyorum ve sanırım daha az şiddetliydi (eğer olduysa). Ama gerçekse çok tehlikeli bir şeyler oldu. Günlük stressi kontrol altına almak ve çok dikkatli olmak gerek.

Mistakes​

1. Verimsiz Çalışdım, Zaman Kaybettim
  2. Sabah Kanepede Uyudum
  3. Telefon Kuralını Bozdum
  4. Sürekli Bir Şeyler Düşünüyorum. Bunlar Zararlı ve Hayat Kalitesini Bozuyor.
  5. Sosyal İletişim Kuralını Bozdum
  6. Keman Derslerine Çalışamadım

Successes​

Zincir​

160. Gün
Disiplin Dönemi
Disiplin Süreci 30. Gün

Disiplin

✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅

Kurallar
✖️

Son düzenleme:

Start

Mars Yolcusu

75% Başarı - Tehlike

Description​

Evet, bu gün düne göre kötü bir gündü. Tehlikeli bir gündü ve disiplin sürecini bozmaya az kalmıştı. Sabah zamanında kalktım. Ders çalışdım ve güzel verimliydi. Ama hata yaparak yeni bir film izlemeye karar verdim. Bunu yaparken hata olduğunu biliyordum, amma kendimi engelleyemedim, irademi kullanamadım. Bu yüzden günortasında kısa bir ders çalışmadan sonra filmin merakıyla kaldım. Sonra hemen son tarihine bir kaç saat kalmış ödevei bitirdim. Spor yaptım. Yine insanlarla iletişimde zaman kaybettim. Ve artık gece oldu, uyuma zamanı geliyor. Kendimi kontrol etmem ve zamanımı düzgün kontrol etmeyi başarmalıydım, çünki zaman çok değerli. Bu gün kaybettiyim zamanın bir bedeli olacak. Sınava az kaldı. Sonrasında bir az toparladım. Spordan sonra telefonu kapatıp ders çalışdım, ama artık geç. Bu bir daha olmayacak. Zamanımı ve kendi kaderimi kontrolünü bir daha asla kaybetmiycem. Ya da başarısız olucam. Müzik1 ve telefon kurallarını bozdum. Yarın buna özellikle dikkat edicem.
Krizler bu gün neredeyse gelmedi. Sadece gece bir şeyler hatırlıyorum, ama bulanık. Gündüz ise ani bir dalğınlık yine kaybetmeye yaklaştırdı. Bu çok tehlikeli. Çok dikkatli olmak gerek.

Mistakes​

1. Müzik1 Kuralını Bozdum
  2. Telefon Kuralını Bozdum
  3. Sürekli Bir Şeyler Düşünüyorum. Bunlar Zararlı ve Hayat Kalitesini Bozuyor.
  5. Keman Derslerine Çalışamadım
  6. Kendi Üzerimdeki Kontrolümü Kaybettim

Successes​

1. Sabah Verimli Çalışmayı Başardım
  2. Kontrolü Kaybetmeyin Strese Dönüşemesine Engel Oldum - Şahsi Algılamayarak

Zincir​

161. Gün
Disiplin Dönemi
Disiplin Süreci 31. Gün

Disiplin

✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅

Kurallar
✖️

Start

Mars Yolcusu

77% Başarı - Tehlike

Description​

Evet, bu gün düne göre bir az toparlandım. Uzun yazamıycam. Ama bu gün müzik1 kuralını çok az bozdum, bozmadım denecek seviyyede. Ama kurala uydumda denemez. Telefon kuralı bozuldu. Çalışmak zor ve stressli oldu benim için. Dikkat etmem gereken çalışma sırasında özkontrol. Stressi kontrol etmek ve odaklanmak gerek, bu da zorlanarak olur. Şu aralar (sınav zamanı) bir az tehlikeli dönemler, disiplin süreci açısından. Çok dikkatli olmak gerek.
Krizler az geldi bu gün. Gece hatırlamıyorum. Ama gündüz bir kaç kere istek geldi orta şiddetli. Kazalarada dikkat etdim. Çok dikkatli olmak gerek.

Mistakes​

3. Sürekli Bir Şeyler Düşünüyorum. Bunlar Zararlı ve Hayat Kalitesini Bozuyor.
  5. Keman Derslerine Çalışamadım

Successes​

1. Kendi Üzerimdeki Kontrolü Kısmen Korudum

Zincir​

162. Gün
Disiplin Dönemi
Disiplin Süreci 32. Gün

Disiplin

✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅

Kurallar
✖️

Start

Mars Yolcusu

79% Başarı - Tehlike​

Description​

Evet, bu gün düne göre bir az iyiydi. Sabah zamanında kalktım, ama sonra kanepede uyudum. Bilinçli verilmiş bir karardı, dünki gibi uyuşuk olmamak için. Üzerimde genel bir stress var. Sebebini bilemiyorum, belkide sınav öncesi olduğu içindir. Sabah dersi stressli ve verimsiz çalıştım. En önemli sorun sık sık telefonda mesajları kontrol etmem ve bunu bağımlılık gibi yapmam. Hayat kalitesini çok bozuyor. Genel olarak kendimde değilim sanki, kontrolüm ve farkındalığım bastırılıyor. Film izledim, ama kurallara uyarak. Ama bir az önce 8 dakika fazla izledim, sonra hata yaptığımı anlayıp kendimi toparladım. Yarın sınav var. Müzik1 kuralını bozmadım, yaklaştım, ama bu sefer bozmamış saya bilirim. Telefon kuralını daha belrisiz bozup bozmadığım, akşam karar vericem.
Krizler bu gün neredeyse gelmedi. Gece ne oldu hatırlamıyorum. Lakin film izlerken bir az tetiklenme oldu. Çok dikkatli olmak gerek.

Mistakes​

1. Telefon Kuralını Bozdum
  3. Sosyal İletişim Kuralını Bozdum
  4. Keman Derslerine Çalışamadım
  5. Kendi Üzerimdeki Kontrolüm ve Özfarkdalığım Zayıf
  6. Telefonu Bağımlı Gibi Kullanıyorum

Successes​

1. Kendi Üzerimdeki Kontrolü Kısmen Korudum

Zincir​

163. Gün
Disiplin Dönemi
Disiplin Süreci 33. Gün

Disiplin

✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅

Kurallar
✖️

Start

Mars Yolcusu

79% Başarı - Tehlike​

Description​

Evet, bu gün dünle aynıydı. Sabah zamanında uyandım. Ders çalışamadım iyi, ama sınavda başarılı oldum. Sonra ders çalışmadım. Önemli olaylar oldu. Duyğusallık ve insanlara özel duyğular üzerine düşüncem onlardan kurtulmak gerektiğidir. Ama bu gün sanki bir sınava girdim bu konuda ve geçerle geçmez arası kaldım. Kaderim bıçak sırtında sanki, hata yaparsam düşerim. Bakalım neler olucak. Daha ideallarim için bir çok sınava girecem sanırım. Şimdi yapmak istediğim bir şey var ve kesinlikle olmaz. Eğer yaparsam bu sınavı kaybederim. Müzik1 kuralını bozmadım. Telefon kuralını bozdum. Kendimden kopuğum sanki ruhsal olarak, sürekli kafam başka şeylerle dolu. Kendime odaklanamıyorum, kende gerçek benliyime. Bu çok tehlikeli bir şey.
Bu gün neredeyse kriz gelmedi. Yinede çok dikkatli olmak gerek.

Mistakes​

Successes​

1. Kendi Üzerimdeki Duyğusal Kontrolü Kısmen Korudum

Zincir​

164. Gün
Disiplin Dönemi
Disiplin Süreci 34. Gün

Disiplin

✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅

Kurallar
✖️

LightElectricWave

Moderatör 🔱
Moderatör
Hatalar hep aynı, ya kopyala yapıştır yapıyorsun uğraşmamak için ya da gerçekten sürekli tekrar eden hataları artık normal karşılıyorsun. İki türlü de bunu buraya yazmanın kendini kandırmanın anlamı yok. En kısa sürede çözmelisin.

Start

Mars Yolcusu

75% Başarı - Tehlike

Description​

Evet, bu gün düne göre kötü bir gündü. Sabah uyandım ve sınava hazırlandım ve s. Sınav iyi geçmedi. Çıkınca bir az üzgündüm. Ama sonrasında olanlar daha ciddiydi. Duyğularıma yenik düştüm. Duyğusal durumumu kontrol etmeyi başaramadım. İrademi kırmasına engel olamadım ve eve gelir gelmez, müzik1 kuralını bozarak hayel dünyasına geçiş yaptım. Bu ilk başta haz verir, ama sonrasında gelen stress ve mutsuzluk hali gerçekleri gösterir. Sonrasında düzeni kaybettim. Hiç bir program yapılmadı (piyano vardı sadece) ve sürekli telefona baktım, telefon kuralını bozdum. Sosyal iletişimde yasak olan şeyleri yaptım. Kendimi çok fazla kaybettim. Bu çok ciddi bir sorundu. Sonrasında ise kendimi toparlamayı başardım. Böyle zamanlarda kendimi bir iş yapmaya zorluyorum, bu yüzden gitdim duş aldım. Bir az daha iyiyim şu an. Yarın ya da diger gün mutlaka bu durumun analizini yapıcam. Aynı hataları bir haftadır tekrarlıyorum, bu ciddi bir sorun. Bir sebepten kaynaklandığını düşünüyorum. Acilen düzeltilmeli, yoksa çok kötü sonuçları olur.
Bu gün krizler neredeyse gelmedi. Ama uzun vadede onlara sebep ola bilecek bir çok tehlikeli olay oldu. Çok dikkatli olmak gerek.

Mistakes​

7. Duyğusallığa Yenik Düştüm
Aynı hataları bir haftadır tekrarlıyorum, bu ciddi bir sorun. Bir sebepten kaynaklandığını düşünüyorum. Acilen düzeltilmeli, yoksa çok kötü sonuçları olur.

Successes​

1. Kendi Üzerimdeki Kontrolü Geri Kazandım ve Stressi Kontrol Etdim

Zincir​

165. Gün
Disiplin Dönemi
Disiplin Süreci 35. Gün

Disiplin

✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅

Kurallar
✖️

Abcdx123

Yeni Fapstronot
Dostum tebrik ederim günlüğünün faydalı olduğunu düşünüyorum.Hepsini okuduğumu söyleyemem ama umarım sürecinden daha da iyi bir şekilde devam eder.

Son düzenleme:

Start

Mars Yolcusu

77% Başarı - Tehlike​

Description​

Evet, son 3 gün bir az daha iyiydi. Ama genel olarak ciddi sorunlar var. Şahsi bir problem bütün dengeleri bozdu. Gün içinde hiç bir şey yapasım gelmiyor. Sadece core kuralları ve rutinleri takip ediyorum. Ama müzik1 ve telefon kurallarını son 2 gün bozdum. Bu gün toparlandım. Duyğusal bir sorun ve bunla ilgili bir önlem almak gerek. Sınavlardan sonra ders çalışmak istemediğim için hiç bir şey çalışmadım. Çok dikkatli olmak gerek. Bu durum düzelene kadar her gün rapor yazıcam buraya. B
Bu gün krizler neredeyse gelmedi. Ama genel olarak tehlikeli bir durumdayım. Çok dikkatli olmak gerek.

Mistakes​

2. Sosyal İletişim Kuralını Bozdum
  3. Kendi Üzerimdeki Kontrolüm ve Özfarkdalığım Zayıf
  4. Duyğusallığa Yenik Düştüm
  5. Günlüğü Yazmağı Aksattım

Successes​

1. Kendimi Bir Az Kontrol Etmeyi Başardım

Zincir​

166 - 167 - 168. Gün
Disiplin Dönemi
Disiplin Süreci 36 - 37 - 38. Gün

Disiplin

✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅

Kurallar
✖️

Start

Mars Yolcusu

77% Başarı - Tehlike​

Description​

Evet, bu gün dünle aynıydı. Kötü bir gündü. Sabah zamanında uyandım. Ders çalışmadım. Sınavlardan sonra zaten heves kalmadı diye kendimi affetdim. Bütün gün hiç bir şey çalışmadım. Ama başka ciddi hatalar yaptım. Duyğusal olarak bir sınavdan geçtim ve başarısız oldum. Bunlar yol belirleyici sınavlar, kendi kaderimi belirliyorlar. Duyğusallık yüzünden müzik1 kuralını bozdum. Bu çok tehlikeli bir hal almağa başladı. Bağımlılık gibi müzik dinliyordum. Bu düzeni mahvede bilecek kadar büyük bir tehlike. Sonra film izledim, devam filmlerini de izlemek istedim. Ama bu kez kendime engel ola bildim. Sosyal İletişim kurallarınıda kötü bir şekilde bozdum. Özsayğı açısında büyük bir zarar verdim bu gün kendime. Sonrasında bir az toparlandım. Hissleri bir kenara bıraktım ve kendimi zorlayarak kitap okudum. Bir süre sonra kendime geldim bir az. Eskiden öğrendiğim tecrübeler burada çok faydalı oldu. Ama genel olarak hala duyğusallığa yenik durumdayım ve müzik1 kuralını bozuyorum. Bu çok tehlikeli bir şey. Yarın artık dersleri çalışmam ve duyğusallıkla savaşmam şart olucak. Hemen öyle sert kurallara geçmiycem. Ama en azından disiplin ve sürecin ayakta sağlam kalması için gerekli önemleri alıcam.
Bu gün krizler nereydeyse gelmedi. Çok dikkatli olmak gerek.

Mistakes​

5. Gece geç uyudum
  6. Hatalar döngüsünden çıkamadım

Successes​

1. Kendimi Stressli Durumdan Çıkarmayı Başardım

Zincir​

169. Gün
Duyğusal Sınav Dönemi
Disiplin Süreci 39. Gün

Disiplin

✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅

Kurallar
✖️

Start

Mars Yolcusu

77% Başarı - Tehlike​

Description​

Evet, bu günde geçen seferki günle aynıydı. Son günler duyğusal bir üzüntü içerisindeyim ve pek bir şey yapmak istemiyorum. Sabah zamanında kalkıyorum (bu gün kanepede uyudum), sonra sabah rutini ve yemek. Yemek fazla yemiyorum. Spor ve duş rutinleri devam ediyor. Ama ders çalışamıyorum. Kendimi o kadar iyi hissetmiyorum. Ama sınav var ve çalışmam gerek artık. Yarın artık minimum 2 seans olarak 2 45 dakika çalışmazsam, disiplin zinciri kesin olarak bozulmuş sayılacak. Bu değişmez bir kural artık. Kendimi kontrol etmem gerek gün içerisinde, her zaman tetikte olmalıyım, çünki süreç kendimi tamamen kaybetdiğimde tehlikeye girer. Bazen bir şeyleri yapmama ve en temel rutinleri pas geçmek isteyi geliyor. Ama bu büyük bir hata olur. Diger taraftan müzik1 ve telefon kurallarını sürekli bozuyorum. Bu da çok tehlikeli. Günlüğü son günler yazma fırsatı bulamadım diye yazmadım. Artık her akşam mutlaka yazmam ve günümü analiz etmem gerek.
Bu gün krizler nereydeyse gelmedi. Çok dikkatli olmak gerek.

Mistakes​

5. Gece geç uyudum

Successes​

Zincir​

173. Gün
Duyğusal Sınav Dönemi
Disiplin Süreci 39. Gün

Disiplin

✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅

Kurallar
✖️

Start

Mars Yolcusu

77% Başarı - Tehlike​

Description​

Evet, bu günde geçen günler ile aynıydı. Duyğusal olarak iyi değilim. Ama bu gün bazı önemli kararlar aldım ve küçük bir kısmını uyğulamayı başardım. Hayatdakı idealist yaklaşım için önemli adımdı bu. Müzik1 ve telefon kurallarını bozdum. Burdakı sorun duyğusallıktan kaynaklanıyo. Ders çalışamadım, ama bunun sebebi başka bir yerde olmamdı. Ama yarın artık çalışmazsam zincir kesin olarak kırılır. Çok dikkatli olmak gerek.
Bu gün neredeyse kriz gelmedi. Ama son 2 gecedir sanki bir şeyler oluyor. Günlük yaşam kalitesi etki etmiş ola bilir. Çok dikkatli olmak gerek.

Mistakes​

2. Kendi Üzerimdeki Kontrolüm ve Özfarkdalığım Zayıf
  3. Duyğusallığa Yenik Düştüm

Successes​

1. Küçük Bir Kararı Uyğulamayı Başardım

Zincir​

175. Gün
Duyğusal Sınav Dönemi
Disiplin Süreci 41. Gün

Disiplin

✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅

Kurallar
✖️

Start

Mars Yolcusu

77% Başarı - Tehlike​

Description​

Evet, bu günde geçen günler ile aynıydı. Duyğusal olarak iyi değilim. Ama bu gün ders çalışmaya başladım, kendimi zorlayarak. Hiç ders çalışmak ve ya her hangi bir şey yapmak istemiyorum. Sadece sanatla uğraşmak ve kendi düşüncelerimle baş-başa kalmak istiyorum. Ama bunu yaparken çok dikkat etmeli ve her zaman tetikde olmalıyım. Krizler işte böyle anlarda zayıf bir noktanı bekler ve ordan saldırır. Bir çok insan uzun süreçlerini bu yüzden kaybediyor. Her gün temel rutinler (Core Routines) istisnasız yapılmalı, bağımlılık benzeri davranışlar (aşırı davranışlar) gösterilmemeli ve her gün düzenli rapor yazıp günü analiz edilmeli. Bu gün müzik1 kuralını bozdum, ama düne göre daha hafifti. Yinede sanki bu dünyadan ayrılmak istiyorum, ama bu şekilde doğru değil. Telefon kuralını bozmadım, ama bir iki ufak hata yüzünden tam olarak kurala uydum da diyemiycem.
Bu gün krizler neredeyse gelmedi. Gecede bir şey olduğunu hatırlamıyorum. Çok dikkatli olmak gerek.

Mistakes​

1. Kendi Üzerimdeki Kontrolüm ve Özfarkdalığım Zayıf
  2. Müzik1 Kuralını Bozdum

Successes​

1. Küçük Bir Kararı Uyğulamayı Başardım
  2. Ders çalışmaya başladım

Zincir​

176. Gün
Duyğusal Sınav Dönemi
Disiplin Süreci 42. Gün

Disiplin

✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅

Kurallar
✖️

Start

Mars Yolcusu

77% Başarı - Tehlike​

Description​

Evet, bu günde geçen günler ile aynıydı. Duyğusal olarak iyi değilim. Ders çalışmak düne göre zayıftı. Sabah müzik dinledim ve ders çalışmayı erteledim. Ama yarın bu hatanıda mutlaka düzelticem. Artık zamanı değiştirmek ve ertelemek yasak. Eğer olursa disiplin zinciri kırılır. Telefon kuralı bozulmadı, dünden daha iyiydi. Ama tam uyğuladığımda söylenemez. Müzik1 kuralı bozdum, ama farklıydı bu gün. Bu hayeı dünyasının pek iyi bir şey olmadığını anlamaya başlıyorum. Çok dikkatli olmak gerek.
Bu gün krizler neredeyse gelmedi. Gecede bir şey olduğunu hatırlamıyorum. Çok dikkatli olmak gerek.

Mistakes​

2. Duyğusallığa Yenik Düştüm

Successes​

Zincir​

177. Gün
Duyğusal Sınav Dönemi
Disiplin Süreci 43. Gün

Disiplin

✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅

Kurallar
✖️

Start

Mars Yolcusu

77% Başarı - Tehlike​

Description​

Evet, bu günde geçen günler ile aynıydı. Duyğusal olarak iyi değilim. Sabah ders çalıştım. Üniversite gitdim, pek iyi hissetmiyordum orda. Eve gelice müzik1 kuralını bozmadım. Ama sonrasında yeni müzikle bozdum. Lakin aslında müzik bu dünyada olunca güzel. Diger dünyada kendi benliğimi kaybediyorum. Şimdi spor yapıcam ve kalan dersi çalışıcam. Telefon kuralını bozmadım, ama gün sonuna yaklaştıkca üzüntüden ve belki bir umut-dan bozdum. Ama bu bozmaklar hiç iyi değil. Hissi ola bilir, irade meselesi olmaya bilir. Ama iyi etki yapmıyor ve sürece tehlike oluşturuyor. Günden güne daha da büyüyen tehlike. Dün dersleri tam çalışamadım. Aslında Disiplin Zincirini kırdım. Ama bir günlük siyah onay işareti ekliycem. Çünki iyi hissetmiyorum ve bir şans vermek gerekir kendime, bence. Ama bundan sonra minimum düzey çalışmayı yapmamak kesin bozmakdır.
Bu gün neredeyse kriz gelmedi. Ama gece yarı uykulu şekilde bir düşünce ile savaş halindeydim. Bunlar çok tehlikeli. Gün içerisindeki stress-i kontrol etmek gerek. Duyğusallık artık kontrol edilmeli, yoksa çok tehlikeli sonuçlar yaratıcak. Çok dikkatli olmak gerek.

Mistakes​

Successes​

Zincir​

179. Gün
Duyğusal Sınav Dönemi
Disiplin Süreci 45. Gün

Disiplin

✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✔️✅

Kurallar
✖️

Start

Mars Yolcusu

80% Başarı - Tehlike​

Description​

Evet, bu gün geçen günlere göre iyiydi. Duyğusal olarak iyi değilim. Sabah zamanında kalktım, ama uykum olmamasına rağmen kanepede uyudum. Ders çalışdı bu gün. Minimum düzeyin üstünde. Verimli değildi, ama şuan umrumda değil o. Yarın sınav var, o yüzden çalışmak gerek. Müzik1 ve telefon kurallarını bu gün bozmadım. Yaklaştım. Bir kaç kere kaybedicek gibi oldum, ama ilk gün için bozmamış sayılır. Ama bundan sonra hala böyle devam ederse o zaman bozulmuş sayılır. Bazen kendi dünyamdan çıkıyorum ve başka hayal dünyasını yaşıyorum. Bu özsayğımı bozuyor. Artık buna bir son vermek gerek.
Bu gün neredeyse kriz gelmedi. Ama gece yarı uykulu şekilde bir düşünce ile savaş halindeydim. Bunlar çok tehlikeli. Gün içerisindeki stress-i kontrol etmek gerek. Duyğusallık artık kontrol edilmeli, yoksa çok tehlikeli sonuçlar yaratıcak. Çok dikkatli olmak gerek.

Mistakes​

1. Duyğusallığa Yenik Düştüm

Successes​

1. Müzik1 ve Telefon Kurallarına Uydum

Zincir​

180. Gün
Duyğusal Sınav Dönemi
Disiplin Süreci 46. Gün

Disiplin

✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✔️✅✅

Kurallar
☑️

Start

Mars Yolcusu

80% Başarı - Tehlike​

Description​

Evet, bu gün dünle aynıydı. Duyğusal olarak iyi değilim. Sabah ders çalışdım ve sınava gitdim. Genel olarak hayal dünyası ile savaş halindeyim. Kendi benliyimde kalmak gerek, digerine geçmek özsayğını bozuyor. Müzik1 kuralını bozmadım, ama sürekli savaş halindeyim. Farkına varınca bırakıyorum müzik1-i, ama bazen bir az fazla oluyor (hatta farkedince bile). Telefon kuralını bozdum, ama bu gün sınav günü olduğu için saymıyorum. Çok dikkatli olmak gerek.

Mistakes​

1. Duyğusallığa Yenik Düştüm

Successes​

Zincir​

181. Gün
Duyğusal Sınav Dönemi
Disiplin Süreci 47. Gün

Disiplin

✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✔️✅✅✅

Kurallar
☑️☑️

Start

Mars Yolcusu

82% Başarı - Tehlike​

Description​

Evet, bu gün dünden bir az daha iyiydi. Sabah zamanında kalktım. Sabah bir az yürüyüş yaptım. Kurallara yeniden uymaya başladım. Telefona 8-den sonra bakmak ve s. Bunlar günü kaliteli yapıyor ve stress-i azaltıyor. Sonra gitdim ve dışarıda bir az yürüyüş yaptım. Derse geç başladım ve odaklanma zayıf olarak çalışdım. Ama yinede bitirdim. Müzik1 ve telefon kurallarını bozmadım. Müzik1 savaş halindeydi, ama kazandım. Kendimde kalma, ve hayal dünyasına dalmama savaşı devam ediyor. Bu gün bir az daha başarılıydım. Ama genel olarak 75% hala hayal dünyasında yaşıyorum. Çok dikkalti olmak gerek.
Bu gün neredeyse kriz gelmedi. Bir film izledim ve orda güçlü tetikleyiciler vardı. Ama ben onları geçtim ve ufak bir kriz gibi tetiklenmeden sonra geçti. Hala bilinçaltında etkisi kalmış ola bilir, o yüzden çok dikkatli olmak gerek. Ama genel olarak iyi savaştım tetikleiyici ile ve kazandım. Gece yine düşünceler geldi ve bu çok tehlikeli bir durum. Gün içindeki stress-den kaynaklanıyor. Artık kurallara uymalı ve yavaş-yavaş kendimi toparlamalıyım. Çok dikkatli olmak gerek.

Mistakes​

1. İletişim Kuralını Bozdum

Successes​

1. Tetikleyici ile savaştım ve kazandım

Zincir​

182. Gün
Duyğusal Sınav Dönemi
Disiplin Süreci 48. Gün

Disiplin

✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✔️✅✅✅✅

Kurallar
☑️☑️☑️

Start

Mars Yolcusu

82% Başarı - Tehlike​

Description​

Evet, bu gün dünden daha kötüydü. Duyğusal olarak zayıflık artık genel bir zayıflığa dönüşüyor. Kendimi kontrol etmem gerek. Ders çalışamıyorum, müzik1 ve diger kuralları bozuyor ve hayat kalitemi daha da kötülüştiriyorum. Bu gün onu anladım ki, üzüntü yaşayacaksan bu da kaliteli olmalı. Kendimi zorlayıcam ve güçlü durucam. Dersleri çalışıcam. Üzüntünü ise bağımlılık benzeri davranışlarla değil sevdiğim işlerler, mesela keman çalma, geçiricem. Yoksa kendi benliyime olan sayğımda azalıyor. Bu gün müzik1 kuralı ile iyi savaşsamda, akşam kaybettim savaşı. Psikolojik olarakda pek iyi değilim, güçlenmem gerek artık böyle konularda. Ders çalışmak zayıftı. Çalıştım, ama zar zor. Sınav haftasına göre kötü bir çalışmaydı. Yarın bu konuda başarılı olucam. Ya da başarısız olucam.
Bu gün neredeyse kriz gelmedi. Gecede bir şey olduğunu hatırlamıyorum. Filmdeki bazı sahneler arada aklıma geliyor ve bende o düşünceleri mağlup ediyorum. Ama yinede genel olarak tehlikeli bir zamandayım ve çok dikkatli olmak gerek.

Mistakes​

1. Müzik1 kuralını bozdum
  2. Duyğuların kontrolünü fazla kaybetdim

Successes​

1. Tetikleyici ile savaştım ve kazandım

Zincir​

183. Gün
Duyğusal Sınav Dönemi
Disiplin Süreci 49. Gün

Disiplin

✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✔️✅✅✅✅✅

Kurallar