Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Çöküş ve Çıkış

Targetlock

Deneyimli Üye
Gün 87:

Takvimi geriye alıyorum.
İçimde karanlıkta gözleri parlayan kurt, vahşi bir aslan bekliyor.
Bir şey olacağını biliyordum.
Bir birikmişlik var. Disiplinsizliğe karşı , düzensizliğe karşı , gereksizce ilgi bekleyen yönüme karşı , bir amaca bağlanma konusunda tembelliğinden ayak direyen yönüme karşı.

Acı çekmek istemiyordum.
O kadar zahmete girmek istemiyordum. Girince de bitmeyecekti ki sonra başka işler derken biz ne zaman rahat edeceğiz diye düşünüyordum.
Tembellikle doldurduğum zihnimi büyük bir zevkle işleyeceğim.
Artık bu kadarı bana yetti.

Bu tarihten itibaren savaşım çok sert devam edecektir.
Bİr insanın kalitesi nelerden vazgeçtiğiyle alakalıdır derler.

Artık sadece ben ve gelişimim var.
Benden yardım talep etmeyene fikrimi sormayana kadar kimseye bir şey söyleyeceğim de yok.
Artık ciddi bir dönüşümü başlatma vakti geldi.
Ben pes edecek adam değilim. Zorla da olsa tembellik de yapsam elde etmek için savaştığım şeyleri eninde sonunda elde ettim.
Bazılarını çok daha erken elde edebilirdim.

Jordan Peterson der ki "Neden kendimizi geliştirmeliyiz?
Daha fazla gereksiz acı çekmemek için."

Acı çekmemek için demedi. Motivasyonu acı çekmemek olanlar bu motivasyonlarının gerçeği yansıtmayışından dolayı acı çekiyorlar.

Köpek gibi acı çekmekten kaçmamızın sebebi, acıyı daha yüksek amaçlara feda edememektir. Bir de pembe g.tümüz rahata fazla alışmış durumda.
Takvimim ve ben. Bu kadar.
Yolum zor. İsteyen gelir isteyen gider.

Dünyaya yalnız gelir ve gideriz diğer her şey bunu unutturmak içindir ama ben unutmam diye bir replik var.
Sonuna kadar katılıyorum.

Monka giriyorum:

Sosyal medya yok.

Mümkün mertebe wp ye de girmeyeceğim. Dijital detoks yapacağım.
Tüm altınlar burada. 107 gün pmo yapmayan ben sadece 4 gün dijital detoks yapabildim.

Beslenme konusu

Bol yeşillikli ve lifli beslenme ve makro kalori açığına dikkat etmeye dayalı dengeli bir sistem sürecektir.
Testo projesine katkı sağlayacaktır. Testo projesinde ekleyeceklerim olacak.
Fast food yok.
Dışarıdan yemek yemek yok.
Bazı günlerde if yapabilirim. İf nin belli bir sınırlaması alt limiti yok. Keyfime göre.

Zaman Yönetimi

Her sabah saat 5 de uyanacağım. Uyku saati 23.00
(Uyanış saatim erkendir normalde ama sistematik olarak kalsın.)
06.00 ya kadar günün zor işlerinden bir parça.
Soğuk duş + bakım.
Akademik olarak dersi ve takvimi önemsiyor ve çalışmaları gün içine her gün sabah dağıtıyorum.

Ekonomi konusu

Para biriktirmem lazım.
Ekonomi ve yatırım konularında bilinç kazanmam lazım.

Targetlock

Deneyimli Üye
Gün 89 :

2 kere mezun olacağım. Artık şu isim listesine adım yazılmalı.
Yeni yıla mezun olarak girmek güzel bir şey ancak testo kampları daha güzel olacak. Sabırsızlıkla bekliyorum.

Rodion Romanoviç

Raskolnikov
Çevirmen Üye
Web Sitesi
1000kitap.com
Gün 89 :

2 kere mezun olacağım. Artık şu isim listesine adım yazılmalı.
Yeni yıla mezun olarak girmek güzel bir şey ancak testo kampları daha güzel olacak. Sabırsızlıkla bekliyorum.
Vay be, demek mezun oluyorsun ha ! Bunun hiç bir şey ifade etmediğinin farkında olman ne kadar güzel. Gitmis başka yapacağın şey için heyecanlısin. Bu algıyı yakalamak çok önemli, başkası olsa özgürlüğü hissetmek veyahut kendini geliştirmek için 90 gün bekler. Sen baştan kazanmışsin zaten . Günlük olarak devam ettirirsin burayı gün yerine de tarih yazarsın.

Targetlock

Deneyimli Üye
Vay be, demek mezun oluyorsun ha ! Bunun hiç bir şey ifade etmediğinin farkında olman ne kadar güzel. Gitmis başka yapacağın şey için heyecanlısin. Bu algıyı yakalamak çok önemli, başkası olsa özgürlüğü hissetmek veyahut kendini geliştirmek için 90 gün bekler. Sen baştan kazanmışsin zaten . Günlük olarak devam ettirirsin burayı gün yerine de tarih yazarsın.
Teşekkür ederim.
Buraya boşuna yıllık plan yapmadım.
Şimdilik devam.

Tempest

Anka
Gün 87:

Takvimi geriye alıyorum.
İçimde karanlıkta gözleri parlayan kurt, vahşi bir aslan bekliyor.
Bir şey olacağını biliyordum.
Bir birikmişlik var. Disiplinsizliğe karşı , düzensizliğe karşı , gereksizce ilgi bekleyen yönüme karşı , bir amaca bağlanma konusunda tembelliğinden ayak direyen yönüme karşı.

Acı çekmek istemiyordum.
O kadar zahmete girmek istemiyordum. Girince de bitmeyecekti ki sonra başka işler derken biz ne zaman rahat edeceğiz diye düşünüyordum.
Tembellikle doldurduğum zihnimi büyük bir zevkle işleyeceğim.
Artık bu kadarı bana yetti.

Bu tarihten itibaren savaşım çok sert devam edecektir.
Bİr insanın kalitesi nelerden vazgeçtiğiyle alakalıdır derler.

Artık sadece ben ve gelişimim var.
Benden yardım talep etmeyene fikrimi sormayana kadar kimseye bir şey söyleyeceğim de yok.
Artık ciddi bir dönüşümü başlatma vakti geldi.
Ben pes edecek adam değilim. Zorla da olsa tembellik de yapsam elde etmek için savaştığım şeyleri eninde sonunda elde ettim.
Bazılarını çok daha erken elde edebilirdim.

Jordan Peterson der ki "Neden kendimizi geliştirmeliyiz?
Daha fazla gereksiz acı çekmemek için."

Acı çekmemek için demedi. Motivasyonu acı çekmemek olanlar bu motivasyonlarının gerçeği yansıtmayışından dolayı acı çekiyorlar.

Köpek gibi acı çekmekten kaçmamızın sebebi, acıyı daha yüksek amaçlara feda edememektir. Bir de pembe g.tümüz rahata fazla alışmış durumda.
Takvimim ve ben. Bu kadar.
Yolum zor. İsteyen gelir isteyen gider.

Dünyaya yalnız gelir ve gideriz diğer her şey bunu unutturmak içindir ama ben unutmam diye bir replik var.
Sonuna kadar katılıyorum.

Monka giriyorum:

Sosyal medya yok.

Mümkün mertebe wp ye de girmeyeceğim. Dijital detoks yapacağım.
Tüm altınlar burada. 107 gün pmo yapmayan ben sadece 4 gün dijital detoks yapabildim.

Beslenme konusu

Bol yeşillikli ve lifli beslenme ve makro kalori açığına dikkat etmeye dayalı dengeli bir sistem sürecektir.
Testo projesine katkı sağlayacaktır. Testo projesinde ekleyeceklerim olacak.
Fast food yok.
Dışarıdan yemek yemek yok.
Bazı günlerde if yapabilirim. İf nin belli bir sınırlaması alt limiti yok. Keyfime göre.

Zaman Yönetimi

Her sabah saat 5 de uyanacağım. Uyku saati 23.00
(Uyanış saatim erkendir normalde ama sistematik olarak kalsın.)
06.00 ya kadar günün zor işlerinden bir parça.
Soğuk duş + bakım.
Akademik olarak dersi ve takvimi önemsiyor ve çalışmaları gün içine her gün sabah dağıtıyorum.

Ekonomi konusu

Para biriktirmem lazım.
Ekonomi ve yatırım konularında bilinç kazanmam lazım.
Kendisinin efendisi olmayan kişi hür değildir diye bir söz var Epictetus'un .
Sen kendinin efendisi olmayı basarmışsın .
Köle de sensin efendi de .Bunu başardığın için kutluyorum .
Nofapdeki ilerlemen için tebrik ederim . Ancak zaten senin hayat felsefen nofap üzerine kurulu değil sen sadece üzerinden zararlı olan bir şeyi aldın ve bunun bilincindesin :)

Targetlock

Deneyimli Üye

GÜN 90 !!

Bitti arkadaşlar.
90 gün bitti ama flatlinea girip çıkıyorum.
Sorun yok.
Bu sene gelmeden planlar yaptım. Ömrümde sadece bir kez köpek gibi çalışıp bu planları gerçekleştirmeye gayret göstereceğim.
Eğer senenin sonunda hiç işe yaramadıklarını görürsem yani kendimde hiçbir gelişme görmezsem ( ki akılcı çalıştığımı varsayıyoruz )
o zaman rahat rahat tembellik yapabilirim.
Bir kere sıkı çalışma yılı ilan edeyim.

Bu yaşam modelini uyguladıkça daha iyiye güncelleyebilirim. Şimdilik sadece hedefler ve ben varız.
Sürecin sonunda eğer bu sürece uyarsam çok çok ta.aklı bir erkek olacağım.

Umarım sıkı çalışmalarım meyvelerini verdikçe beni planlarıma bağlar.
Dünyanın geri kalanı pek de s.kimde değil artık.

Targetlock

Deneyimli Üye
Gün 91 :

Ne demiştik. Monk mode başlayacak.
Monk modu şu an resmi olarak başlatıyorum.

Sosyal medyaya acil koduyla kısıtlama getiriyorum.
Evet müzik de malesef gidiyor.
Çok bağımlısı değilim ama kendisini ödül maması olarak kullanabilirim.
Genel olarak dijital detoks haline geçiyorum. Hiçbir şeyi silmiyorum. Hiçbir sosyal medyayı da kapatmıyorum.
Öyle ki faydaları görecek gibi olduğumda post paylaşıp kim gördü kim beğendi kim beğenmedi kim mesaj attı ona bile bakmayacağım.
Gezinme de yok.
Wp ye de girip çıkma yok. Ha önemli bir mevzu olur veya dersler ile ilgili konular olur o zaman youtube da serbest. Wp de serbest.
Ama o vakitler harici dijital detoks haline geçiyoruz.

Daha sonra ne var sırada. İşlenmiş , paketlenmiş gıdalara elveda. Sosis gibi işlenmiş et ürünlerine de elveda.

Kalori açıklı beslenme programı uygulanıyor. Bu durum planladığım testo kampı için faydalı olacak. Ancak bunu zaten düşündüm. Testo kampına kadar kilo vermek yağ oranını azaltmak kampa dair bir madde değil.

Muhtemelen 1800 kaloriyle besleneceğim.
Asansör de kullanmayacağım. 5 kat merdiven ile inilip çıkılacak.

Akademik konular zaten önemli.

05 06 arası uyanış saati.
Duşlar soğuk suyla alınacak.

Tahminlerim benim bu modda bir hafta ilerlemem güncel moddaki sürecimin 20 gününe eşit olacak diyor.

B

Brock

Misafir
Gün 91 :

Ne demiştik. Monk mode başlayacak.
Monk modu şu an resmi olarak başlatıyorum.

Sosyal medyaya acil koduyla kısıtlama getiriyorum.
Evet müzik de malesef gidiyor.
Çok bağımlısı değilim ama kendisini ödül maması olarak kullanabilirim.
Genel olarak dijital detoks haline geçiyorum. Hiçbir şeyi silmiyorum. Hiçbir sosyal medyayı da kapatmıyorum.
Öyle ki faydaları görecek gibi olduğumda post paylaşıp kim gördü kim beğendi kim beğenmedi kim mesaj attı ona bile bakmayacağım.
Gezinme de yok.
Wp ye de girip çıkma yok. Ha önemli bir mevzu olur veya dersler ile ilgili konular olur o zaman youtube da serbest. Wp de serbest.
Ama o vakitler harici dijital detoks haline geçiyoruz.

Daha sonra ne var sırada. İşlenmiş , paketlenmiş gıdalara elveda. Sosis gibi işlenmiş et ürünlerine de elveda.

Kalori açıklı beslenme programı uygulanıyor. Bu durum planladığım testo kampı için faydalı olacak. Ancak bunu zaten düşündüm. Testo kampına kadar kilo vermek yağ oranını azaltmak kampa dair bir madde değil.

Muhtemelen 1800 kaloriyle besleneceğim.
Asansör de kullanmayacağım. 5 kat merdiven ile inilip çıkılacak.

Akademik konular zaten önemli.

05 06 arası uyanış saati.
Duşlar soğuk suyla alınacak.

Tahminlerim benim bu modda bir hafta ilerlemem güncel moddaki sürecimin 20 gününe eşit olacak diyor.
uyanış saatim uzun zamandır 5 6 , uzun zamandır telefonu refleks için kullanıyorum ; tuş kilidini aç iki sağa bir sola kaydır , gmaile bak ve kapat. birde not almak için. müziği ayda yılda bir dinliyorum. wpde baya az ve işlevsel vakit geçiriyorum amaca yönelik. yine instagramdada öyle. aslında amacına uygun kullanınca bütün bu araçlar büyük nimet. ama bunu yapamıyorum pek.

nisandan beri 9 aydır şekerli ve paketli gıda yoka yakın yiyordum ; şimdi başladım kendi kendime yasak çıkarmanın beni kötü etkilediğini gördüm (tabi bi oturuşta 2 biskuvi bi kavanoz şokellayı bitirmekte kötü ama 1.cinin sonucu 2.durum olabilir bence)

Black Rose

Admin/Üst Düzey Moderatör
Üst Düzey Moderatör
Gün 93
Artık mezun listesine adım yazılsın lütfen
İki kez mezun olduğunu biliyoruz fakat öncekinde de hikaye yazmamışdın. Hikaye yazmayan mezunun mezunlar listesine adını ekleyemiyoruz...
Prosedür gereği bu böyle :)
Yoksa mezunlar aslında tabiki daha çok!

Rodion Romanoviç

Raskolnikov
Çevirmen Üye
Web Sitesi
1000kitap.com
Hikaye nasıl olsun. Başlıklar ne olsun :)
Hocam genel olarak şu üç kısımı lütfen ayrı ayrı anlatın. "Bağımlılıktan önce", "Bağımlılığı fark etme", "Bağımlılık kurtulma süreci"(ki bunu günlüklerinde bol bol anlattın), "Özgürlük". Her birisi kendi çapında alt kategorilere ayrılabilir. Ama lütfen bunlarla alakalı şeyler anlat. Belli ki bu işi iyi yapıyorsun. Hiç bilmeyen birinin bile gelip senden ilham alabileceği(bence alınabilecek bir kişisin) bir hikaye bırak.

Targetlock

Deneyimli Üye
Yazı bugün gelir.
95 günü kumbaraya atıp sene sonuna kadar açmayacağım. O nedenle günlüğün kalanı
Monk 1
Monk 2 diye geçecek.
Bugün monk 1 ile bir üst seviyeye geçebilirim.
Testo kampı yakın. İşler çok.
Tek bir altın kural var verimlilik adına

"
﴾5﴿
Demek ki zorlukla beraber bir kolaylık vardır.

﴾6﴿
Evet, doğrusu her güçlüğün yanında bir kolaylık var.

﴾7﴿
O halde önemli bir işi bitirince hemen diğerine koyul."

Targetlock

Deneyimli Üye
Bağımlılıktan Önce

Bağımlılıktan önce zihni açık , dikkati bıçak gibi , zeki bir çocuktum. Derslerde başarılıydım. Zeki ve başarılıydım diyorum bir örneğini verelim:

Oturduğumuz muhit çok harika bir çocukluk yaşattı. Biz kızlarla ip atlardık. Kızlar bizle top oynardı. Harika bir arkadaşlık ortamı vardı. Ortaokula kadar bu muhitteydik. Ebeveynlerimiz de birbirleriyle yakınlardı. Komşuluk hat safhadaydı. Öyle bir ortamda büyüdüm. Zeki ve başarılıydım (Başarın ne olabilir ki fasulye mi sayardın ? Kuş mu boyardın ? diyor olabilirsiniz. ) Anaokulunun hemen başında okumayı öğrenmiştim. Merakım ve araştırma istegim vardı. Yaşıtlarım okurken ben yazıyordum. Benim gibi bir komşu kızı vardı. Ebeveynler bizim arkadaş grubunun zeka seviyelerini karşılaştırırlardı ancak öyle kırıcı bir şekilde değil. Eğitmeye yönelik karşılaştırırlardı.

Ben bir arkadaş daha ve komşu kızını çok ayırt edemezlerdi.
Komşu kızı çapayı bitirdi ve amerikada şu an hepatit c hakkında araştırmalar yürütüyor. Ben 4 sene mezuna kaldım.
Buna şu an zerre kadar üzülmüyorum.
Neden ? Bu benim seçimimdi.

Ortaokul dönemi ve lise çöp.
Bağımlıyım ve istikrarım da yok. Goradaki havuç soyan android kafalı siyahi gibi hissediyorum bir yandan
Diğer yanım da geçmişe bakarak referanslar veriyor. İyi olabilirsin. Bunu ilk defa yapmış olmayacaksın sadece disipline ve bu çöplüklerden kurtulmaya ihtiyacın var diyor.
Ben ise bağımlılığı seçiyorum.
Bu durum benim gereksizce acı çekmeme sebep oluyor ancak üzmüyor. Bu durumdan kurtulmak ds istiyorum tabi. Anlık , kısa vadeli düşünüyordum.
Kızların doğasını iyi anlarım. Ortaokul sonraları çöptür. Kızlarla lisede de aram iyi değildi. Beni tutan bir şey vardı. Gözlerine bakıyorum ve görüyorum. Fakat beni anlamsızca bir şeyler tutuyor.
İşi şebekliğe dökene kadar espri de yaptığım zamanlar oldu.
Grupta zeki ama zekasını kullanmaysn , mutluluğa bağımlı , fape bağımlı , arkadaşlarını güldüren (şebek mod) biri olarak gezdim durdum. Lafım sözüm ciddiye alınmazdı. Doğumngünleri unutulan çocuktum.
Bu noktada üzülüyordum ve insanların ilgisi için kıvranıyordum.
Aklım durma noktasına kadar geldi. Her şeyden sıkılıyorum ve bunalıyorum o zamanlarda.

Muhtemelen kızlar da beni eğlenceli iyi bir çocuk olarak görüyor ama başkalarıyla çıkıyordu. Bu durum beni lise döneminde öfke ve hayal kırıklığı dolu bir insan haline getirdi ama geçmişten referans alan bir diğer yanım bunları hak etmediğimi söylüyordu. Bu acı durumundayken o geçmişe gidip gelen kısma inanıyordum. İş çalışmaya gelince anlık haz kovalayan tarafım geri geliyordu. Anlık hazları yeterince kovalarsanız artık kurbağanın suyu misali insanlar onurunuza laf söylemekten de gerindurmazlar. Kafesteki hayvan gibi olursunuz. Bu içinizi acıtmaya başlar.

İnsanlar sözlerimi dinlememekten öte artık saygısızlık etmekten de geri durmuyorlardı. Fiziki olarak saldırmaya çalışıyorlardı. Korkuyordum. Mental olarak da itibarımı hedef alıyorlardı. Yüzleşmekten çekiniyordum.
Bu durum beni çok saçma bir yere götürüyordu.
Mezuna kaldım.
Dünyam çöktü.

İlkokulda öğretmenim iyi olmasına iyiydi fakat döverdi. Travmatik izler bırakıyordu o dönem çogumuzda biliyorum.
Sonra mezuna kaldım çok nitelikli bir rehberlik hocasıyla tanıştım. Dünyamı yeniden yspılandıracaktım. Farkında bile değildim.

Dünyam çöktü. Başlığımın adı da çöküş ve çıkış bu nedenle. Çöktüm.
4 sene mezuna kaldım.

Dr stange in sonlarına doğru dormammu ile zamanda kilitli kalıyor ve onlarca kez ölüyordu.
İşte ruh halim. Ben bu sefil dünyanın içinde çürüyordum.

Bu sefil dünyamın yıkılışına üzülüyordum. Sonra madem dünyam sefildi. Yıkılsın ve küllerimden doğayım dedim.
Acı mı ? Acıyla eski dostuz.
4 sene mezuna kaldım. Fakat sınava yeterlilik kısmı 1.5 senede hallolurdu. Ben psikolojik savaşlar veriyordum.
4 Sene.

Artık kendimi Tyler Durden ın bırak artık dediği konuşmasını sanki bana yapıyormuş gibi hissediyordum.

Sonra ÇAT!
Bir anda gelen yoğun ağlama krizi. Migren atakları. Hissizleştim.
Banyoda saatlerce suyun altında kalıp kendimi içine soktuğum durumu düşünüyor ve kızıyordum.

Sonra bir anda hayat durdu. Durdu. Hiçlik. O kadar yoğun stres altındaydım ki ( ortaokuldan biriken) kendini çıkarıyordu. O gün 3 saat suyun altında kaldım.
Bir şey mi oldu diye merak ettiler bizimkiler.

Her günüm geldi geçti gözümün önünden. Kendimden iğrendim iğrendim.
Bir anda geçmişe referans veren tarafım geldi ve dedi ki bu son gelişlerim. Senin aksine realistim. Bir kerede başaramayacaksın ama sorun değil. Sadece dogru yönde kal dedi.
Sonra brni mezun senelerinde çektiğim acılarla harmanladı. Sonra oturdum ve derslerimi çalıştım. Bu savaşı kazandım.
Bağımlılıklarım teker teker ortaya çıkıyordu. Hepsiyle savaşıyordum.

Hala da bitmedi bu savaş. Ama artık ben bahçedeki savaşçı olmaya karar verdim

Bağımlılıktan kurtuluşu 14 sayfadır yazıyorum. Fakat şunu gördüm ki doğru yönde ilerledikçe çocukluktan kalma iyi özelliklerim katlanarak geliyordu. Kadınlarla diyalogumdan tutun da dikkatime kadar. Fakat daha yol çok uzun. Yapılacak çok iş var ve ben daha henüz başlarındayım işin. Yapmam gereken şey askeri disiplini huy edinmektir.
Dogru yönde ilerlemeye devam etmek istiyorum.

Daha sonra bakın tam da beni anlatan bir adam gördüm ;
Bunca yılımı özetledi. Yanlışlarımı patır patır saydı. Ben ise tüm kitaplarını okuyacağım. Sağlam insanlardan sağlam olmayı öğrenirsin.

Targetlock

Deneyimli Üye
TESTO KAMPI
Planlandığı gibi testo kampı başlıyor.
Bu kampta bol kriz var. Baştan söyleyeyim.
1) Yağ oranı %15 e inecek
2) Etkili bir karışım ile 2 günde bir doğal takviye yapılacak.
3) Uyku saati ve süresi 23 - 6

Şimdilik bu üç kural otomatikleşene kadar durmak yok.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6