Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Çöküş ve Çıkış

Targetlock

Deneyimli Üye
Tamı tamına 2.5 yıl geçmiş günlük açılalı, hala kurtulamadınız mı tamamen bu illetten ? Bu 2.5 yıllık süreç boyunca hayatınız da kalıcı olarak ne değiştiği eski sizin yeni sizden farkı ne ?
Tabi ki de kurtulmak zor. 2.5 senede 3 kere 90 ı geçtim. Ancak değişim bir anda gelmez. Süreç meselesi.
Ben bu başlığın adını çöküş ve çıkış olarak isimlendirdim. Her çöküşte bir şeyleri daha iyi öğreniyordum. Faydaları daha erken görüyorum.
İç sesim artık daha farklı şeyler söylüyor.
Bir kere daha sürece başladım.
Bu süreç bana yine bir şeyler kazandıracaktır.
Eski ben ile yeni ben arasındaki farkı söz ile nasıl aktaracağım bilemiyorum. Ancak belli noktalarda uçurumlar var.

LightElectricWave

Moderatör 🔱
Moderatör
Tabi ki de kurtulmak zor. 2.5 senede 3 kere 90 ı geçtim. Ancak değişim bir anda gelmez. Süreç meselesi.
Ben bu başlığın adını çöküş ve çıkış olarak isimlendirdim. Her çöküşte bir şeyleri daha iyi öğreniyordum. Faydaları daha erken görüyorum.
İç sesim artık daha farklı şeyler söylüyor.
Bir kere daha sürece başladım.
Bu süreç bana yine bir şeyler kazandıracaktır.
Eski ben ile yeni ben arasındaki farkı söz ile nasıl aktaracağım bilemiyorum. Ancak belli noktalarda uçurumlar var.
Bence 90 günü geçtikten sonra kişi hayatından neverfapi tamamen çıkarmalı. O saatten sonra kendi hayatına odaklanmalı. Cinsel enerjisini aktarabileceği bir kız arkadaş bulacak veya bunu terbiye etmeyi tamamen öğrenip işine verecek bu enerjiyi. Sizi eleştirmek istiyorum kibar bir şekilde, 2.5 yıl boyunca 3 kere 90'ı geçmişsiniz zaten, hala neden süreç kafasıyla uğraşıyorsunuz ? Bence bu işleri artık tamamen kafadan çıkartıp daha çok dünyaya adapte olmak daha iyi değil mi ? Yoksa hem süreç kafasında devam edip aynı zamanda da hayatınızla mi ilgileniyorsunuz?

Targetlock

Deneyimli Üye
Bence 90 günü geçtikten sonra kişi hayatından neverfapi tamamen çıkarmalı. O saatten sonra kendi hayatına odaklanmalı. Cinsel enerjisini aktarabileceği bir kız arkadaş bulacak veya bunu terbiye etmeyi tamamen öğrenip işine verecek bu enerjiyi. Sizi eleştirmek istiyorum kibar bir şekilde, 2.5 yıl boyunca 3 kere 90'ı geçmişsiniz zaten, hala neden süreç kafasıyla uğraşıyorsunuz ? Bence bu işleri artık tamamen kafadan çıkartıp daha çok dünyaya adapte olmak daha iyi değil mi ? Yoksa hem süreç kafasında devam edip aynı zamanda da hayatınızla mi ilgileniyorsunuz?
Kibar eleştirin için teşekkürler.
Hem süreç kafasındayım hem de hayatımla ilgileniyorum.
Süreç ise somut noktalar barındırdığından ilerleyişimi görmek için harika bir ölçüt oluyor.

Targetlock

Deneyimli Üye
Gün 26:

Bugüne kadar sanki flatlinedaymış gibiydim.
Normalde 40 lı günlerde gelen flatline hemen geldi.
Şimdi sonlarına yaklaşıyor gibiyim.

Bir aylık hedefim :
1 ay her sabah saat 6 da yüzmeye git.
Haftada 5 gün spor salonuna git.
Bakalım gerçekleştirebilecek miyim ?

Targetlock

Deneyimli Üye
Gün 29:

Garip bir süreç yaşıyorum. Normalde krizler gelirdi mücadele ederdim.
Direkt flatline evresiyle baş başa kaldım bu sefer kriz falan yok.
Benim 100 lü sürecimi bozduran şey de bu durgunluk haliydi.
Daha sonra testo boost bir macun kullanarak işimi zorlaştırıp relapslar yaşamıştım.
Bu süreç biraz daha garip.
İnceleyelim bakalım.

Şu yukarıda yüzme ve spor salonu hedefimi yaz vakti grip olduğumdan dolayı başlatmamıştım. Yakında onu da başlatırım.
Ayrıca bir iş bulsam fena olmaz. Garsonluk harici aklınıza gelen iş fikri varsa yazın lütfen.

Targetlock

Deneyimli Üye
Gün 35
Krizlerle mücadele etmeye başladım.
Bildiğimiz topraklardayız.
Sorun yok.

Targetlock

Deneyimli Üye
Gün 42
Son 5 duşum soğuk duş şeklindeydi.
İlk defa dün en soğuk su ile 20 dakika full soğuk duş aldım.
Gayet iyiydi bugün de soğuk duş almayı planlıyorum.
Enerji düzeyim ilk defa dün yerine geldi.

Rodion Romanoviç

Raskolnikov
Çevirmen Üye
Web Sitesi
1000kitap.com
Devam hocam takipteyiz. Soğuk duş bu sıcaklarda gayet iyi geliyor. Hem öyle banyoda uzun uzun vakit geçirmiyorsun hem de çıkınca kendini iyi hissediyorsun.

Targetlock

Deneyimli Üye
Gün 49
Garip bir süreç oluyor.
Flatline hali devam ediyor.
Mutsuzum.
Diğer süreçlerimden farkı faydalar gelmeden önce beni en fazla şimdiki süreç zorladı.
Bu ruh halinden çıkmayacakmışım gibi geliyor
Ancak işin keyifli yeri de burası.
Fırtınanın ortasındayım ve günlüğüme sahip çıkıyorum.
Özdeğerimi artırıyor bu durum.
Bir ekleme yapayım. Artık sosyal medya ve telefonu da ciddi ölçüde azaltacağım.
100 günlük sürecim iyi gidiyordu telefon bağımlılığımla 3 gün mücadele etmek nofap sürecimden daha zordu.

İşte ben Targetlock,
Bugünden sonra bu fırtınalı günlerin içinde mentalimi geliştireceğim.
Fırtınalı günlerin , krizlerin , yoksunlukların , zayıflıkların hepsine meydan okuyorum.

Bu flatline umarım uzun sürer. Ben buradayım. Flatline ve krizlerin, ucuz dopaminin beni sindirmesine izin vermeyeceğim.

Targetlock

Deneyimli Üye
Gün 50
Sürecimin yarısı geçti.
Hala flatline , durgunluk , öfke gibi sorunlarla mücadele etmeye çalışıyorum.
Kriz geliyor arada. Bu krizler "bak, ruh halin çok durgun öfkeli gel şu fapi yap yapmazsan ben geçerim ve yine krizin gelmesini beklersin bu ruh halinde bocalarsın" diyor.
Bu yeterince ikna edici bir argüman.
Ancak kısa vade için geçerli.

Krizlere prim vermedikçe öfke , durgunluk gibi olayların sabırla geçmesini bekledikçe zihnen çok etkili olacağıma inanıyorum.

Şu mentaliteye hizmet edeceğim.
Daha iyi bir versiyonum için daha kötü versiyonumu ellerimle öldüreceğim.
Her değişim daima başka değişimlere ihtiyaç gösterir.

Targetlock

Deneyimli Üye
Gün 50
Sürecimin yarısı geçti.
Hala flatline , durgunluk , öfke gibi sorunlarla mücadele etmeye çalışıyorum.
Kriz geliyor arada. Bu krizler "bak, ruh halin çok durgun öfkeli gel şu fapi yap yapmazsan ben geçerim ve yine krizin gelmesini beklersin bu ruh halinde bocalarsın" diyor.
Bu yeterince ikna edici bir argüman.
Ancak kısa vade için geçerli.

Krizlere prim vermedikçe öfke , durgunluk gibi olayların sabırla geçmesini bekledikçe zihnen çok etkili olacağıma inanıyorum.

Şu mentaliteye hizmet edeceğim.
Daha iyi bir versiyonum için daha kötü versiyonumu ellerimle öldüreceğim.
Her değişim daima başka değişimlere ihtiyaç gösterir.
Evet, fark ediyorum ki ruh halimi yönetebilmişim. Şimdi rüzgar benden taraf esmeye başladı.
Modum yerine geliyor.
Üzerime maskülen bir ciddiyet çöktü.
Aynı zamanda pozitif olmaya da başladım.
Maskülen ciddiyet ile surat asıp kasılmak birbirine karışmasın yani.
İki kere 90 ı geçtim ancak bu faydayı yeni görüyorum.
Bu süreç diğer süreçlerden daha farklı ilerliyor.
Merak ediyorum.

slade

...
Yaklaşık 20 dakikadır nf günlüğünüzü hızlı bir şekilde okuyordum ve sonuna geldim. Vay be...
Hala aktif olmanız ve yılmadan usanmadan gelip bir şeyler yazmanız gerçekten ilham verici (hayatınız içinde geçerli) Süreciniz daim olsun 🗿. Belki okumuşsunuzdur veya biliyorsunuzdur ama pbky kitabını okumanızı tavsiye ediyorum, bu bağımlılığı kafa bitirmemde çok yardımcı oldu. Forumda aratıp bulabilirsiniz.

Targetlock

Deneyimli Üye
Tekrar geldim. Süreci ve hedeflerimi yazacağım.
Bu sefer daha donanımlı olduğumu düşünüyorum.
Benimle birlikte beraber bu süreci götürmek isteyen kim varsa yazması yeterlidir.
Spordan kurana kadar pek çok mevzuda kapsayıcı bir süreç içerisine girmeyi planlıyorum.
Gün 1

Livinloud

Yeni Üye
Seni takip ediyorum sürecin hakkında daha çok yazarsan bizleri de motive edersin

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6