Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Çöküş ve Çıkış

None

Emekli Moderatör
Sürecin güzel gidiyor,böyle devam et forumun ilk mezunlarında biri olacaksın

Targetlock

Deneyimli Üye
GÜN 25 GERİDE KALDI :
Krizlerle uğraştığım bir gündü. Bugünün de gidişi belli oldu.

Sabah benden önce uyanmış günümü planlamış. Krizleri bir güzel dizmiş.
Kalk git dersleri çalış diyorum, işim var. Lan çık gez bi hava al gel diyorum, işim var. Ulan işin varsa vergi levhan nerede skkdld

Yani dün gerçekten zor geçti. Bugün daha zor geçecek. Ama ben de oturup ders çalışacağım. Bugün resmi olarak diyetime başlamış bulunmaktayım.

Diyet + NF + Akademik ilerleme + Erken uyanma + Digital detoks + Kitap okuma

Bu başlıklar altında mücadele vereceğim. Burada fazla başlık var gibi görünüyor ama aslında birbirleriyle bağlantılı.

Devam edelim bakalım. Küçük ilerlemeler büyük sonuçlar yaşatır.

(1.00) üzeri 365 = 1.00
(1.01) üzeri 365 = 37.7

Targetlock

Deneyimli Üye
29 GÜN 4 SAAT:

Canım 2 gündür bir şey yapmak istemiyor.
Yaklaşan bir sınavım var. 15 gün kaldı.

Bu da demektir ki yoğun ve verimli çalışmalıyım. Canım gerçekten istemiyor. Odaklanma problemleri çekiyorum.

2 HAFTALIK İNEK MOD :

Sabah 6 da ders başı
6 - 8 arası önceki gün tekrarı
10.00 - 11.30
12.00 - 13.30
14.30 - 15.30
16.00 - 17.00
19.00 - 20.30

Çalışma saatlerim bu şekilde olacak ve ben gün sonunda gelip tek tek ne kadarını yapığımı söyleyeceğim.

Domestic Fox

Yeni Üye
Soğuk duş gerçekten harika. Tabi ki de taktiğim var. Soğuk duşa ilk defa sıcak suyun ardından şoklama ile başladım. Tabi o zaman yerinde duramıyorsun haliyle.
8 kere 15 er saniye dayanmıştım.

Sonra fark ettim ki hassas sinir uçlarının olduğu yerlere birden uygulayınca bir süre sonra soğuk su üzerine tam kontrol sahibi oluyorsun. 11 duşun 10 tanesini baştan sona soğuk duş ile aldım.

Soğuk suyu ilk önce bel altına bas. Sonra bacaklardan yukarı doğru soğuk suyu yavaş yavaş çıkar.

Ardından direkt göğüs ve omuza soğuk suyu çıkar. Sonra çene ve ense köküne suyu 1 2 dk tut. Artık soğuk suya hassasiyetin kalmıyor.
Bir doktorun soğuk duş ile ilgili bir videosunda izlemiştim ne kadar doğru bilemiyorum ama soğuk duş alırken kasıklara ve koltuk altına çok dökmemeye çalışın demişti

Targetlock

Deneyimli Üye
34 GÜN 7 SAAT :

Süreç şimdilik iyi gidiyor. 6 Aralıkta sınava yoğun çalışıyorum. Odaklanmam biraz artmış durumda. Krizler arada geliyor ama gidiyorlar sonra. Soğuk duş da gayet iyi gidiyor. Kendimi diyet ve spor için zorlamam gerekiyor. O kısımda hala kötüyüm.

Targetlock

Deneyimli Üye
37 Gün 14 Saat :

Aslında sürekli kolaya kaçıp ihmal ettiğim sorumlulukları almadıkça daha zevk düşkünü , bencil , iradesiz , doyumsuz biri oluyorum. Sonra öfke , kıskançlık , kin , suçluluk gibi duygulara düşmüş bulunuyorum. Evet tabi bu duygular da gerekli fakat ben içine düşmüş bulunuyorum.
Neden ?

Ne için yaşıyorsun ve fayda sağlayacak amaçlar doğrultusunda hareket ettin mi ? Vicdani olarak rahat hissediyor musun ? Bugünün verimi konusunda kendine hesap verebilir misin ?
gibi varoluşsal sorulara cevabım hayır. Hal böyle olunca tabi kendi elimle kendimi paralize ediyorum.

Baktım ki kontrolüm zayıflıyor ve ben primata dönüyorum.

İşte gündelik yaşamımda ihmal ettiğim basit ve kolayca fark edilebilir sorumluluklarımdan kaçmayı bıraktım. Bu benim için iyiye işaretti tabi. Sonra dedim ki çevreme karşı da aktif bir biçimde sorumluluk alırsam daha hızlı iyileşirim. Evet sorumluluk duygum geliştikçe daha insani hissediyorum.
Bu nedenle kırılgan ve zevk düşkünü bir yaşamdan ziyade gerektiğinde zorluklarla boğuşan ve ödül aramayan ama bulunca da tadını çıkaran bir yaşamı seçiyorum.
Etki alanım günden güne büyüyecek. Önce kendime sonra aileme, çevreme derken birkaç konuda yetkin, kaliteli , üretken bir insan olacağım. Şimdilik odamı topluyorum. Eve ekmek ve su almaya gidiyorum. Derslerimle meşgulüm. Kardeşime yardım ediyorum falan. Ama gittikçe gelişecek.

Fitnessda 2.5 kg lik dumbellarla çalışıyormuşum gibi. Evet güçsüz olduğumdan dolayı kaslarım acıyor ama olmam gereken nokta burası değil. Dumbellin ağırlığı arttıkça da aynı kas acısını yaşayacağım biliyorum. Ama gelişmiş olacağım. Mental olarak ve karakter olarak da fitness prensipleri geçerli bence.

Yalan söylediğim anlar çok. Haliyle çoğu insan da gündelik yaşamında yalan söyler bol bol. Ama bu durum doğru değil. Sonuçlarıyla yüzleşmek istemediğim durumlardan kolaylıkla sıyrılmak için bazen yalan söylüyorum. Bu durumu artık sonlandırıyorum. Artık korkularım ve kaçınmalarım sebebiyle yalan söylemeyeceğim. Bunu şu an foruma yazıyorum. Etkilerini de yazacağım.

Şu dönemlerde içe dönüp hatalarımı ve iyi olduğum noktaları fark etmek ile uğraşıyorum. Pozitif yönlerimi markam haline gelene kadar destekleyeceğim ve negatif yönlerim üzerine tam kontrole sahip olacağım. Birçoğu da yanlış yaşadığımdan dolayı oluyor gerçi. Çoğunu da düzelteceğim.

NF ye gelince bazen hiç kriz gelmiyor. Bazen ise gecenin köründe uykumdan uyanıyorum o krizin enerjisiyle. Kontrol etmeye çalışıyorum bakalım.

Targetlock

Deneyimli Üye
39 GÜN 15 SAAT:

Krizler şu sıra az geliyor. Sessizce ilerleyelim bakalım. Bugün bir gruba ses attım öylesine. Sesimin değiştiğini söylediler. Ben farkında değilim. Ama hoşuma gitti.
Zihnim biraz daha açık. Odaklanmam biraz daha artmış durumda. Ancak sınav yaklaştı ve stresliyim diye kendi bacağıma sıkıyorum tabi. O nedenle genel durum kötü.

Sorumluluk alma deneylerine başlamıştım belirttiğim gibi. Normalde zerre umursamadığım yatağımı toplama , ekmek alma gibi durumları devraldım. Gariptir ki sabah daha eğlenceli oluyor. Sabaha çıkıp bu basit işleri yapmak istiyorum resmen. İşte bu durum beni düşünmeye sevk etti. Sorumluluk alma menzilim 1 gün. Şaka gibi değil mi ?

1 haftalık program yapıp 10 günlük program yapıp uyamama nedenlerimden biri de bu. Günlük işleri bir süre yaparsam bu süre 1 hafta , 1 ay diye uzayabilir merdiven basamağı gibi.
Bu durumun üzerine eğilip işi çözmeye kararlıyım. Sorumluluk alınca otokontrolün de gelişiyor. Ben ise daha temel basamakları atlıyorum.
Yaşıtlarımdan daha az yetişkinim gibi geliyor. Bir eve çıkıp o evi çekip çevirsem fena olmazdı.

Bu sıra içimde aile kurma isteği var. Yetebilmek istiyorum.

Günlüklerim daha çok işin psikolojik kısmıyla ilgili oluyor. Yoğunlukla da bu şekilde gidecek gibi. İleride "hımm demek onuncu günümde sabah saat 9 da uyandım." demektense düşüncelerimin nasıl değiştiğiyle ve neden değiştiğiyle ilgileniyor olacağım.

Şu sıra kıçımı yatağa bağlayıp dizi izlediğim ve çalışmayı daha az umursadığım dönemlerin acısını çekiyorum. Genel performans durumum nötr ve biraz pozitif yönde. Ama şu sıra bunu olumlu bir gelişme olarak görüyorum. Çünkü daha kötü olmasını önledim. Pasif bir ilerleme mevcut.

alexander666235

Venüs Yolcusu
psikolojik kısımları aktarımınız on numara(y)Çoğu durumumuz ortak:
Yaşıtlarımdan daha az yetişkinim gibi geliyor
Sorumluluk alma menzili
Sorumluluk alınca otokontrolün de gelişiyor. Ben ise daha temel basamakları atlıyorum.
sesinizin kalınlaşmasına sevindim.Semen retention etkisini göstermiş diye düşünüyorum.Süreçte rüyalanma oldu mu?

Targetlock

Deneyimli Üye
psikolojik kısımları aktarımınız on numara(y)Çoğu durumumuz ortak:
Yaşıtlarımdan daha az yetişkinim gibi geliyor
Sorumluluk alma menzili
Sorumluluk alınca otokontrolün de gelişiyor. Ben ise daha temel basamakları atlıyorum.
sesinizin kalınlaşmasına sevindim.Semen retention etkisini göstermiş diye düşünüyorum.Süreçte rüyalanma oldu mu?
Teşekkür ederim. Henüz rüyalanma olmadı.

Targetlock

Deneyimli Üye
43 GÜN 10 SAAT :

NF:
Krizler gelmiyor şimdilik. Arada soğuk duş alıyorum. Göz teması kurma oranım arttı.

Sınavım bitti. Normalden çok daha fazla zorladılar. Benim disiplinsizliklerimle de birleşince kötü geçti dostlar.
Bundan sonraki 8 haftama daha fazla odaklanacağım.

None

Emekli Moderatör
Yolu yarılamışsın bile,tek seferde mezun olucaksın

Targetlock

Deneyimli Üye
Evet, artık zamanı geldi. İleride bu satırları okuyup gururlanacaksın. Ben ise ileriyi görebilen ve onu şekillendiren kapasiteyim. Planlarını kurup işleyeceksin. Sürekli gelişeceksin. İyiden de kötüden de faklı şeyler öğrenecek ve kendine yarayanı alıp yaramayanı savurup atacaksın tek kalemde.

Bilmem kaç gün sonraki ilerlemeni de yazacaksın. Geriye dönüp baktığında bu yazdığım yazıyı göreceksin. Sana, senin istediğin hayat için elimden geleni yaptığımı göreceksin. Planları uyguladıkça gelişeceksin. Sonra bir kere daha anlayacaksın ki aklınla çizdiğin rota , sadece heveslerinle çizdiklerinden daha zor fakat daha tatmin edici.

Bundan 2 ay sonra amaçlarından birini daha başarman dileğiyle..

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6