Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Çöküş ve Çıkış

Targetlock

Deneyimli Üye
45 GÜN 12 SAAT :

Süreç şimdilik iyi gidiyor. Birkaç güne krizler gelecek. Hissediyorum.
Sürecin olumlu etkilerinden göz teması konusu sivrildi. Çelik gibi göz teması kurabiliyorum. Duygularımı kontrol etme konusunda daha başarılı olduğumu hissediyorum.
Bunlar ne demek ?
Yeni krizler yolda demek. Geçen seferki 54 günlük sürecimde 5 10 ciddi kriz art arda gelmişti. Ben haza odaklanmıştım. Lakin şimdi silahlandım. Bekliyorum. Bakalım savaşı kazanacak mıyım ?

Şimdi gelelim diğer konulara.
Bilinçaltım "Diyet yap!" alarmı veriyor. Elbette ki gelişime odaklanan sesi dinlemem lazım. Biraz çile çektirecek ama bakalım.

Diyet günlerini de sürecin yanına iliştirebilirim. Ya da yer yer sonuçları yazarım. Bakalım oraya daha karar vermedim.

Bu arada ekonomi konusunda nasıl ilerleme sağlarım onu düşünüyorum. Kaynaklara ve önerilere açığım.

Targetlock

Deneyimli Üye
46 GÜN 13 SAAT:

Sabah krizle güne başladım. Krizi atlattım. Odaklanmam artmış durumda. Birkaç saat de yürüyüş yaptım. Şimdilik iyi gidiyor süreç.

Diyete bugün başladım. Bakalım şubata kadar durum ne olacak.

KENDİME NOT : Zaman yönetimi konusunda biraz daha gelişmen gerek. Biraz da bakıma özen göster. Evdesin diye saldın kendini. Yüzün gözün birbirine girdi.

Targetlock

Deneyimli Üye
47 GÜN 11 SAAT :

Krizler bugün de geldi. Savaştım kazandım.

Şimdi benim sorunum şu ki daha tam olarak sistem oturtamadım. Bedel - ödül sisteminde hep kolaya kaçtım küçüklükten beri. Bu da zorluklarla savaşmamı engelliyor bazen. Geleceğe karşı umutsuz olmaya başlayacağım önlem almazsam.

4 ana hedefim var. Bu ana hedefler de kendi içinde dallanıyor.

Zaman yönetimi konusunda ise en kısa sürede saat edinmem gerek. Erken kalkmalara tekrar başlamam gerek.

Fikir almam lazım sizden arkadaşlar. Üretken ve verimli olabilmek için bir rutin arayışındayım. Boş vaktim de olsun ama işimi de halledebileyim. Diğer hedeflere de ulaşabileyim.

Bahsettiğim rutin için fikir verin lütfen. İdeal bir sistem kurmuş olalım. Ufak ufak hayata geçirelim.

None

Emekli Moderatör
zaman yönetimi için swot analizini inceleyebilirsin faydası olur

Michael Scott

Emekli Moderatör
Üretken ve verimli olmak için ajanda tutuyorum(bullet journal).Genel hedefler aylık,haftalık ve günlük şeklinde.Odaklanmak için de forest uygulamasını kulanıyorum.İşe yarıyor tavsiye ediyorum ?

Gelişimsabırister

Uranüs Yolcusu
Namaz kılıyor musun bilmiyorum ama kılmıyorsan da önerebilirim. Sabah öğlen ikindi akşam yatsı şeklinde bölebilirsin günü. O aralıklara hedeflerini yazabilirsin pratik olur. Çok ayrıntı yazma mesela: Öğlen ikindi arası 30 sayfa kitap okuncak gibi. İkindi akşam arası spor. Zamanı nasıl geçireceğine karar verirsen yönetebilirsin.

Targetlock

Deneyimli Üye
48 GÜN 12 SAAT :

Bugün pek kriz gelmedi. Yürüyüş yaptım. Derslerime çalıştım. Sonraki sınavı düzeltmem gerekiyor. O nedenle bu 8 hafta sağlam çalışmam gerek.
Diyet konusu bugün biraz arka planda kaldı. Ama yürüyüş de yaptığımdan çok sorun etmiyorum.

Karantina süreci ve havaların kötü olması beni huzursuzluğa ve tembelliğe itiyor. Bununla mücadele etmem gerek. Bu tembelliği de telefona kaçarak mümkün hale getiriyorum.
Bu kötü alışkanlığı biraz dönüştürmenin zamanı geldi.

Faydasızca vakit geçireceğime günde 2 saatimi ekonomi ve yatırımla ilgili bilinçlenmeye ayıracağım. ( Bu instagramda geçirdiğim boş vaktin acısı için)
2 saatimi de mantık bilimi için ayırmayı düşündüm. ( Bu da wp ve diğerleri için)

Targetlock

Deneyimli Üye
49 GÜN 10 SAAT:

Sabah sabah çok kriz geliyor. Kontrol ediyorum. Enerji artışı ve odaklanma mevcut. Yürüyüşe çıkıyor epey de geziyorum. Evde sıkıldım. Sistemimi yavaş yavaş oturtmaya başladım.
Buraya günlük yazmayı çok seviyorum.
Soğuk duşu son birkaç duş bıraktım.
Kişisel bakım mevzusunu ise halletmeye çalışıyorum. Mağara adamına döndüm iyice. Tavsiye ettiğiniz bakım ürünleri varsa not alacağım. Dış görünüşü basit bulur ve önemsemezdim. Şimdi gereken değeri vermeye karar kıldım.

Hazzı erteleme konusunda hala zorlanıyorum. NF iyi gidiyor günün geri kalanında da iş ahlakı ve hazzı ertelemeyi oturtmam lazım iyice. Bunun da temellerini atmış durumdayım.
Yükseliş trendine girmeye , karakterime , yaşamıma pozitif yönde etki edecek ne varsa katmaya çalışıyorum.

Basit ama etkili olayları basit olduğundan dolayı çok suistimal ettim.
Yüzleşmem gereken önemli bir mevzu vardı cevabı da biliyordum. Ama yüzleşip gerekenleri yapmıyordum. Gözümde büyüttüğüm bu konu, uzun zamandır bilinçaltımda dönüp durdu.

Attila nın sözüyle başlamak istiyorum konuya : " En değerli çabalarınızın arkadaşlarınız tarafından lanetleneceğini bilin. Siz mükemmel oldukça en çok acıyı çekecek onlardır. Eğer hareket ve istekleriniz onları tehdit etmiyorsa, önemsiz biri olma yolundasınız demektir. "

Düşünüyorum da yersizce ödün verdiğim zamanlar çok oldu. Bu özsaygımın önündeki en büyük engel olarak zirvede yerini alır. Durumu aşıyorum şükür. Ama anlatayım. Silik bir hayat yaşamak daha az cesaret ister. Daha az var olma cesareti ister.
Silik bir hayat yaşamazsan ortada olursun. Gözler ve sözler seni hedef alır. Kötü niyetli kişilerle , zorbalıkla , kavgayla , engellemelerle, bazen yalnızlığa itilmekle karşı karşıya kalabilirim mesela. Ancak tüm bunlara rağmen dolu dolu kendi hayatımı yaşayabilirim. Kararlarım özneldir. Doğruya pek çok yönden varılabilir. Kararlarım belirlenmiş bazı kalıplara göre gitmiyor diye yanlış olmak zorunda değil. Doğruya iyi niyetliysen , aklın çalışıyorsa ve sebep sonuç ilişkisi de kurabiliyorsan elbet varırsın zaten.

Gelelim bana. Silik bir yaşam daha az sorumluluk içeriyor. Yer yer korkularım oluyor. Yanlışa yanlış demekten çoğu zaman çekiniyor ve "Aman, arkadaşlarımla hep iyi geçinmeliyim." mantığıyla gidip ödün veriyorum. Bu duruu engelleyecek özellikleri en baştan çalıştırmayı reddettiğim için de olay anında sonuç almak zorlaşıyor.
En temel hatam "Herkes beni sevmeli" mantığıyla ilerlemem oldu. E sonuç ? Kendi hayatımı yaşamaktan çekineceğim ve bundan da rahatsızlık duyacağım bir kıvama geldiğimde, artık bilinçaltım da alarm vermeye başladı ve beni sorgulamaya itti.
Buradaki dediğim olay ego ile karıştırılabilir. Durum biraz daha farklı. Gerçeklerle alakadar olmak ve karakterimin kötü yönlerini kontrol edip yararlı bir şekilde yaşam sürmek istiyorum. Buradaki yararlı yaşam , rasyonellikle alakalı bir durum.

Çabalarımla aldığım sonuçların , hareket ve isteklerimin, bir başkasını tehdit etmesinden korkuyordum. Hala bu korku tam aşılmış değil. Ama hatrı sayılır bir kısmını geride bıraktım.
"Bu durum ahlaki mi ? İyi bir insan olacak mıyım bu şekilde davranırsam ? " diye düşündüğüm anlar da oldu. Jordan Petersonun detaylandırması cuk diye oturdu. Ben zararsızla iyiyi karıştırıyordum.
Durumun farkına vardığımda aslında korkakça davrandığımı gördüm. Korktuğum şeyleri sıraladığımda aslında öyle korkulacak pek bir olay yok yani. Abartmışım.
Kendi hayatımı , bir başkasını tehdit edecek diye silik yaşamanın aslında ahlak dışı olduğunu böylece fark ettim.
Bunu Attila da dile getiriyor - ki kendisi bizden epey uzak yıllarda yaşamıştır- öyleyse bu durum, yüzleşilmesi ve aşılması gereken olağan bir durumdur diye düşündüm. Abartılarım son buldu.

Bu kararımdan sonra ise "Tehditlerle mücadele kısmında ne yapacağım ?" diye düşündüm. Cevabım ise net : Kendimi iletişim kanallarıyla net bir şekilde ifade edip dimdik duracağım. Fiziksel olarak da kendimi savunacağım.

Fiziksel olarak savunma kısmı için ise dövüş sporlarıyla ilgileniyorum. Savunma sporu ile ilgilenmek insanı daha güçlü , daha yıkıcı fakat daha medeni biri haline getiriyor.

asdf1234

Mezun
Gün 20 de bitti.
Krizler volta attı fakat ben kazandım. Çünkü kendimi kontrol etmeme yardımcı olacak yetenekler geliştiriyorum. Eminim ki tekrar gelecekler.
Howaed Stark ın sevdiğim bir sözü var : Ortada barış varsa birinin daha büyük bir silahı vardır.
Dün olan savaşı ben kazandım. Savaşım kendimle. Yani karşı tarafı bilen istihbarat servisim de var. Avantajlıyım. Silahları geliştirmeye devam edeceğim.

Komitelerin yaklaşması sebebiyle bugünden itibaren 1 aylık kampa gireceğim. Ödül olarak ise iyi geçen her gün için gün sonunda 1 bölüm dizi var.

Artık diyet mevzusunu da kontrolüm altına almam gerekiyor. Kendimi bu konuda rahatsız hissediyorum. Bir şeyleri değiştirmem gerekli.

Aralık 6 ya kadar çalışma kampım devam edecek.

Buraya harika bir video bırakayım.

Çeviri ekibi müsaitse bu profesörün diğer videolarını ve instagramdaki uzun videolarını çevirebilir mi?

Kesinlikle katılıyorum. Jordan Peterson tam manasıyla ihtiyacımız olan kişi

Targetlock

Deneyimli Üye
50 GÜN 12 SAAT:

Sabah saat 7 de uyandım güneş doğmamıştı. Oturdum işimin başına. Kahvaltı hazır olana kadar hallettim gitti. Odaklanmam hoşuma giden bir seviyeye gelmeye başladı. Ama hala "İşte bu!" diyeceğim bir seviyede değil. Mükemmelliyetçi bir düşünce yapısıyla hareket ediyordum. Bu durumun dezavantajları ve avantajları var.
Avantajlarına örnek verirsem kalite standartları , arge gücü
Dezavanajlarına örnek verirsem hedefe ulaşana kadar ilerlediğim yolu bir gelişme olarak görmememdir. Eğer başlangıç ve sona yeteri kadar uzaktaysanız kendi zihninizle baş başa kalırsınız. İşte bu noktada motivasyon etki etmiyor. Burada mükemmelliyetçilik çöpe götürüyor süreci. "Ya hep ya hiç " mentalitesini dozunda kullanmak gerekiyor. Bu konuda daha duyarlıyım.

Kriz falan gelmedi bugün. Ama gece gece bir enerjiyle uyanıyorum son zamanlarda. Kalkıp koşarım yani o derece. Nedendir çözemedim. Bazen sabahleyin bazen de gece yatmadan krizler geliyor. Bunlar anlık ve güçlü krizler. Ancak atlatılabilir.
Benim için mücadeleyi sonuna kadar hak eden kriz şekli , uzun süren ve güçlü krizlerdir. Bunları aşması inanılmaz iyi.

Ekonomi konusunda profesörlerin youtube kanallarında geziyorum. Bir temel oluşacak elbette zamanla. Terimlere daha hakim oldukça elbette analiz kitapları veya videolarıyla uğraşacağım.
Öğrenci olduğumdan ve günüm yer yer yoğun olduğundan daha çok yatırım kısmına yönelmek istiyorum.
Öyle piyango mentalitesiyle bir koyup milyon kaldırmaktansa bir koyup beş kaldırmak bana yeter.

Giyim konusunda bir kararımı uygulamaya geçireceğim. Bunu da iliştireyim buraya. Sade ve oversize giyinmeyi tercih edeceğim. Uzun zamandır da aklımdaydı. Moda olmadan önce yani.
Yani dar dar giyip rahatsız olup vücudumu göstermek yerine genişçe giyip vücut hatlarımı gizlemem daha hoşuma gidiyor. Ayrıca burada bencillik yaptığımızı da düşünüyorum. Şöyle ki etrafımızdaki kadınların çoğu daracık giysilere hapsolup dekolte giymeyi tercih ediyor. Sebebi ise biz erkekleriz bana göre. Neden ? Yani kendimizin ve isteklerimizin farkında olup insan ilişkilerine cinsel ilişki ve sekse dayalı hiyerarşi gözüyle bakmasaydık bu duruma gelmezdik.
Elbette her kadın ve her erkek için demiyorum bu dediklerimi. Ancak olay bizim bilinçsizleşmemizden dolayı primat düzeyine iniyor.
İnsan ilişkileri git gide primatlaşıyor. İki taraf da huzursuz oluyor falan. Gerek var mıydı yani ? Biz erkekler daha kendimizi bulamamış haldeyken kadını da anlayamayız. Çoğumuz da ergenlik ve ötesi yaşlardayız. Eksik yönlerimiz çok fazla. Dediğim gibi saf olarak vücuttan ibaret görmeyi reddediyorum. Aynı saygıyı kendime de gösteriyorum. Bu yüzden oversize giyinmeye karar verdim.

Burada nf sürecimi ve günümü özetlerken başka konular hakkında da yazmaya bayılıyorum. Geçmişte düşündüğüm ve tam olarak şekillenmesi için bilinçaltıma attığım mevzuları böyle yer yer paylaşmayı seviyorum. Bu mevzular o sıra düşündüklerime bazen keyfime göre geliyor. Eminim ileride okurken eğleneceğim.

Targetlock

Deneyimli Üye

Erteleme davranışı adına gördüğüm en keyifli ve gerçekçi video.

Targetlock

Deneyimli Üye
51 GÜN 15 SAAT :

Sabah krizlerle uğraştım. Öğlene kadar krizlerim sürdü. Sonra atlattım tabi.

Derslerimle uğraşmadım bugün. Daha çok ekonomi ve yatırım konularına eğildim.
Bu konuda izlemem gereken videolar var. Bilinçsizce davranmaktansa biraz bilinçlenmek iyidir.
Birkaç aya bu konuda iyileşip gerekli yatırımlar için para da biriktirip sonuçlarını da yazmak nasip olursa yazacağım.

Psikolojik olarak hissettiklerimi ele alayım. Kendime saygım arttı. Artıyor da. Kadınlara saygım da daha fazla artmış durumda. Bu durumdan gayet memnunum.
İnsan olarak hak edene hak ettiği değeri vermekten mutluluk duyuyorum.

Kadınları neden cinsel obje olarak görüyoruz?
İşin doğrusu bu mu?
Hayır. Biz dürtüleriyle hareket etmeye alışmış olan erkekler burada eksik olduğumuz noktanın yüzümüze vurulmasından hoşlanmıyoruz.
Bir kadın ilişkinin gereklerini bir erkekten talep edecek. Bu durum sadece cinsel olarak değil tabi ki. Duygusal olarak da belirli talepler sunulacak erkeğe. Pek çok talepler sunulacak da biz erkekler bununla baş edemeyecek kadar zayıf düştüğümüzden reddediliyoruz. Doğru olan yapılıyor. Talepleri karşılayamıyorsan sen git başkası gelsin yani. Mantıklı bir hareket. ( Talepler hastalıklı değilse.)

Dürtüleriyle hareket etmeye alışmış birisine reddedilmek tabi ki de ağır gelir.
Acaba nerede hata yaptım diye soruyoruz?
Nerede hata yaptım?
Ortada bir geri kalmışlık mevcut. Biz bu kısmı görmek yerine, durumu cinselliğe çekip birlikte olmak için taklitlere giriyoruz. Sonunda dar bakış açımızla genel yetersizliğimiz birleşiyor ve reddediliyoruz. Sonunda objektif bir analiz yerine "Nerede hata yaptım?" diyoruz.
Hiçbir yerde hata yapmadan taklitlerle, kasılmalarla gide gide sonunda cinsel ilişki yaptık diyelim.
Ee bitti mi yani?
Erkek için evet. Çünkü bakış açısı dar. Kadın için beklentiler, dediğim gibi daha çeşitli. "Tamam cinsel ilişki yapmış olabiliriz ama tüm ilişki de cinsel ilişki mi be adam" diye düşünüyor olabilirler. İlişkinin doğasında varolan diğer beklentiler için biz erkek tarafında ampul hala yanmıyor tabi. Kadın da kendini kullanılmış hissediyor.

Erkek için yetersiz olmak ( yetersiz olduğunun hissettirilmesi) hiç iyi bir şey değil. Ama güçlendiriyor erkeği. Nf yaptıkça mesela bu duygusal durumla baş edebilecek ve dönüp kendimizi sorgulayabilecek kıvama geliyoruz bence. Otokontrolümüz arttıkça da kadınlara karşı bakışımız haliyle daha gerçekçi temele oturuyor bence.

Demem o ki seksin anlamını abarttık. Tüm ilişkiyi cinsel ilişki zannetmeye başladık ve bu bize zarar veriyor.

Targetlock

Deneyimli Üye
53 Gün 13 Saat :

Verimimi artırmış durumdayım. Derslere daha odaklı haldeyim. Birkaç günde bir enerji geliyor. O günden sonraki güne erken uyanıyorum. Az uyku yetiyor. Bugün o enerji patlaması var üzerimde. Yarın erken uyanabilirim. Krizler geliyor. Bu sefer otokontrolümde gelişmeyi görebiliyorum.
Krizlerin önümdeki 10 gün boyunca şiddetli geleceğini düşünüyorum.
Silahlarım hazır. Rahatım. Bakalım ne olacak ?

Ekonomi ve yatırım konusunda gelişmek için çabalıyorum. Yaklaşık 10 saatimi bu işe verdim. Devamını da getireceğim. Daha temel mevzularla ilgileniyorum. Henüz bu konuda keskinleşmedim. Uzmanlaşıp en ince ayrıntısına kadar hakim olmak gibi bir derdim yok. Fakat bilinçli bir insanın bilmesi gereken miktarın bir iki tık üstü beni kurtarır.
Bu konu devam etsin bakalım 6 ay ila 12 ay arasında düzenli olarak eğilirsem ilk etap sonuçlarını alabilirim.

Mantık bilimi ile ilgili kaynak araştırmaları yapıyorum. Yakında yumulacağım buna da.

Diyeti ilerletme konusunda hala eksiklerim mevcut. Bir miktar daha sporsuz kalıp durumu idare etmem lazım.
Bu duruma bir çözüm bulacağım yakında.

Şimdi gelelim sorumluluk alma mevzusuna. Basit ama umursamadığım işleri ( yatağımı , odamı toplamak , market ve fırın alışverişi) kardeşime kitlemeyi bıraktım.
İşler basit. Süreklilik istiyor. Bu süreklilik mevzusunda biraz ilerlediysem işte bu rutinlerden dolayıdır.
Sorumluluğu bitirir bitirmez minicik de olsa ödül mekanizmam çalışıyor. Beynim de diyor ki level 2 ye geçiyoruz. Biraz daha dopamin.
Derslerin başına geçiyorum. Level 2 yi tamamlayınca beynim level 3 ü istiyor. Daha zor olan derslere atlıyorum. Bu böyle gidiyor. Halimden memnunum.
Çıkıp 10000 adımdan aşağı olmamak üzere yürüyüş yapıyorum. Biraz daha iç huzurum artıyor.

Devam edelim bakalım.

Targetlock

Deneyimli Üye
55 GÜN :

Kriz üzerine kriz geliyor. Sabah şiddetli krizle güne başlıyorum. Bazen öğlenden sonra da geliyor. Gece de şiddetli krizler geliyor.
Ama enerjim artmış durumda. Odaklanmam da artmış durumda. Cildimde iyileşmeler fark ediyorum.
Bu kriz zamanlarını bekliyordum. Tahminim 65. güne kadar krizler yoklar.

Duygularıma hakimiyetim arttı. Şimdiye kadar gördüğüm etkilerde memnunum.

Gelelim ekonomi ve yatırım konusuna. Bu konuda bilinçlenmeye devam ediyorum. Bakalım yatırımlarım konusunda vakit gelince before after yazarım belki.
Ders konusunda canım sıkılıyor. Bu önümdeki 3 gün tekrar yapacağım. Ciddi ciddi tekrar edeceğim. Bakalım ikinci kurulum için 6 haftam kaldı.
Umarım ciddi bir ilerleme sağlarım.

Spor ve diyet konusuyla şu an ilgilenemiyorum. Yürüyüş hariç. Yürüyüşe çıkıyorum.

Tanjiro

Merkür Yolcusu
Dostum sürecini takip edeceğim. Bende süreçteyim. Karşılıklı olur umarım. Gereksiz bir motivasyonum var. Hatta burdan yeminim olsun eğer kaybedersem sitedeki 5 kişiye 5 kitap hediye edeceğim.

Targetlock

Deneyimli Üye
56 GÜN 12 SAAT :

Sabah krizle güne başladım. Krizi atlatıp çalışmalarımın başına geçtim. Akşama kadar ara ara krizler geldi durdu. Akşama kadar işlerimle ilgilendim.
Duşa girdim. Sonra yürüyüşe çıktım. Epey yürüdüm. Diyeti yapamıyorum bu sıra.

10 günlük çizelgelerimi hazırladım. Ders programı ve ek işlerimi birazdan yerleştireceğim. İnşallah ilerlemeyi düşündüğüm konuları programa yerleştirip kayıt altına almak istiyorum. Üç ayda bir form analiz yapıp devam etmeyi tasarlıyorum. Kendimi geliştirmek istediğim belli başlı alanlar var. Umarım kafamda netleştirip hayata geçirebilirim.
90 günden sonra da günlük yazabilirim.

Targetlock

Deneyimli Üye
Attilanın disiplin ile ilgili söylediği sözler hala geçerliliğini koruyor. Arada gelip okuyup fikir tazelersin diye buraya bırakıyorum:

Disiplin baskı değildir. Hunlardan beklenen doğru davranışların kendilerine öğretilmesidir.

* Hunlar her zaman disiplini hoş karşılamayabilirler.

* Disiplin kişiliğin kaybı anlamına gelmez.

* Akıllı komutanlar gereksiz derecede sert ya da fazla esnek disiplinin Hunların moralini bozacağını bilirler.

" En değerli amaçlara çok zor ulaşıldığını unutmayın. Zafer kolay kazanılıyorsa kendi isteklerinizin değerli olup olmadığını sorgulamalısınız.

* Başarı, her çeşit düş ve cesaret kırıklığını yenen muazzam zorlu bir çalışmanın sonucundur. Başarıya karmaşık strateji ve taktiklerle değil, ancak görevinizi sürekli yerine getirerek ve liderliğin sorumluluklarını uygulayarak ulaşabilirsiniz.

Targetlock

Deneyimli Üye
58 GÜN 4 SAAT :

Hayvan gibi çalışma modumuzu açık unutalım birkaç gün.
Şimdi vaktim dara düşmemişken yapacağım ayrıntılı çalışmalar son iki hafta beni rahatlatacak. Zihin haritaları ile çalışmayı seviyorum. Kendi zihin haritalarımı yapıyorum. Bazı konularda ciddi yardımı dokunuyor.
MindMaster uygulamasını kullanıyorum bilgisayar üzerinden. Akşama kadar sıkı çalışıp yazarım tekrar.

Gelelim diğer mevzulara.
Yoğun krizler günde iki üç kere geliyorlar.
Sesimde bir miktar değişme var heralde. Bir kızdan sesimin güzel olduğu konusunda iltifat aldım. Açık konuşayım hoşuma da gitti bu olay ?
Kulaklığımı takıp yürüyüş yapıyorum.
Duygularımı daha iyi kontrol edebiliyorum. Kaos anlarında sakin kalabilme özelliğim gelişti.
Cildim gözüme daha iyi geliyor.

Ekonomi konusunda bilinçlenmeye devam ediyorum.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6