Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Çöküş ve Çıkış

Targetlock

Deneyimli Üye
Eveet 18. Gün geride kaldı.

Zerre uykum yok şu vakitte.
NF : 2 sağlam kriz geldi. Aştım.

Soğuk Duş: Tüm duşu soğuk alıyorum artık. Buz gibi suda 10 dk dan aşağı kalmıyorum. Resmen 3.gözüm açılıyor. Anında kendimi enerjik hissediyorum.

Detoks : Bugün değil lakin dün 8 saatlik gün ortası detoksum vardı. Bugün 4 saat falandır.

Spor : Yürüyüş yapıyorum. 12 km yürümüşüm bugün. Fitnessa gitmeden bari kilo almayayım mantığıyla yaptığım bir şey bu. Asıl değişimi fitness getirecek onu da yazarım ileride inşallah.

Ders : Notları slaytları bir güzel tekrar ettim. Hafızamda iyileşme var birazcık. Odaklanmam arttı.

Sosyal durumlarda iyileşme mevcut. Karşımdaki kişiye de daha odaklıyım.
Zaten rahat bir yapım vardır ama biraz da soğukkanlılığın sakinliği çöküyor üzerime. Kendime güvenim arttı. (Dijital detoksta ilerledikçe sosyal olaylarda gelişim iki kat artıyor.)

Kendimi konfor alanından çıkmak için minik minik görevler veriyorum. Başardıkça kendimle gurur duyuyorum.

Targetlock

Deneyimli Üye
İşte şu an şiddetli bir sabah krizi geliyor.
Peki ne yapıyoruz?
İçgüdülerimizi kontrol ediyoruz. Geldiği gibi gider.

Kriz anlarında o anları bastırmak yerine dünyayı durdurup krizimle yüzleşmem gerekiyor. İleriki hedeflerimi de düşünüyorum. Basit bir zevk ile kıyaslanamaz ve biliyorum ki zevklerime boyun eğmem demek beni aciz bir insan yapar.

Bu bana özsaygı olarak geri geliyor. Her kriz anının şiddetli bir tepe hali var. Sonrasında inişe geçiyor ve otokontrolüm bana muhakkak bir ödül getirir.
Sürecin ödülleri krizler ile paketlenmiştir. Krizi aş ödülü al.

Targetlock

Deneyimli Üye
19.gün geride kaldı..

Bugün yine kriz geldi. Bastırmak için farklı şeylerle uğraşmadım. Orurdum kapadım gözlerimi. Yönetmeye başladım. Kim patron anladı ve gitti. Sonra mis gibi full soğuk duşa girdim. 19 günün 11 i komple soğuk duşla geçmiş.

Derslere bir miktar odaklanmam arttı.
Yürüyüşü yaptım.
Dijital detox şu sıra pek mümkün değil.
Sabah kalkma konusunu yapamadım şu sıralar. Uyku düzenim değişti.
Kahve içiyorum. Kafein ekstra stres de yapıyor malum.

Targetlock

Deneyimli Üye
Dün hasta halimle buz gibi suyun altına girdim. Hastalığım resmen iyileşti. Öncekine göre daha iyi hissediyorum. Soğuk için bir taktiğin veya tekniğin var mı?

Soğuk duş gerçekten harika. Tabi ki de taktiğim var. Soğuk duşa ilk defa sıcak suyun ardından şoklama ile başladım. Tabi o zaman yerinde duramıyorsun haliyle.
8 kere 15 er saniye dayanmıştım.

Sonra fark ettim ki hassas sinir uçlarının olduğu yerlere birden uygulayınca bir süre sonra soğuk su üzerine tam kontrol sahibi oluyorsun. 11 duşun 10 tanesini baştan sona soğuk duş ile aldım.

Soğuk suyu ilk önce bel altına bas. Sonra bacaklardan yukarı doğru soğuk suyu yavaş yavaş çıkar.

Ardından direkt göğüs ve omuza soğuk suyu çıkar. Sonra çene ve ense köküne suyu 1 2 dk tut. Artık soğuk suya hassasiyetin kalmıyor.

Targetlock

Deneyimli Üye
Gün 20 de bitti.
Krizler volta attı fakat ben kazandım. Çünkü kendimi kontrol etmeme yardımcı olacak yetenekler geliştiriyorum. Eminim ki tekrar gelecekler.
Howaed Stark ın sevdiğim bir sözü var : Ortada barış varsa birinin daha büyük bir silahı vardır.
Dün olan savaşı ben kazandım. Savaşım kendimle. Yani karşı tarafı bilen istihbarat servisim de var. Avantajlıyım. Silahları geliştirmeye devam edeceğim.

Komitelerin yaklaşması sebebiyle bugünden itibaren 1 aylık kampa gireceğim. Ödül olarak ise iyi geçen her gün için gün sonunda 1 bölüm dizi var.

Artık diyet mevzusunu da kontrolüm altına almam gerekiyor. Kendimi bu konuda rahatsız hissediyorum. Bir şeyleri değiştirmem gerekli.

Aralık 6 ya kadar çalışma kampım devam edecek.

Buraya harika bir video bırakayım.

Çeviri ekibi müsaitse bu profesörün diğer videolarını ve instagramdaki uzun videolarını çevirebilir mi?

Targetlock

Deneyimli Üye
21. Gün bitti.

3 haftayı geçtim. Bir yılın %5 i ne denk geliyor.

Şimdi gelelim olaylara.
Kriz kriz kriz kriz!! Yakında dopamin geri çekilir ve ben bir şey hissetmem diye düşünüyorum. Yaklaşık 1 ay da böyle devam edeceğini öngörüyorum. 54 günlük sürecimde böyle olmuştu.

Özsaygımın daha fazla artması için çalışmalar yapmam gerek.

Yürüyüşü düzene oturttum. Giren kaloriyi de azaltsam biraz daha iyi olacak.

Daria nın bndf ile ilgili önerdiği makale gerçekten ilgimi çekti.

Bu konuyla ilgili tüm çalışmalarım hazır.
4 sene sonra kendimi nasıl görmek istiyorsam akşam yazacağım. Buraya yazacağım ki kendimi ayrıca sorumlu hissedeyim.Bu çalışma aynı zamanda Toronto Üniversitesi Klinik Pkoloji Profesörü Jordan Petersonun önerisidir.

Arkadaşlar tavsiyeleriniz olursa eklemekten çekinmeyin.

Savascı

Deneyimli Üye
Sence ne olabilir ceza?
Dostum ben olsam kendime çok ilginç cezalar veririm. Bu konularda kendime hiç acımıyorum :) , Mesela 1 gün boyunca telefon yasaklama , 30 dakika koşmak , acı biber yemek , 1 hafta boyunca sevdiğim çikolatayı yasaklamak , 1 ay boyunca hiç dizi izlememek , 1 hafta youtube'a girmemek vs. İlgi alanına göre bir ceza belirleyebilirsin, yeter ki bu ceza sana bir daha yapman gereken şeyleri ertelememeyi öğretmeli dostum

Targetlock

Deneyimli Üye
Dostum ben olsam kendime çok ilginç cezalar veririm. Bu konularda kendime hiç acımıyorum :) , Mesela 1 gün boyunca telefon yasaklama , 30 dakika koşmak , acı biber yemek , 1 hafta boyunca sevdiğim çikolatayı yasaklamak , 1 ay boyunca hiç dizi izlememek , 1 hafta youtube'a girmemek vs. İlgi alanına göre bir ceza belirleyebilirsin, yeter ki bu ceza sana bir daha yapman gereken şeyleri ertelememeyi öğretmeli dostum
Aklına başka cezalar ve ödüller gelirse yazar mısın?
Ben de buraya etkinliğin karşısına tek tek cezası ödülü şeklinde yazarım

Savascı

Deneyimli Üye
Aklına başka cezalar ve ödüller gelirse yazar mısın?
Ben de buraya etkinliğin karşısına tek tek cezası ödülü şeklinde yazarım
Olur dostum aklıma geldikçe yazarım.Ama ilgi alanlarını bana özelden veya buradan yazarsan sevinirim, çünkü ilgi alanları önemli.Mesela tarih seviyorsun,o zaman ödül şu olur; tarihi bir film izlemek ya da belgesel olabilir.Hiç ilgi alanın yoksa bu da sıkıntı değil,bu seferde ilgi alanını keşfetmeyle alakalı ödüller verilebilir.

Targetlock

Deneyimli Üye
23 GÜN 14 SAAT.
Sabah uyanıp odamı topladım ve düzene uyum sağlamam konusunda minik bir adım atmış oldum. Eskiden bunu yapmazdım.

Akademik açıdan verimli bir gün geçirdim. Sebebi öncelikle akşam 20 ye kadar digital detox uygulamasını kullanmamdır. Bana boş vaktimi kazandırdı.
Ben de bu vaktimi sınavlar için ön hazırlıkta kullandım.

Krizler bugün gelmedi.

Fast food ile beslenmek istedim. Ders çalışmaktan kaçmak istedim. Digital detoksu bilgisayar kullandığımdan birazcık bozmak istedim. Lakin Youtube da sadece ihtiyacım olan kadar vakit geçirdim. Biraz da forumda vakit geçirdim. Geri kalan her şey ders ile alakalıydı. Fast food yemedim. Ders çalışmaktan da kaçmadım. Lakin bu sefer sonlara doğru odağım azaldı. Bu durumu iyileştirebilirim.

Beynime istediği dopamini vermeyince öfkelendiğimi ve bahaneler bulmak istediğimi gördüm. Daha sonra bu öfkemi özsaygıya dönüştürmek için hedeflerimi hatırlattım kendime.
Bahaneler bulmak ise işin sinsi ilerleyen kısmı. Bahaneler bulmaya başlayınca kendime karşı kasıtlı olarak daha gerçekçi davrandım. Bahane bulan tarafım olayların daha fazla katlanarak gerçekçi hal aldığını görmek istemedi ve pes etti.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6