Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

NOFAP Başlangıç Günlüğüm{Hedef 90 Gün}

hasanmertayd

Merkür Yolcusu
Bıraktım sandınız demi :))

Yakın zamanlarda 9,5,18,9,20 süreçlerim oldu 5 gün önce dopamin orucu yaptım, kısabileceğim ne varsa kıstım, 4 günde bile iyileşme yaşadım.

Karbonhidradlarda dahil olmaz üzere tüm glutenli besinleri kestim ve aktif olarak çikolota türevi gıda lar tüketmiş olduğum zamana rağmen zira çikolota tüketiminden dolayı bir anda şekerin kesilmesi ve bu kadar kapsamlı kesilmesi aşırı zor krizlere sebep oluyor, bir araştırmada kokainden 8 kat daha fazla bağımlılığı olduğu söylenmişti bilim adamları tarafından.

Beyin, Nöroloji, Sinir sistemi, biyokimya ve bedenimizle ilgili bilimsel makaleler, kitaplar, belgeseller ve televizyon programları izledim, okudum.(Dopamin diyeti zamanımda) gelişim konusunda, Dopamin ve Serotonin ilişkisinin önemini çok daha fazla anladım ve endorfin hormomunın bağımlılıkda krize sokma durumunda ne kadar etkin bir nörotransmitter olduğu öğrendim.

Nofap sürecim ise inişli çıkışlı devam ediyor eğer nofap olmasaydı, diğer alışkanlıklarımında ne kadar zararlı olduğunu algılayamıyacaktım, nofapa olan saygım çok yüksek PMO illletinfen müzdarip birisi olarak yaşamış olduğum psikolojik sorunlar nedeniyle. 20 günlük sürecimde doğrusu bayaa bi alfa hissettim bulunduğum ortamlarda, atılgandım,ön plandaydım, sorumluluk üstleniyordum sürekli, insanlarla sohbet ederken gözlerine kedintisiz bakıp, göz temasını kesmeyip gözlerimden çıkan enerjiyi hissediyordum ve bu durum bana şöyle hissettiriyordu; bir insanın sohbet ederken gözlerinin içine bakmak 1 güven veriyor 2 değer verdiğinin belirtisi 3 iletişim olarak arada gerçek bir bağ olusturuluyor buna enerjisel akım da diyebiliriz, aslında çok güzel bir 20 günlük süreç yaşadım tatile gitme zamanıma denk geldi çok fazla insanla iletişime girdim, insani temaslarım oldu(yardımlaşma vs.) bulunduğum yerde her zaman özgüvenim çok yüksekdi, kaygım neredeyse yoktu, çok fazla keyif alıyordum her türlü durumdan, önceliğim değişmişti önceliliğim artık “ben” olmuştum, çok basit yürüyüş bile çok fazla keyif veren eylem anlamına gelmişti ve bende genelde 20 li günleri geçince “hayatı hissetme,hisler,enerji” dediğimiz şey 20 li günlerin sonundan sonra açılmaya, hissedilmeye başlar, hislerim açıldığında veya yükseldiğinde hayat gerçekten tam manasıyla çok değerli bir hale geliyor ha evet hisler açılıyor ama sadece mutluluk gibi pozitif hisler değil, negatif hisler olan(bana göre) üzüntü gibi duygularda hissedilebilir hale geliyor ama burada çok önemli bir kavram var; ne kadar hüzünlü oldamda dahi 20 li günlerden sonra duygularım ne kadar alağıda ve yoğun olsada dahi “Memnuniyet” durumu oluyor, hatta şöyle sölüyordum, ha yerin altındayım ha üstünde ne fark eder ki? Yani o kadar memnunum ki nerede olduğumun, ne yaptığımın bi önemi yok bu his olduğu müddetçe her yer cennet. Bu durumuda şuna bağlıyorum, bilirsiniz serotonin ne kadar mutluluk hormonu olarak bilinsede bir diğer işlevi memnuniyet hissiyatını gerçekleştiriyor ve burası çok önemli ‘Dopamin düştüğünde, Seretonin yükseliyor, Seretonin yükseldiğinde, Dopamin düşüyor, Dopamin düşük seviyede olduğunda Dopamin reseptörleri açılmaya başlıyor), Şunu fark ettim eğer dopamin diyeti yaptım ve dopamini çok yüksek düzeyde kestim, dopamini kestiğim içinse sanırım, serotonin yükseldi ve ben 4 hün boyunca sadece huzurlu mutlu hissediyor olmama rağmen krize girmedim ve memnuniyet durumum hep kalıcı oldu ve dopamin diyeti bozma nedenim ise kakoa tozunu deneme amacıyla 1 yemek kaşığı aldım öneri ile sonra hormonlar zıpladı dopamin sürecim gitti.

Yeni bir sürece başlıyorum, bu süreç;

Monk moda en yakın sürecim olacak ne kadar sürer ne kadar ilerlerim bilmem ama çok fazla ısrarcıyım 2 yıldır nofap yapmaya çalışıyorum, inatçıyım asla ama asla vazgeçmeyeceğim. Bu süreci dopamini en kısıtlı yaşayacağım için gelişmelerin çok hızlı olacağını biliyorum, elimden geldiğince not düşmeye çalışacağım. Herkesin süreci daim olsun.

hasanmertayd

Merkür Yolcusu
Sürecimde 1.gündeyim, 21 günlük 30 Ağustos sürecime başladım, bakalım neler olacak, bu arada sadece karbonhidratsız ve 2 öğün beslenme sonucu almış oldupum verim o kadar yüksekki; nofap yapmadan 20.günlerde hissediyorum, nofap yaparkende sanki 1 gün bir gün ilerlemiyorumda, 5 gün beş gün iletliyormuşum gibi etki hissediyorum, glutensiz diyeti bu yazımı gören herkese önerip Canan Karatay diyetine göz atmalarını tavsiye ediyorum.

hasanmertayd

Merkür Yolcusu
Yineee beeen selamlar yoldaşlarım asla ama asla vazgeçmiyeceğim isterse yıllar değil asırlar geçsin. İnancımla ve inadımla devam 13.günümdeyim ve nofapsız geçen uzun bir zamanım oldu tam bir trajedi oldu eaki bağımlılıklarım da nüks etti olay intahar etmeme kadar gitti cam şişesiyle bileğimi kestim ve bayılmışım uyandığımda acilldeydim 14 dikiş atıldı bileğime tamamen yolumu kaybetmiş gibiydim tam mânâsıyla yaşayan bir et parçası gibi yaşadım lustrala başladım tekrar tolarlanmayada başladım nofap gerçekten insana öyle bir güç veriyor ki hayatla mücadele etme gücünü veriyor + olarak vermiş olsuğu enerji özgüven vs say say bitiremeyeceğim pozitif etkilerini bizzat deneyinledim her sürecimde siz siz olun nofapdan asla vazgeçmeyin ben vazgeçtim herşeyi saldım ve eninde sonunda geri döndüm artık kendimi kandırmıyacağım inanıyorum ve umuyorum ki inşallah bu benim son sürecim olacak hayatta ki bana yaşam gücünü veren en güçlü his nofap yaptığımda gelen his herkese sürecinde başarılar dilerim.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6