Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Çöküş ve Çıkış

Targetlock

Deneyimli Üye
61. GÜN :

1)
Dersler konusunda ilk görevim 4 saatlik bir slayt topluluğu
2) Dersler konusunda ikinci görevim 2 saat.

Zabaa gadar burdayık bögün

Targetlock

Deneyimli Üye
Şimdi gelelim sürecin bundan sonraki kısmına.
Saat 7 de uyanıyorum.
Süreci monk mode a taşıyorum.
Onurlu bir erkeğin yaşamında uyması gereken bütün prensipler üzerine eğiliyorum.
Öfkemi ve zararlı duygularımı da kontrol edeceğim.
Benim için gerçekten çok çok çok zorlayıcı olacaktır ilk etapta.

Targetlock

Deneyimli Üye
64 GÜN :

Sabah çok sağlam bir krizle uğraştım. Yeniden geliyorlar. Sabah ve gece kriz geliyor.

IF diyetine başladım. İyi gidiyor şimdilik. Spor salonlarına artık rahatça gidebileceğimi düşündüğüm an itibariyle spora başlayacağım. Yürüyüşlere devam ediyorum ama sportif etkisinden çok mental etkisini sevdiğimden dolayı yürüyüşe önem veriyorum.

Dersler de iyi gitmeye başladı.

Targetlock

Deneyimli Üye
Gün 65 :

Sinirliyim. Gerçekten sinirliyim.
Sabah ereksiyonları son 20 gündür hiç sekmiyor. Sabah uyandıktan 3 saat sonraya kadar ve gece uyumadan 1 saat önceye kadar kriz yaşıyorum.

Ders konusunda yine yarın sağlam bir çalışma beni bekliyor.

Yatırım konusunda bilinçlenmeye devam.

Erken kalkma hedefimi ufak ufak geri çekeceğim.
İlk hedef 8.00
Diyet iyi gidiyor. Birkaç gün çok sağlam diyet yaptım. Bugün biraz tatlıya yumuldum. Hava soğuk yürüyüş de yaapmıyorum şu sıralar.

Targetlock

Deneyimli Üye
GÜN 66 :
NF krizleri gelmeye devam ediyor. Ben de savurup atıyorum.
Diyetim iyi gidiyor.
Dersler de zorlaşmadan önünü aldım sayılır.

Uzun süredir üzerinde emek verdiğim yks ile ilgili tecrübelerimi aktarabilmenin sevinci içindeyim a dostlar.
Evet özel ders vermeye başladım.
Zaten evde de kardeşlerime konu anlatırdım. Arkadaşlarıma da epey anlatmışlığım vardı. Tıp fakültesinde okumamdan dolayı da rehberlik ve biyoloji anlatımıma da çok güvenirim.
Yan taraftan gelir kaynağımı da oluşturmuş bulunmaktayım. Allaha şükür.
Korona sürecinde online yapıyorum ama olsun yine iyi yani bence.
Edit :
Yatırım konusunda da gelişmeye devam.
Erken uyanma saati 7.45 e indirildi.

Son düzenleme:

Bakenga

Emekli Üretken Üye
Tebrik ederim bayağı iyi gidiyorsun, özel ders işi de çok iyi olmuş. ?

Targetlock

Deneyimli Üye
GÜN 66 :
NF krizleri gelmeye devam ediyor. Ben de savurup atıyorum.
Diyetim iyi gidiyor.
Dersler de zorlaşmadan önünü aldım sayılır.

Uzun süredir üzerinde emek verdiğim yks ile ilgili tecrübelerimi aktarabilmenin sevinci içindeyim a dostlar.
Evet özel ders vermeye başladım.
Zaten evde de kardeşlerime konu anlatırdım. Arkadaşlarıma da epey anlatmışlığım vardı. Tıp fakültesinde okumamdan dolayı da rehberlik ve biyoloji anlatımıma da çok güvenirim.
Yan taraftan gelir kaynağımı da oluşturmuş bulunmaktayım. Allaha şükür.
Korona sürecinde online yapıyorum ama olsun yine iyi yani bence.
Edit :
Yatırım konusunda da gelişmeye devam.
Erken uyanma saati 7.45 e indirildi.

Bazen unutuyorum her şeyi yazamıyorum. Editleyip başa alıyorum.

Bu da hoşuma giden bir müzik. Kalsın burada bazen sıkılınca falan gelip günlüğü okuyorum. Gördükçe dinlerim :

Targetlock

Deneyimli Üye
GÜN 69:

İçime nezaket doğdu. Belli başlı umursamadığım değerler önem kazandı. Bunlardan biri nezaket.

Bu konuda kendimi daha çok iyileştirmem gerekiyor.

Merhamet ve nezaket kaplıyor içimi. Bu duyguları eskiden zayıflık olarak görürdüm. Fakat alakası yok.

Duygusal durumumda iyileşme gözüme çarptı.

3 ayda 10 kg vermeyi hedefliyorum. Fiziksel olarak.
Spor olarak calisthenics temelli dövüş sporları antrenmanlarıyla güçlenmeyi hedefliyorum.

Yine sabah ve geceleri krizler geliyor.

Yatırım konusunda borsa ile de ilgileniyordum.
Fakat inancımla örtüşmediği yerler var.
Bu nedenle borsadan başka yatırım kollarıyla ilgileneceğim.

Kadın konusuna gelelim. Kadınlara eskiden cinsel obje olarak bakmazdım çok. Fakat artık daha insani temellerle iletişim kuruyorum.
Yani hayatın iki et parçasından ibaret olmadığını iyice hissettikçe kendime saygım artıyor.

Kadınlarla iletişimim daha iyi boyutta. Açık söylemem gerekiyor ki namus kavramını biz erkekler pas geçiyoruz.

Her çeşit erkek ve kadın var. Kadının da kötüsü var evet. Fakat o kadar leş durumdaydık ki bizim için bir şey ifade etmiyordu.
Kişisel farkındalığımız artmalı. Ancak öyle yaşadığımı hissedebiliyorum.

Şu an vücudumu beğenmiyorum eski halime göre. 3 ayda forma sokmam gerekiyor.

Bu sıra mental ve duygusal olarak içimden gelenleri yazabilirim.

Bu kadar zaman boşa yaşıyorduk bağımlılık pençelerinde.
Hayatımızda onur, nezaket, merhamet, saygı kavramı eski yerini buldukça huzur bulmaya başlayacağız.
Bu duygular küçümseniyor evet şu an.
Neden?
Merhameti, nezaketi, saygıyı güçsüzlükle karıştırıyoruz.

Cesaretten yoksun haldeyiz. Bu durum elbet iyileşecek. Çabalarımızla orjinal kimliğimize kavuşacağız.
Zor olacak. Ancak çaba verdiğimiz şeyin değerini daha iyi anlarız zaten.

Targetlock

Deneyimli Üye
GÜN 72:

Erken uyanmaya başladım. Ama uyansam bile geri uyuyorum. Bu durumu aşmam lazım.

Nf krizleri geliyor.
Gelişmek için duyulan acı insanın yakıtıdır.
Acıdan kaçmak, acının olmadığı dünyanın dayatılması bizi çok güçsüz bıraktı. Fakat oturup sürekli eğlenince açıkça görülüyor ki kendimizi bir süre sonra berbat hissediyoruz.

Zaten sürekli pmo yaptığımızdan dolayı berbat hissedip gelişim acısı çekmek için burada toplanmadık mı?

Önümdeki 20 gün boyunca sıkı çalışma programına uymak için kendimi şartlayacağım.

Diyette iyi haberler var 2 kg gitmiş.
Normalde evde spor yapmayacaktım.
Alet falan almayacağım ama sadece plank durarak işe başlayacağım.
Plankı hee gün yapacağım, süreyi kaydedeceğim.
Belki ileride şınav varyasyonları ve squat varyasyonları da denerim. Şimdilik sadece plank.

coomonster

Venüs Yolcusu
çok iyi gidiyorsun bu dirençle gidersen öyle yada böyle hedeflerine ulaşacağına eminim.
fakat ben biraz ürktüm, henüz 6. gündeyim 60 ta 70te bu kadar krizlerin olması beni ürküttü. Sormak istediğim; daha önce 13 14 sene içtiğim sigarayı bırakırken krizler gittikçe azalan bir grafik sergiliyordu. Tamam 2 ay sonra da kriz geliyordu ama artık 1 2 günde bir geliyordu ve atlatması kolaylaşmıştı. Bunda da geçerli değil mi bu kriz mevzusu? Hiç kriz olmadan olmayacağını bende biliyorum zaten öyle olsaydı zevki olmazdı ama gün geçtikçe şiddeti azalır diye düşünüyordum. Umarım öyledir :)

Eff

Yoda
Squat gibi bazı hareketler omurgaya dik baskı yaptığı için boy uzamasını azaltabiliyor. Yanlış veya çok ağır kiloyla yapılırsa sakatlıklara yol açabiliyor dikkat et. 72 gün olmuş. Oldukça iyi bir ilerleme kaydettin. Hele o yaşta ben azgın bayır domuzu gibiydim. Tebrik ederim. Umarım istediğin kişi olma yolunda ilerliyorsundur.

Targetlock

Deneyimli Üye
çok iyi gidiyorsun bu dirençle gidersen öyle yada böyle hedeflerine ulaşacağına eminim.
fakat ben biraz ürktüm, henüz 6. gündeyim 60 ta 70te bu kadar krizlerin olması beni ürküttü. Sormak istediğim; daha önce 13 14 sene içtiğim sigarayı bırakırken krizler gittikçe azalan bir grafik sergiliyordu. Tamam 2 ay sonra da kriz geliyordu ama artık 1 2 günde bir geliyordu ve atlatması kolaylaşmıştı. Bunda da geçerli değil mi bu kriz mevzusu? Hiç kriz olmadan olmayacağını bende biliyorum zaten öyle olsaydı zevki olmazdı ama gün geçtikçe şiddeti azalır diye düşünüyordum. Umarım öyledir :)

Kanka bana gelen krizler şöyleydi :
İlk iki hafta şiddetli ve sık.
Sonra ara ara basitçe üstesinden gelebileceğim krizler.
Sonra şiddetli ve sık krizler tekrar geldi 50 li günlerde.

Şu sıra bana gelen krizler az fakat şiddetli krizler. Artık krizler şiddetli ya da normal farketmeden rutine oturuyor.
Mesela bana sabah şiddetli krizler gelir.
Gece gelen krizler daha hafif olur. Çoğu zaman gelmez.

Ne zamanki sabah ereksiyonları artık tam iyileşti işte o zaman sabah krizleri gelir.

En sık kriz ilk iki haftada görülüyor bence.
Bu arada iyi dileklerin için teşekkür ederim :D

Targetlock

Deneyimli Üye
Squat gibi bazı hareketler omurgaya dik baskı yaptığı için boy uzamasını azaltabiliyor. Yanlış veya çok ağır kiloyla yapılırsa sakatlıklara yol açabiliyor dikkat et. 72 gün olmuş. Oldukça iyi bir ilerleme kaydettin. Hele o yaşta ben azgın bayır domuzu gibiydim. Tebrik ederim. Umarım istediğin kişi olma yolunda ilerliyorsundur.

Squatın boy mevzusu ciddi ağırlıklar altındayken olur.
Vücut ağırlığının 2 katına kadar squat omurga sağlığına iyi gelir ve destekler.
Ben ağırlıksız varyasyonları denerim. Ev ortamı sonuçta. Mart gibi umarım spor salonlarına gidilir iyice.

Azgın bayır domuzuna kahkaha attım :D

Targetlock

Deneyimli Üye
GÜN 73:

Sabahın köründe enerjiyle uyandım. Sabahın köründe krizle uğraştım.
Ama yataktan kalkmadım yine. Uyudum. Kriz de gitti.

Sonra ders çalışmak için uyandım. Saat 9 10 gibiydi.

Arkadaşlar uzun zamandır kayıptaymışım.
Ev antrenmanı yapacaktım. Sadece plank yapacaktım. Sonra vazgeçtim. Çok sağlam bir program yazdım. Mahvoldum.
Evet program zorladı. 20 hareketten oluşuyordu. 16 tanesini yapabildim.
Sonra 2 hareketi programdan kaldırdım.
Programı yapmaya çalışacağım. Böyşe zor haliyle kalmaya devam etsin. Gelişimimi uygularkwn göreceğim.
Beklediğimden iyi performans çıkardım. Bu programı önceden yapsaydım daha iyi olurdu.
Ağırlık almadım eve.
Onun uerine kuvvette dayanıklılık ve set sayılarını artırma yoluna gidiyorum. Zaten kilo vermem gerekiyor diye sorun oluşturmaz.

Antrenmanlarda hedef bölge kalça ve karın. Tabi araya şınav duruşları ve plank da giriyor.
Ama karın ve kalçadan zayıfım.
Antrene etmem gereken kas grupları bunlar.
2 ay veriyorum kendime.
Umarım başarabilirim.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6